ساخت استخرهای شیشه ای در هتل ها و ویلا های شخصی

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

استفاده از شیشه برای ساخت بدنه ی استخر ها، بسیار رایج و پرطرفدار است. وجود استخرهای شیشه ای در ویلاهای شخصی و یا هتل ها، باعث می شود که درجه ی کیفی این فضاها بالاتر برود و بسیار شیک و لوکس به نظر برسند و در مورد فضاهای عمومی نظیر  هتل، تاثیر بسیار مثبتی بر روی افراد می گذارد و باعث می شود که بیشتر جذب آن محیط شوند. ساخت استخرهای شیشه ای روش های مختلفی دارد که در هر مدلی، مقدار شیشه ی استفاده شده در استخر متفاوت است. اما بهترین و زیباترین استخرهای شیشه ای آن هایی هستند که از شیشه های یکسره ی بدون فریم ساخته می شوند و وجود دو ماده ی آب و شیشه که هر دو شفاف اند، در کنار هم، پدیده ای زیبا و منحصر به فرد را رقم می زند.

استفاده از پنجره های شیشه ای در استخر

یکی از رایج ترین مدل های استفاده از شیشه در ساخت استخرها، استفاده از پنجره های شیشه ای در دیواره ی استخرها است. در این ساختار، بسته به طول و عرض استخر مورد نظر، ابعاد و تعداد مشخصی از پنجره های شیشه ای در هر چهار طرف استخر نصب می گردند. این سبک از استخرهای شیشه ای هزینه ی ساخت بسیار کم تری نسبت به استخرهای تمام شیشه ای دارند و بسیار زیبا و پرطرفدار می باشند. بدین ترتیب در بعضی ازبخش ها که استخر مذکور، دارای پنجره است، شفافیت آب و شیشه در کنار هم، باعث به وجود آمدن منظره ای زیبا در ویلا یا هتل مورد نظر می شود.

 

استفاده از دیواره های شیشه ای شفاف در استخر

استفاده از صفحات یکپارچه ی شیشه در ساخت استخر، بسیار زیبا، ظریف و لوکس است و باعث جلب همه ی نگاه ها به سمت استخر مورد نظر می شود. بسیاری از ساختمان های با کیفیت و لوکس، و بسیاری از هتل های برجسته، از این نوع استخرها استفاده می کنند و باعث بالا رفتن سطح کیفی محیط خود می شوند. این شیشه ها، هیچ نقطه ی اتصالی در طول و عرض استخر ندارند و اتصالات تنها در فصل مشترک طول و عرض و در کف استخر انجام شده اند. طبیعی است که هزینه ی ساخت چنین استخرهایی کمی بیشتر از حالات دیگر است و حفط ایمنی و استحکام استخر مورد نظر، تخصص و مهارت بسیار می طلبد. بعضی افراد ترجیح می دهند که دیواره ی استخرهای شیشه ای درست تا لبه ی آب بیاید و معتقدند که از تماس آب با لبه ی شیشه ای استخر، نمایی زیبا و منحصر به فرد حاصل می شود، اما بعضی دیگر نیز ترجیح می دهند که لبه ی دیواره کمی بالاتر از آب و کاملا بی فریم و ساده باشد. البته لازم به ذکر است که استفاده از خود شیشه در ساخت استخرهای تماما شفاف، تنها برای ارتفاع های زیر 1 متر عملی است و در مقیاس بزرگ تر معمولا از اکریلیک استفاده می کنند.

 

شرکت دکوراسیون کاژه، با سابقه ای طولانی در ساخت انواع سازه های شیشه ای نظیر استخرهای شیشه ای، آماده ی ارائه ی مشاوره های تخصصی به شما است تا با کم ترین هزینه ی ممکن، به بهترین کیفیت در این زمینه دست یابید و به کمک تیم دکوراسیون این شرکت، محیطی زیبا و منحصر به فرد را در اطراف خود خلق نمایید.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته