ساخت گنبد استیند گلس ( استین گلاس ) ; گنبد شیشه ای دکوراتیو و تزئینی

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

ساخت گنبد استیند گلس

ساخت گنبد استیند گلس

فرقی نمی کند که کاربری گنبد شیشه ای استیند گلس برای ساختمان های مسکونی باشد یا تجاری، این گنبد ها با رنگ های زیبا، ساختار هنری زیبایی بخش همه نوع ساختمانی هستند. در کنار زیبایی بخشیدن به ساختمان های مختلف ساخت گنبد استیند گلس برای این است که به این فضا ها نور بیشتری ببخشد.

 

ساخت گنبد استیند گلس
ساخت گنبد استیند گلس

گنبد شیشه ای استیند گلس با استفاده از بهترین مواد ساخته شده و مقاومت بسیار زیادی دارد. برخی از افراد نگران اشعه های فرابنفش هستند که ممکن است از طریق گنبد وارد ساختمان شود و در دراز مدت هم برای افراد و هم برای وسایل داخل ساختمان مشکلاتی را ایجاد کند. اما باید این مورد را در نظر داشته باشید، شیشه هایی که ما استفاده می کنیم همه ضد اشعه های خطرناک بوده و هیچ مشکلی شما را تهدید نمی کند. گنبد های شیشه ای استیند گلس می توانند به مدت ده سال در معرض نور خورشید باشند و رنگ خود را از دست ندهند و همان اثر ضد اشعه های خطرناک خود را نیز حفظ کنند. وزن سبک متریال استفاده شده در ساخت گنبد استیندگلس در وزن کلی آن تاثیر گذار بوده و فشار اضافه ای روی ساختمان وارد نمی کند، البته ما فاکتور مقاومت را نیز در نظر داشته ایم و از مقاوم بودن متریال اطمینان حاصل کرده ایم.

نصب گنبد شیشه ای استیند گلس ( استین گلاس )

شاید فکر کنید نصب گنبد شیشه ای استیند گلس کار بسیار زمان بر و سختی باشد و برای شما مشکلاتی را نیز به دنبال داشته باشد. بهتر است بدانید که با استفاده از روشی مدولار (ساخت جز به جز و سر هم کردن در محل)  توانسته ایم از سختی های نصب گنبد شیشه ای استیند گلس کم کنیم و نیازی به کارهای زیاد و طاقت فرسا برای نصب این گنبد ها نباشد.

ساخت گنبد استیند گلس
ساخت گنبد استیند گلس

سر هم کردن فریم فلزی گنبد

  1. متصل کردن حلقه ی فلزی پایه که سایر اجزا نیز روی آن پیاده می شوند.
  2. متصل کردن حلقه ی کناری دایره اصلی گنبد، این فرآیند در جهت های مخالف همدیگر انجام می شوند. یعنی وقتی فلز یک طرف متصل می شود باید دقیقا فلز مقابل آن نیز وصل شود تا مقاومت لازم را کسب کند تا همه ی بخش ها متصل شوند.
  3. وصل کردن تکه های شیشه استیندگلس روی فریم فلزی، شیشه ها با انواع وسایل نگهدارنده متصل می شوند تا از مقاومت آن ها مطمئن شوید.
  4. نقطه ی رسیدن شیشه های اسیتند گلس به فریم ها نیز مقاوم سازی می شود.

 

ساخت گنبد استیند گلس
ساخت گنبد استیند گلس

نور دهی گنبد شیشه ای شما

قبل از اینکه گنبد خود را سفارش دهید باید در نظر داشته باشید که می خواهید در کدام قسمت از ساختمان از آن استفاده کنید تا بهترین میزان نور دهی را داشته باشد. اگر می خواهید در عصر ها و بصورت شبانه روزی از نوردهی گنبد استفاده کنید باید از نور مصنوعی در گنبد خود استفاده کنید.

ساخت گنبد استیند گلس
ساخت گنبد استیند گلس

برای گنبد هایی که منبع نور مصنوعی نیز دارند می توان از لامپ های LED قابل تیره کردن و یا لامپ های فلوئورسنت استفاده کرد. این لامپ ها این امکان را به شما می دهند تا شدت نور را تنظیم کنید.

اگر می خواهید از نوردهی مساوی در همه ی قسمت های گنبد برخوردار شوید بهتر است منبع نور را خیلی نزدیک پنل های شیشه قرار ندهید. این کار باعث می شود لامپ ها بصورت تقریبا غیر مستقیم به پشت گنبد نوردهی داشته باشند.

ساخت گنبد استیند گلس
ساخت گنبد استیند گلس

مشاوره

اگر هنوز تصمیم خود را برای خرید و سفارش این گنبد ها نهایی نکرده اید و نیاز به کمی مشاوره دارید می توانید از متخصصان ما کمک بگیرید. خدمات مشاوره بصورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد.

 

مقالات جدید و خواندنی: 

گنبد استیند گلس سفارشی

آیا روشی برای ساخت گنبد استیند گلس سبک وجود دارد؟

اشکال مختلف گنبد شیشه ای استیند گلس

گنبد شیشه ای استیندگلس (طرح های مختلف و ترمیم)

نصب گنبد استیندگلس در آشپزخانه

مزایای گنبد شیشه ای استیندگلس

شیشه های استیندگلس و طراحی مدرن

کاربرد استیند گلس در اداره ها و محیط کاری

ترند های استیند گلس در سال 2018

 

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته