سازه های نورگیر پلی کربنات

در ساخت سازه های نورگیر پلی کربنات ورود نور طبیعی خورشید به فضای داخلی و محوطه در هر ساختمان یا پروژه ساختمانی، یک اولویت و نکته بسیار مهم برای معماران و کارفرمایان است.

استفاده از ویژگی های نور طبیعی در بنا و محوطه در صرفه جویی مصرف برق و انرژی نیز موثر بوده و باعث کاهش هزینه های آن در بلند مدت می شود. از این رو نورگیرهای پلی کربنات می تواند کمک بسیار زیادی به معماری و دکوراسیون داخلی در هر کاربری کند. این سقف ها در عین حال که باعث عبور نور غیر مستقیم خورشید می شوند، بسیار ایمن بوده و همانند شیشه احتمال شکستن و آسیب دیدگی بالا ندارند.

سازه های نورگیر پلی کربنات

سازه های نورگیر پلی کربنات

 

معماری مدرن و سازه های نورگیر پلی کربنات

امروزه با رشد روز افزون صنعت معماری و ساخت و ساز تکنولوژیک، ورق های پلی کربنات جایگزین مناسبی برای شیشه های قدیمی در بخش های مختلف ساختمان به ویژه برای پوشش سقف پاسیو، گلخانه، حیاط، لابی و غیره شده است. همچنین در خانه های ویلایی و یکی دو طبقه، که اکثرا دارای استخر رو باز می باشند می توان از ورق های پلی کربنات به عنوان سقف استخر نیز استفاده کرد. در ساختمان های صنعتی برای جلوگیری از آسیب رسیدن به دستگاه ها و غیره می توان از این نورگیرها در سقف سوله های بسیار مرتفع استفاده نمود.

معماری مدرن و سازه های نورگیر پلی کربنات

معماری مدرن و سازه های نورگیر پلی کربنات

ورق های پلی کربنات به دلیل داشتن انواع متنوع و اندازه های گوناگون، کاربرد گسترده ای را در صنعت ساختمان به خصوص فضاهایی که برای ایجاد نورگیر از آنها استفاده می شود، فراهم کرده است. همچنین به دلیل داشتن تنوع رنگ، ضخامت و فرم در ورق های پلی کربنات، می توان در ساخت نورگیر، پوشش سقف پاسیو، سقف استخر و پوشش سقف حیاط خلوت طرح های زیبایی را پیاده سازی نمود.

 

تنوع سازه های نورگیر پلی کربنات

سقف های نورگیر پلی کربنات در رنگ های دوغی، شفاف و رنگ های مرسوم دیگر در بازار موجود هستند. تنوع رنگی این ورق ها بسیار بالاست و تمام سلایق را می تواند به آسانی راضی نگاه دارد.

همچنین این ورق ها به دلیل داشتن انواع متفاوت و اندازه های متنوع، کاربرد بسیار وسیعی در صنعت ساختمان و معماری به خصوص در زمینه ساخت انواع نورگیر و اسکای لایت و ایده پردازی های هنری در دکوراسیون داخلی دارند.

 

تنوع سازه های نورگیر پلی کربنات

تنوع سازه های نورگیر پلی کربنات

این ورق ها با دارا بودن ضخامت های متفاوت در دو نوع تک جداره و چند جداره قابل استفاده بوده و می توانند پوشش سقف پاسیو و استخر، پوشش سقف حیاط خلوت و هر فضای دیگری نیز باشند. زیبایی این ورق ها باعث ایجاد طرح های زیبایی در معماری محوطه و فضای داخلی می شود.

کاربرد سقف نورگیر پلی کربنات شامل کاربری هایی همچون نورگیر سقف سوله، گلخانه، پارکینگ های عمومی فرودگاه ها و سازمان ها، مصارف صنعتی و ساختمانی در مناطق شهری و روستایی نیز می شود.

تنوع سازه های نورگیر پلی کربنات

تنوع سازه های نورگیر پلی کربنات

کلیه نورگیرهایی که از جنس پلی کربنات می باشند در رنگ های مختلف به سفارش مشتری قابل ساخت، پردازش، نصب و ارائه می باشند و این متریال می تواند در هر اقلیمی استفاده شود.

نورگیرهایی از جنس پلی کربنات

نورگیرهایی از جنس پلی کربنات

ویژگی های سازه های نورگیر پلی کربنات

سازه های نورگیر پلی کربنات در برابر ضربه مقاوم بوده و به هیچ وجه شکسته یا خرد نمی شوند. همچنین این سازه ها اشتعال پذیری بسیار کمتری در مقایسه با ورق های اکرولیک دارند.

ویژگی های سازه های نورگیر پلی کربنات

ویژگی های سازه های نورگیر پلی کربنات

سازه های نورگیر پلی کربنات مقاومت بسیار مناسبی در برابر عوامل جوی همانند طوفان و تگرگ، برف وباران شدید و تابش اشعه خورشید داشته و از این نظر میان سازندگان و پیمانکاران بسیار محبوب هستند. همچنین مقاومت ورق های پلی کربنات در برابر اشعه ماوراء بنفش بالا بوده و مانند فیلتر بسیار قوی مانع ورود این اشعه مضر به داخل بنا یا محوطه می شود.

علت پرکاربرد بودن نورگیر پلی کربنات در چیست؟

سازه های نورگیر پلی کربنات مقاومت بالایی در برابر ضربه و خراش داشته از این رو به سختی فرسایش یافته و عمر بسیار طولانی دارد. یکی از ویژگی های ورق های پلی کربنات، خود خاموشی و اشتعال ناپذیری می باشد. زیرا اساسا جنس این ورق ها به گونه ای نیست که باعث گسترش آتش سوزی می شود و برای ساختمان های معظم یا برج ها بسیار مناسب است.

 

سازه های نورگیر پلی کربنات وزن پایینی در مقایسه با شیشه داشته و بار کمتری به ساختمان وارد می کند. این سازه ها تبادل حرارتی نداشته و کاهش هزینه انرژی در فصول مختلف را برای کارفرمایان به همراه دارند.

همچنین این ورق ها عایق سرو صدای مناسبی بوده و از این جهت در فضاهای مختلف ساختمان بسیار کاربردی هستند.

 

سازه های نورگیر پلی کربنات به علت وجود لایه خارجی فشرده روی آن، گرد و غبار و دوده موجود در هوای کلانشهرها یا فضاهای صنعتی آلوده جذب سطح ورق نشده و با اولین شستشوی ساده و یا آب باران به راحتی پاکیزه و نو می‌گردد.

سازه های نورگیر پلی کربنات

سازه های نورگیر پلی کربنات

نتیجه گیری

معماران و طراحان ساختمان می توانند به راحتی و با کمترین هزینه، هرگونه طرح یا ایده ای را به وسیله سازه های نورگیر پلی کربنات اجرا نموده و به سادگی در اختیار کارفرمایان خود قرار دهند. سازه های نورگیر پلی کربنات یکی از محبوب ترین مصالح و سازه ها در دنیا بوده و امروز به وفور در هر جای دنیا از آن ها استفاده می شود.

جهت سفارش و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شرکت کاژه از بخش تماس با ما تماس حاصل فرمایید.