سقف متحرک استخر ( باز شو تلسکوپی ) دهکده فردیس + فیلم

سقف متحرک استخر ( باز شو تلسکوپی ) دهکده فردیس + فیلم

سقف متحرک استخر ( پوشش تلسکوپی ) دهکده فردیس

استخر های خانگی به 2 بخش تقسیم میگردند. استخر هایی که در محیط بسته ساختمان ایجاد شده اند و استخر هایی که در حیاط خانه ها و یا در باغ ویلا ها قرار دارند. استفاده چهار فصل از استخر هایی که در فضای باز ساخته شده اند یک ویژگی منحصر به فرد برای صاحبان ویلا محسوب میگردد. پوشش های استخر تحت عنوان سقف متحرک باز شو برای این منظور یک گزینه بسیار مناسب میباشد که با توجه به بودجه میتوان به شیوه های مختلف آن را بکاربرد.

سقف متحرک استخر را میتوان با توجه به شکل استخر و پوشش دلخواه طبقه بندی نمود، این پوشش ها را میتوان به شکل مکعب و یا چند ضلعی و حتی کروی ساخت. در پروژه سقف استخر متحرک دهکده فردیس پوششی مرتفع با سقفی قوس دار در نظر گرفته شده که دیوراره های آن با شیشه های سکوریت شفاف پوشش داده شده و سقف آن با برگه های پلی کربنات شیری برای جلوگیری از شدت آفتاب در نظر گرفته شده.

ارتفاع دیواره ها در این سقف متحرک استخر 2 متر و در بخش قوس درا سازه ارتفاع از سطح آب به 3.20 متر میرسد.

 

 

پوشش تلسکوپی استخر چیست؟

پوشش استخر ها را میتوان هم ثابت و هم متحرک ساخت در بعضی از موارد بسته به کاربرد و بودجه کارفرما میتوان دیواره ها را ثابت نگه داشت و فقط سقف را متحرک کرد.

پوشش تلسکوپی به آن دسته از سقف های متحرک اطلاق میگردد که به صورت تلسکوپ طول استخر به بخشهایی با اختلاف سطح متفاوت تشکیل شده که در ایتدا سقف بلند تر و در انتها بخشی فیکس میگردد که سقف کوتاه تر دارد که با یک ریل در طرفین سازه به صورت دستی و یا موتور دار در درون هم قرار میگیرند. با این خصیصه پوشش استخر میتوان در فصول گرم سال از استخر رو باز و در فصل های سرد تر میتوان از استخر سرپوشیده و آبی گرم لذت برد.

 

یکی از مزایای مهم استفاده از استخر های سرپوشیده متحرک دور نگهداشتن آب استخر از گرد و غبار، برگ و خاشاک میباشد. برای پوشیده نگهداشتن سطح استخر در پاره ای از موارد میتوان سطح روی استخر را به زمین بازی تبدیل نمود، شرکت کاژه نمونه ای از زمین فوتبال متحرک را بر روی استخری در منطقه جاجرود تهران اجرا نموده است.

سقف متحرک استخر دهکده فردیس

 

 

امتیاز شما چیست؟

فیلم روز

آخرین نوشته ها