حداکثر استفاده از نور طبیعی در فضای داخلی ساختمان ها، یکی از ارزشمند ترین ویژگی های یک بنای مسکونی، اداری تجاری و یا هر بنای دیگری است. نورگیرهای شیشه ای، این امکان را برای شما فراهم می کنند که در بخش های مختلف ساختمان، از حیاط خلوت و پاسیو گرفته تا داخل سالن پذیرایی، نشیمن خصوصی و یا راه رو ها و هرجای دیگری که امکان استفاده از نور طبیعی خورشید هست، از آن ها بهره مند شوید و انوار خورشید را به درون ساختمان راه دهید. در این میان نورگیرهایی که با استفاده ار تکنیک تیفانی و استیند گلس طراحی و ساخته می شوند، نه تنها در نوررسانی به داخل ساختمان نقش دارند، بلکه خود سازه ای دکوراتیو به حساب می آیند که با انعکاس نور خورشید در رنگ های مختلف، هم چشم را می نوازند و هم روح انسان را جلا می دهند. حال می خواهیم با مزایای استفاده از نورگیرهای شیشه ای در بخش های مختلف ساختمان آشنا شویم.

مزایای استفاده از نورگیرهای شیشه ای با تکنیک تیفانی و استیند گلس

یکی از مهم ترین امتیازات اسفاده از نورگیرهای شیشه ای، بهره مندی از نور طبیعی خورشید در طول روز است. همان طور که می دانید نور طبیعی به هیچ وجه با نور الکتریکی، قابل قیاس نمی باشد و بسیار سالم تر و سازگارتر با گیرنده های بینایی ما انسان ها است. چشم انسان به طور طبیعی دارای گیرنده هایی است که با دریافت نور طبیعی بهتر تحریک می شوند و دید بهتری را برای انسان رقم می زنند، در حالی که نور الکتریکی، این تحریک را در چشم به وجود نمی آورد و دید را محدود تر می کند. همچنین بهره مندی از نور طبیعی، تاثیر مثبتی در روحیات و خلق و خوی افراد دارد و باعث بهبود عملکرد و بازده ی افراد می گردد. با استفاده از نورگیرهای شیشه ای با تکنیک تیفانی و استیند گلس، نه تنها از زیبایی نور و رقص رنگ در فضای داخلی خانه ی خود لذت می برید، بلکه در مصرف انرژی نیز صرفه جویی بسیار می نمایید. از این رو ساختمان هایی که دارای نورگیر هستند، به هنگام اجاره یا خرید و فروش نیز، از امتیاز بالاتری برخوردارند.

استفاده از تکنیک تیفانی و استیند گلس در نورگیرها

همان طور که اشاره کردیم مهم ترین هدف استفاده از نورگیر در ساختمان، استفاده ی بیشتر از نور طبیعی در محیط داخلی آن است. اما با استفاده از تکنیک تیفانی و استیند گلس دز نورگیرها، جلوه ای از شکوه و زیبایی نیز به محیط داخلی افزوده می شود و فضای مورد نظر را دگرگون می کند. انتخاب طرح و رنگ این شیشه ها، اهمیت بسیار دارد. چرا که طیف ملایمی از رنگ ها با طراحی ساده باعث می شود که حداکثر نور خوشید از شیشه ها عبور کرده و وارد محیط شود، این در حالی است که استفاده از رنگ های تیره و طرح های شلوغ، ممکن است مانع عبور نور گردد. البته ترجیح و انتخاب، کاملا وابسته به سلیقه ی شخصی شما است و البته در این میان مشاوره و راهنمایی تیم متخصص نیز اهمیت بسیار دارد.

در این راستا ، شرکت دکوراسیون کاژه، با ارائه ی مشاوره و راهنمایی به شما، تصمیم گیری را برایتان راحت تر کرده و تمامی پروژه را برایتان مدیریت و برنامه ریزی می نماید. با مراجعه به سایت کاژه، می توانید با نمونه کارهای اجرا شده در این زمینه بیشتر آشنا شوید و از طرح و رنگ آن ها ایده بگیرید.