شیشه درب لابی استیند گلس

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

طرح شیشه درب لابی

شیشه درب لابی استیند گلس

شیشه درب لابی استیند گلس
شیشه درب لابی استیند گلس

 

درب لابی از بخش هایی از ساختمان است که برای طراحان اهیمت خاصی دارد. برای ساختمان هایی که کاربری تجاری، اداری یا مسکونی دارند درب لابی شاید زیبا ترین درب ساختمان باشد. در این مقاله سعی داریم درباره ی شیشه درب لابی استیند گلس صحبت کنیم. همانطور که می دانید طراحی درب می تواند شکل های مختلفی داشته باشد و به سلیقه ی افراد بستگی دارد. اما خوب می دانید برخی اوقات ترند هایی در طراحی وجود دارد که به دلیل زیبایی و کارآمدی مناسبی که دارند توسط افراد بیشتری استفاده می شوند.

منظور از شیشه درب لابی استیند گلس چیست؟

شیشه استیند گلس از عصر باستان تا حال حاضر مورد استفاده قرار گرفته است. در دوره های مختلف این نوع از شیشه تغییراتی در شیوه ی استفاده و شیوه ی ساخت را به خود دیده است. از استفاده در پنجره ی ساختمان های مهم مانند مساجد و کلیسا گرفته تا استفاده به عنوان سقف نورگیر شیشه ای در ساختمان های مختلف. شیشه ی استیند گلس یا شیشه ی تزئینی شیشه ای رنگی است که هنرمندان این شیشه های با رنگ های مختلف را در کنار یکدیگر قرار می دهند و در انتها یک طرح بسیار زیبا را ارائه می کنند.

شیشه درب لابی استیند گلس
شیشه درب لابی استیند گلس

استفاده از این نوع شیشه ها در درب لابی هم یکی از هنرهای عالی است. زمانی تفاوت هنر و یک کار فنی صرف را درک خواهید کرد که از نزدیک درب های لابی با استیند گلس را ببینید. استفاده از شیشه تزئینی در درب لابی در قرن 19 با ترکیب چند طراحی متفاوت اهمیت بیشتری پیدا کرد. برخی از افراد از درب هایی استفاده می کردند که بیشتر سطح آن ها را شیشه تشکیل می داد و از این طریق نور زیادی را وارد ساختمان می کرد. درب لابی را می توان با چند تکه کوچکتر شیشه هم پیاده کرد تا میزان استقامت آن ها بیشتر شود. هرچند این شیشه ها مقاومت خوبی دارند، اما هر شیشه ای ممکن است توسط یک ضربه ی محکم شکسته شود. این شیشه ها در صورت شکسته شدن به تکه های برنده شکسته نمی شوند و ایمن هستند.

 

چه نوع طرح و چه اندازه ای را می توان استفاده کرد؟

طرح شیشه درب لابی
طرح شیشه درب لابی

در ابتدا تنها از شکل کلی مستطیل و مربع استفاده می شده است. برخی از درب ها دارای یک پنل شیشه ای بزرگ بود و برخی هم از چند پنل کوچکتر استفاده می کردند. بعد ها این پنل ها شکل دایره ای و مورب هم گرفتند که پیشرفتی در این هنر بود. امروزه اندازه و طرح شیشه درب لابی استیند گلس می تواند هر اندازه و طرحی که کارفرما بخواهد باشد و هیچ محدودیتی وجود ندارد. شما می توانید طرح خود را برای تولید کننده ارسال کنید تا همان طرح اجرا شود. مشاهده ی نمونه کار های تولید کننده هم می تواند در انتخابتان به شما کمک کند.

 

شیشه ی استیند گلس در زیبایی ساختمان چه تاثیری دارد؟

شیشه ی استیند گلس
شیشه ی استیند گلس

گفتیم که این شیشه ها رنگی هستند و نام دیگر آن ها تزئینی است. از گذشته های بسیار دور بیشتر بدلیل زیبایی از آن ها استفاده می شده است. زیبایی که می تواند طرح این شیشه ها در درب ساختمان ایجاد کند بی نظیر است. می توان طرحی را انتخاب کرد و سفارش داد که با طراحی کلی ساختمان هم همخوانی داشته باشد. بعلاوه این شیشه ها نور را نیز به داخل ساختمان عبور می دهند، نور هایی رنگی که روشنایی زیبایی به لابی می دهد. شاید فکر کنید که با استفاده از شیشه درب لابی استیند گلس داخل ساختمان به راحتی قابل رویت باشد، این شیشه ها در انواع کدر و شفاف ساخته می شود و می توان هرکدام که مناسب است را سفارش داد.

در ایران تولید کننده ی برتر شیشه درب لابی استیند گلس شرکت کاژه می باشد و پروژه های زیادی را هم با موفقیت به اتمام رسانده است. می توانید در صفحه شیشه های در لابی اطلاعات بیشتری دریافت کنید. اگر سوالی دارید در بخش نظرات بیان کنید.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته

One Response