شیشه های سقف نورگیر شیشه ای

در ساختمان های امروزی، حالا فرقی نمی کند که چه نوعی از ساختمان باشد، مسکونی، اداری یا تجاری، طراحی داخلی بسیار مهم است. کارفرمایان بسیار به طراحی ساختمان خود اهمیت می دهند. سقف ساختمان هم یکی از بخش های مهم است. برخی از ساختمان ها دارای سقف هایی با گچ بری های زیبا هستند که به زیبایی آن ها افزوده است. اما روش های دیگری هم برای طراحی برتر وجود دارد، یکی از این روش ها استفاده از شیشه های تزئینی سقف نورگیر شیشه ای است. می توان با استفاده از آن ها طراحی کاملا متفاوت و چشم نوازی را داشت.

ساختمان هایی مانند بانک ها، سازمان های بیمه و هتل ها شاید در همه جا زیباترین بنا های شهر باشند. تمرکز ما در این

پست روی یکی از هتل هاست که از شیشه تزئینی سقف نورگیر استفاده کرده است.  استفاده از نور مناسب خورشید یکی از اولویت ها در طراحی این ساختمان هاست. استفاده از سقف نورگیر شیشه ای می تواند این نیاز را برطرف کند. استفاده از سقف نورگیر های معمولی می تواند تنها نور طبیعی را فراهم کند. با استفاده از شیشه های تزئینی سقف نورگیر شیشه ای می توان از نور خورشید به میزان مناسب استفاده کرد و هم زیبایی حیرت آوری را داشت.

 

سقف نورگیر شیشه ای هتل بولدرادو – کلرادو

 

 

سقف نورگیر شیشه ای هتل بولدرادو - کلرادو

سقف نورگیر شیشه ای هتل بولدرادو – کلرادو

این هتل که در سال ۱۹۰۹ ساخته شده است، امروزه که بیشتر از یک قرن از ساخت آن می گذرد پابرجاست. این هتل معماری بسیار زیبایی دارد و سقف نورگیر شیشه ای آن نمای خیره کننده ای به لابی آن بخشیده است. شیشه های تزئینی سقف نورگیر این ساختمان در اصل از ایتالیا وارد شده اند.

 

معماری این هتل را شرکت ویلیام ردینگ و پسر به عهده داشت. اما چرا در این ساختمان از شیشه های تزئینی سقف نورگیر استفاده شده است؟ و چرا شیشه تزئینی؟

 

۱٫مقاومت

شیشه همیشه مقاوم نیست، ولی برخی از شیشه ها بدلیل شیوه ی ساخت خاصی که دارند می توانند مدت زیادی دوام بیاورند. شیشه ی تزئینی هم از همین موارد است. شیشه ی تزئینی سقف نورگیر استفاده شده در این هتل تنها یک بار در عمر ۱۰۰ ساله ی خود نیاز به تعمیر اساسی پیدا کرده است. درسال ۱۹۵۹برف شدیدی در شهر شروع به باریدن کرد. بارش شدید برف در آن سال باعث شد که سقف نورگیر پس از ۵۰ سال نیاز به تعمیر داشته باشد. این مقاومت برای یک شیشه مثال زدنی است. البته در اواخر سال ۱۹۷۰ تغییراتی در سقف ایجاد شد که این تغییرات باعث شد این اسکای لایت به شکوه سابق خود برگردد؛ این تغییرات کلی در سال ۲۰۰۴ به اتمام رسید. البته باید بگوئیم که در این نوسازی سایر بخش های هتل هم درگیر بودند.

 

۲٫زیبایی  

شیشه های سقف نورگیر شیشه ای

شیشه های سقف نورگیر شیشه ای

شیشه همیشه زیبایی خاص خود را داشته است. شیشه ی تزئینی به مراتب زیبایی بیشتری نسبت به سایر شیشه ها هم دارند. در شکل می بینید که چگونه زیبایی شیشه های سقف نورگیر شما را جذب می کند. هر شیشه ای نمی تواند این زیبایی را داشته باشد. شیشه های تزئینی را می توان به هر رنگی ساخت و به هر شکلی هم طراحی کرد که زیبایی های دیگر را مغلوب خود سازد.

نوری که این شیشه ها از خود عبور می دهند، نور معمولی نیست. بلکه نور رنگی است. نور های رنگارنگی که از این شیشه ها وارد ساختمان می شود مایه ی آرامش است و می تواند به افراد داخل ساختمان حس خوبی بدهد.

 

۳٫استفاده از نور طبیعی

نوری که از شیشه ها وارد می شود نیاز به نور مصنوعی برای روشنایی را کمتر می کند. یکی از روش های صرفه جویی در مصرف انرژی هم همین سقف نورگیر است. البته می توان سقف نورگیر معمولی را هم استفاده کرد، ولی بیشتر افراد شیشه های تزئینی سقف نورگیر را انتخاب می کنند. دلیل این انتخاب هم اهمیت دکوراسیون داخلی ساختمان است.

استفاده از شیشه های تزئینی می تواند در همه ی ساختمان ها تغییراتی شگفت انگیز ایجاد کند. پیمانکاران و کارفرمایان برجسته برای پروژه های سقف نورگیر یا همان اسکای لایت از کاژه کمک گرفته اند. دلیل این کار را خودتان در صفحه ی اصلی سایت و مشاهده ی پروژهای تکمیل شده ببینید.