طراحی طاووس روی شیشه

طاووس شیشه ای یکی از پرطرفدارترین سفارشات شرکت کاژه در چند سال اخیر بوده. سفارش نقش طاووس روی شیشه بیشتر از کشور خودمان مورد توجه کشور های عربی همسایه نیز هست.

گویا طاووس نمادی از تجملات گرایی است و آنهایی که نمیتوانن این پرنده زیبا را در منزل خود داشته باشند به نقش آن در دکور مورد نظر خود کفایت میکنند. طاووس پرنده بسیار زیبایی است که خداوند آنرا با جزئیات چشمگیر فراوانی خلق کرده است. به همین منظور ایجاد نقش آن را بر روی شیشه باید به دست هنرمند چیره دستی سپرد.

طاووس شیشه ای و یا شیشه ای با نقش طاووس را به دو شیوه میتوان اجرا نمود

البته منظور از اجرا، تولید به شیوه هنری و توسط دستان هنرمند است.

تکنیک اول روش ساخت با شیشه های استین گلس و یا تیفانی است، در این روش ابتدا طرح طاووس به قطعات ریز تقسیم و شماره گذاری میگردد و بعد شیشه ها طبق الگو برش میخورند و در کنار هم با یک مفتول فلزی بنام لدکیم منتاژ میگردند. پروژه درب شیشه ای با طرح طاووس دوبی هم به همین روش ساخته شده است که در زیر میتوانید فیلم آن را مشاهده کنید.

تکنیک دوم با طراحی طرح طاووس توسط هنرمند روی شیشه یکپارچه میباشد به این تکنیک ویترای نیز گفته میشود. شیشه هایی که با این تکنیک ساخته میشوند بیشتر مناسب فضاهای داخلی هستند و نباید در معرض نور خورشید قرار بگیرند ( به دلیل حساسیت رنگهای ویترای به یو وی نور خورشید ). بک لایت( طاووس شیشه ای )  زیر برای یک رستوران در شهرستان ابهر ساخته شده است.

طاووس شیشه ای - رستوران میلاد

طراحی طاووس روی شیشه دکوراتیو و تزئینی رستوران

به سفارش یکی از مشتریان نقشی از یک طاووس روی شیشه سکوریت ۱۰میل ۲ در یک متر طراحی نمودیم. این طاووس شیشه ای به عنوان یک بک لایت در رستوران میلاد ابهر مورد استفاده قرار گرفت که فیلم آن را در زیر ملاحظه میفرمایید.