آیا بالکن یا تراس نیاز به طراحی دارد

بالکن و تراس فضایی هرچند کوچک است اما به  آپارتمان ها روح و دلچسبی خاصی میدهد .

بالکن شکل های متفاوتی دارد که طراحی و تجهیز آن با توجه به ابعاد انجام میگیرد .

بالکن  با فضای کوچکتر نیاز به طراحی بهینه تری دارد به طوریکه از تمام المانهای موجود استفاده شود . و همچنین با مبلمان ظریفتر و گلدانهای سقفی پر میشود . بالکن ها با فضای بزرگتر به وسیله ی اجاق های کباب پز ، مبلمان بزرگتر ، گلدانها و فلاور باکس های چوبی ، سنگی و بتنی تجهیز میگردند .

برای استفاده مناسب تر از فضا و بهبود فضای داخلی خانه ،طراحی یک بالکن شیک اثر به سزایی در جلب نظر اهالی خانه و آپارتمان دارد .

مواردی که در طراحی بالکن حائز اهمیت است  شامل موارد زیر می باشد :

  1. کف پوش :انتخاب نوع کف پوش از موارد بسیار موثر در طراحی می باشد . در صورتی که بالکن بزرگتر بوده و دارای باغچه و گلدانهای غول پیکر با تعداد بیشتر باشد . یا گلهای زینتی در فضای بالکن مان موجود باشد ،بهتر است از کف پوش های عایق رطوبت استفاده شود .در انتخاب نوع کف پوش بالکن بهتر است از انواع بادوام استفاده گردد تا در برابر باران و عوامل جوی مقاومت بیشتری داشته باشد.

 

 

چمن مصنوعی نیز یکی از انواع کف پوش های مورد استفاده در بالکن و تراس میباشد . به کار بردن این نوع کف پوش علاوه بر اینکه فضای سبزتر وشادابتری به تراسمان ارائه میدهد ،دوام و کارایی خوبی  دارد.هر چند دوام این نوع کف پوش هم سان با نمونه سرامیکی و متریال هایی از این دست نیست ،اما تعویض واستفاده از آن نیز بسیار آسان است .

 

 

 

 

۲ . نرده بالکن : انواع نرده استفاده شده در بالکن شامل نرده های فلزی ، چوبی ، شیشه ای و … میباشد.بهترین نوع نرده برای بالکن ، بستگی به متراژ بالکن ، سبک طراحی و … دارد .

 

۳ . در ساخت بالکن ها از پنل های فلزی نیز استفاده می شود که باعث خصوصی تر شدن و افزایش فضای بالکن شده و درافزایش زیبایی فضا موثر است .

 

 

 

۳ . در ساخت بالکن ها از پنل های فلزی نیز برای خصوصی تر کردن فضا بالکن و زیبایی و افزایش فضا نیز استفاده میشود .

 

طراحی بالکن یکی از موارد حائز اهمیت و هزینه بر در طراحی آپارتمان و خانه های مسکونی ست که نتایج جالبی را برای ساکنین فراهم می آورد.