نصب آینه روی دیوار و تأثیر آینه در فضای داخلی

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

نصب آینه روی دیوار

نصب آینه روی دیوار

تأثیر آینه در فضای داخلی

آینه وسیله ای کاربردی در فضای داخلی به شمار می رود. این وسیله علاوه بر تأثیر گذاری در بزرگ جلوه دادن محیط، باعث ایجاد انرژی و پر نور شدن فضای دکوراسیون داخلی می شود. به همین دلیل نصب آینه روی دیوار خانه های کوچک بسیار تأثیر گذار است.

برای نصب آینه باید محل مشخصی تعبیه کرد. بهترین فضا برای نصب آینه استفاده از فضای دیوارهای خالی است. برای استفاده بهتر از آینه باید از نصب دو یا چند آینه در یک فضا پرهیز کرد.

 نصب آینه روی دیوار
نصب آینه روی دیوار

بهترین فضا برای نصب آینه گوشه های دیوار و فضاهای کم نور است. با قرار دادن لوستر یا چراغ در نزدیک آینه موجب روشنایی بیشتر محیط می شود. همچنین این کار کمک می کند فضای اتاق بزرگ تر دیده شود.

چگونگی نصب آینه در فضاهای مختلف دیوار

هرگاه بخواهید در بالای شومینه آینه نصب کنید توجه داشته باشید که بایستی آینه را حداقل بیست سانتی متر بالاتر از طاقچه شومینه نصب کنید.

برای نصب آینه در حمام و سرویس های بهداشتی در صورت امکان بهتر است در بالای سینک روشویی نصب شود.

در فضاهایی که سطح با متیریال هایی مانند سرامیک، سنگ و بتن کار شده باشد برای نصب آینه بایستی از دریل مخصوص و ابزار آلات ویژه نصب آینه استفاده کنید.

برای پوشش درب بهتر است از آینه های قدی استفاده شود. باید توجه کنید که نصب آن به گونه ای انجام گیرد که کاملا با درب اتصال پیدا کند.

 نصب آینه روی دیوار
نصب آینه روی دیوار

بهترین محل برای نصب آینه بر روی دیوار

به طور کلی سالن های غذاخوری محیطی بسیار مناسب برای نصب آینه است. زیرا با انعکاس تصویر لوسترهای لوکس در آینه می توان فضایی آرام و دلنشین ایجاد کرد. همچنین با پخش نور در آینه اتاق غذاخوری روشنایی بیشتری پیدا خواهد کرد.

در اتاق خواب بهترین فضا برای نصب آینه کنار پنجره است. زیرا می توان از تابش نور صبحگاهی لذت برد. همچنین برای اتاق نشینمن فضای روبروی پنجره برای نصب آینه مناسب است. این کار باعث استفاده بهتر از نور بعدازظهر می شود.

برای اینکه فضای راهرو روشن تر و بزرگ تر دیده شود بهترین راه حل نصب آینه است.

به این نکته توجه داشته باشید در اتاق هایی که دارای ابعاد بزرگی است استفاده ار آینه های افقی مناسب است. همچنین برای فضاهایی که ارتفاع سقف آن بلند است استفاده از آینه عمودی پیشنهاد می شود.

 نصب آینه روی دیوار
نصب آینه روی دیوار

بررسی استحکام دیوار در هنگام نصب آینه

همواره بایستی قبل از نصب آینه از میزان استحکام دیوار و زیر سازی انجام شده مطمئن شوید. هر چقدر ابعاد آینه بزرگ تر باشد وزنش سنگین تر و احتمال افتادن و شکستن آن بیشتر است.

برای بررسی استحکام دیوار می توانید با استفاده از میخ در جایی که قرار است براکت نصب کنید با چکش ضربه زده شود. در صورتی که دیوار مستحکم باشد میخ به سختی وارد دیوار می شود و به تدریج با وارد کردن ضربات متعدد میخ کج می شود.

اما اگر میخ به راحتی وارد سطح مورد نظر دیوار شود، دیوار دارای شرایط مناسب برای نصب آینه نیست. در این موارد می توان از رول پلاک برای نصب آینه استفاده نمود.

یکی دیگر از مواردی که بایستی در هنگام نصب آینه رعایت کنید بررسی ابعاد و وزن آینه و قدرت نگهداری آن روی دیوار است. در مواردی که دیوار استحکام لازم را نداشته و احتمال افتادن وجود دارد بایستی علاوه بر استفاده از رول پلاک در قسمت بالایی آینه، در قسمت پایین آن نیز از پیچ و رول پلاک استفاده کنید تا آینه کاملا بر روی دیوار ثابت شود.

 

 

مقالات خواندنی: 

آینه های دکوراتیو برای سالن های پذیرایی

ساخت و اجرای آینه های حجمی دکوراتیو

آینه های دکوراتیو طرح مدرن و کلاسیک

آینه های دکوراتیو دیواری برای تزیین منزل

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته