وزن شیشه لمینت – وزن شیشه سکوریت ( روش محاسبه وزن شیشه در ضخامت های مختلف )

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

وزن شیشه نسبت به ضخامت و ابعاد متفاوت هست. در اینجا منظور محاسبه وزن شیشه خام و یا سکوریت هست، همانطور که میدانید شیشه در ضخامت های مختلف تولید میگردد برای مصارف متفاوت.

تفاوت شیشه سکوریت با شیشه خام

وزن شیشه سکوریت با شیشه معمولی تفاوت چندانی ندارد ولی به دلیل فرایندی که روی شیشه خام صورت میگرد که تبدیل به شیشه سکوریت گردد ( شیشه خام را به قدری گرما میدهند تا به درجه مایع شدن برسد و پس ار آن بلافاصله شیشه را از دو طرف سرد میکنند این عمل باعث مقاوم شدن شیشه معمولی شده و پس از این فراین به محصول جدید شیشه سکوریت میگویند که 3 تا 5 برار مقاوم تر از شیشه خام و معمولی است ) شیشه مقاوم تری خواهیم داشت.

شیشه سکوریت از امنیت بیشتری هم در هنگام شکسته شدن برخوردار است. شیشه سکوریت به هنگام شکستن به قطعات ریزی تقسیم میگردد که آسیب بسیارکمتری در مقایسه با شیشه خام میرساند.

نحوه محاسبه وزن شیشه در ابعا و ضخامت های مختلف

روش محاسبه وزن شیشه به این صورت است : مساحت شیشه را در ضخامت شیشه ( به میلیمتر ) و بعد در وزن مخصوص شیش ( 2.5 kg ) ضرب میکنیم.

 

2.5 x ضخامت شیشه ( میلیمتر ) x عرض x طول = وزن شیشه (kg)

 

به عنوان مثال یک جام شیشه  2 در 1.5 متر به ضخامت 20 میلیمتر وزنی برابر با 150 کیلوگرم دارد.

با مطالعه مقالات مفید بیشتری در این خصوص از سایت کاژه میتوانید میتوانید با اطلاعات بیشتری تصمیم گیری بفرمایید به عنوان مثال در مقاله نکات مهم در حمل شیشه ها با مسائلی که در امر جابجایی شیشه اهمیت دارند آشنا شوید.

 

 

3.2/5 - (5 امتیاز)

مطالب مرتبط با این نوشته