گنبد شیشه‌ای استیند گلس – «خانه کشاورزی اردن»

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

گنبد شیشه‌ای استیند گلس – «خانه کشاورزی اردن»

گنبدهای شیشه ای از جمله محصولات وابسته به معماری هستند که در معماری امروز کاربرد بسیاری پیدا کرده اند. این سازه های نوین علاوه بر زیبایی و شکوه، کاربردهای دیگری هم دارند: نور را از خود عبور می دهند، ایجاد روشنایی و افزایش شفافیت در محیط دارند، نور را تلطیف و از تابش های مزاحم نور جلوگیری می کنند، طراحی داخلی را به سمت متدهای روز دنیا سوق می دهند، کیفیت فضایی را برای ایجاد محیطی لوکس و خاص ارتقا می دهند و  امکان کنترل دید از بیرون به درون و از درون به بیرون را فراهم می کنند.

استیند گلس تکنیک برای ساخت شیشه های تزئینی است که در آن انواع شیشه های رنگی، رنگ شده، سند بلاست، اسید شور و غیره با مفتولی فلزی مخصوص کنار هم با یک نقشه ای که از قبل طراحی شده و طبق آن نقشه شیشه ها برش خورده و کد گذاری شده اند، کناره هم طبق الگو مونتاژ می شود. این تکنیک از معماری با توجه به استفاده از فلز در میان شیشه های برش خورده از استحکام و امنیت کافی نیز برخوردار است.

در ایران هم گروه هنری کاژه در این امر به صورت تخصصی و حرفه ای فعال است و به واسطه حضور هنرمندان و متخصصان این عرصه توانسته به موفقیت های بسیاری هم دست پیدا کند. این پروژه های متعددی همچون پروژه زعفرانیه، سعادت آباد، باغ فردوس و غیره را در تهران طراحی و اجرا کرده است.

یکی از پروژه های زیبا و منحصر به فردی که از گنبد شیشه ای دکوراتیو و تکنیک های استیندگلس در طراحی دکوراتیو آن بهره گرفته شده خانه کشاورزی اردن است. این پروژه که در شهر عمان از پادشاهی اردن به انجام رسیده شامل دو گنبد شیشه ای رنگی، شیشه های رنگی در پنجره ها، دربهای شیشه ای رنگی و آینه های تزئینی است که تقریبا در تمامی آنها از تکنیک استیند گلس و تیفانی استفاده شده است. پروژه دکوراسیون این بنا توسط گروه بین‌المللی صحرا طراحی، ساخت و نصب شده است که همچون گروه هنری کاژه در امر دکوراسیون داخلی و گنبدهای شیشه ای فعال است.

بر اساس درخواست مشتری این گروه برای طراحی و نقوش این سازه ها از نقش های کوه، مزرعه، گیاهان و خانه های کشاورزی الهام گرفته اند.

استفاده از خطوط نرم و منحنی برای طراحی و ترسیم نقوش روی سازه ها همراه با بهره بردن از رنگهای موجود در طبیعت زیبایی و نشاط خاصی به این سازه ها بخشیده است.

گروه هنری کاژه هم  آمادگی دارد که همچون پروژه یاد شده، نسبت به انجام پروژه های مشابه در کشور اقدام کند. کاژه علاوه بر ارائه مشاوره در طراحی داخلی و طراحی دکوراتیو بناها، نصب به طراحی، ساخت و نصب سازه های دکوراتیو بر اساس ایده های مشتری نیز اقدام می کند.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته

One Response