گنبد شیشه ای بازار تهران به قطر ۹٫۲ متر و ارتفاع ۲ متر توسط تیم مجرب شرکت کاژه طراحی، تولید و نصب گردید، شیشه های استفاده شده در این گنبد از شیشه های دست ساز استین گلاس ( استیند گلس ) میباشند. کاژه با داشتن کارگاه شیشه مجهز و هنرمندان چیره دست توانسته پروژه های زیادی را در سطح کشور و خارج از کشور اجرا نماید.

برای ساخت شیشه های استین گلس میتوان از طرح های گوناگونی استفاده نمود در ای پروژه به دلیل سنتی بودن فضا و موقعیت بازار از طرح های ایرانی برای شیشه ها در نظر گرفته شد.

گنبد شیشه ای بازار تهران

به دلیل وسعت سطح شیشه استفاده شده در این پروژه فریم فلزی به بخشهای قابل توجهی تقسیم شده، دقت ساخت سازه فلزی برای پروژه های گنبد شیشه ای از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

گنبد شیشه ای بازار تهران   گنبد شیشه ای بازار تهران

گنبد شیشه ای بازار تهران

گنبد شیشه ای استین گلس ( استین گلاس ) بازار تهران

این گنبد شیشه ای استین گلس برای پاساژی درون بازار تهران به فاصله ۱۰۰ متری از چهار راه گلوبندک در خیابان پانزده خرداد قرار دارد، این گنبد شیشه ای استین گلس از پیاده رو و محل عبور و مرور عابرین قابل رویت است و چشمان رهگذران ایرانی و خارجی را خیره میکند. در روزهای نصب این پروژه شاهد عکس العمل قابل توجه عابرین بازار بودیم.

بازار تهران همیشه مورد توجه توریستان خارجی بوده و هست و حضور همچین گنبد شیشه ای بر بام این پاساژ به لحاظ گردشگری هم این مرکز خرید را متمایز از بخش های دیگر بازار نموده است.

 

 

شرکت کاژه پروژه های بینظیری از گنبد های شیشه ای را در سطح کشور اجرا نموده، گنبد شیشه ای هتل دلفین چابهار ، گنبد شیشه ای مسجد جابری بندر عباس و سقف نورگیر و گنبدی شکل بازار نادری اهواز را میتوان نام برد، لطفا برای بازدید و اطلاع از پروژه های دیگر انجام گرفته از گروه کاژه به صفحه فیلم های پروژه کاژه سر بزنید و مارا از نظرات خود بهره مند سازید.