گنبد فرفورژه تجریش ; سازه مستطیل شکل گنبدی با طراحی دکوراتیو فلزی + فیلم

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

گنبد فرفورژه تجریش - کاژه

گنبد فرفورژه تجریش به ابعاد 2.5 در 3 متر با ارتفاع 2 متر با مقطع مستطیل ساخته شده است. این سقف نورگیر یک سازه حجمی دکوراتیو با نقوش فلزی و پوشش آب بند پلی کربنات شفاف میباشد.

کاژه سالهاست که ساخت سازه های دکوراتیو را در دستور کار خود دارد. سقفهای نورگیر بینظیری را در سطح کشور و خارج از کشور طراحی و اجرا نموده است. ساخت گنبد استین گلس که یک سازه ترکیبی از فلز و شیشه های تزئینی میباشد را سالها در دستور کار خود دارد. گنبد دکوراتیو فلزی که با پلی کربنات شفاف پوشش داده شده است میتواند جایگزین مناسبی برای گنبد شیشه ای باشد. این سازه ها میتواند به شکل قابل توجهی از گنبد شیشه ای و خصوصا گنبد شیشه ای استین گلس ارزانتر و مقرون به صرفه تر ساخته شوند.

گنبد فرفورژه تجریش

در این پروژه  قبل از بازسازی و مرمت یک سقف شیروانی ساده با شیشه های شفاف نقش نورگیر را ایفا میکرد. که با طراحی و ساخت یک گنبد فرفورژه با مقطع مستطیل و ارتفاع 2 متر جایگزین گردید.

گنبد فرفورژه تجریش

پس از جمع آوری سازه نورگیر قدیمی توسط تیم نصب کاژه گنبد دکوراتیو فلزی جدید در جای خودش قرار داده شد. به دلیل بزرگی نورگیر و زمانبر بودن ساخت نورگیر جدید در کارگاه آهنگری کاژه صورت گرفته است. و در زمان نصب به محل پروژه منتقل گردیده و با جرثقیل بر روی بام قرار داده شد.

گنبد فرفورژه تجریش

 

گنبد فرفورژه تجریش

گنبد فرفورژه تجریش پس از قرار گرفتن در جای خود با پلیمر نشکن و شفاف پوشش داده شد. این نوع از پلیکربنات توپُر میباشد و همانند شیشه از شفافیت برخوردار است. در پایین صفحه فیلمی کوتاهی از چگونگی نصب سازه قرار داده شده است.

گنبد فرفورژه تجریش

 

گنبد فرفورژه تجریش

 

 

از گنبد فرفورژه دماوند هم میتوان به عنوان یک پروژه کوچکتر و دکوراتیو با همین تکنیک هم در اینجا یاد نمود. برای بازدید از پروژه های بیشتر اجرایی شرکت کاژه میتوانید به صفحه فیلمهای پروژه کاژه در همین سایت مراجعه فرمائید. و بابررسی مقالات سایت میتوانید با محصولات و سازه های دکوراتیو و متنوع کاژه در امر بازسازی ساختمان و یا دکوراسیون داخلی ساختمان بهره بگیرید. و همینطور میتوانید از مشاوره تیم تخصصی کاژه بهره مند شوید.

گنبد فرفورژه تجریش - کاژه

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته