پنج نکته در طراحی آشپزخانه ی لوکس

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

پنج نکته در طراحی آشپزخانه ی لوکس

قیمت متوسط طراحی آشپزخانه ی لوکس به مساحت 18 متر مربع  که در سال 2017 بازسازی شده باشد، بیش از 37 هزار دلار است. از آنجایی که قیمت عنوان شده تنها یک براورد است، بنابراین بهتر است قبل از آنکه آشپزخانه ی خود را به قصد بازسازی خراب کنید، بدانید که چه هدفی دارید و دوست دارید این آشپزخانه در نهایت چه شکلی شود. بهتر است در انتخاب طراح خود و جزئیات کار دقت کنید. برای این کار چه کسی را بهتر از برنده جایزه های طراحی آشپزخانه ساب-زیرو و ولف در سال 2015-2016 میلادی، می توانید پیدا کنید؟ ما اینجا در میان ده نفر از 1500 شرکت کننده ای که در یک رقابت شدید، برای جایزه نقدی 113 هزار دلاری شرکت کرده اند، برترین ها را انتخاب کردیم. ما از این افراد در خصوص راهکارهایی در زمینه ی طراحی آشپزخانه ی لوکس و مناسب برای فضای خانوادگی، سوالاتی را پرسیده ایم.

 

پنج نکته در طراحی آشپزخانه ی لوکس

 

بر روی نقشه کار بیشتر وقت بگذارید

شاید توصیه ی جدیدی نباشد، اما به نظر می رسد که اصل کلی “دو بار اندازه گیری کن، یک بار عمل کن” هیچ گاه برای طراحان قدیمی نمی شود. دیوید آرمور طراحی است که در مسابقه ی “تحول در طراحی آشپزخانه ی لوکس” مقام دوم را کسب کرده است. او به همراه اسکات اشنایدر همواره پروژه های خود را با برنامه ریزی و اندازه گیری های دقیق شروع می کنند. او این فرآیند را با برقراری جلسه های متمادی با مشتری های خود آغاز می کند. او می خواهد از خواسته ها و آرزو های مشتریان خود آگاه شود. او در این جلسات سعی می کند تا مشتریان خود را بهتر بشناسد، با برنامه های روزانه ی آن ها آشنا و از استرس ها و نگرانی ها آن ها آگاه شود. آن ها در خلال این جلسات درباره آنچه که مشتریان می خواهند و همچنین نظرات خودشان به بحث و گفتگو می پردازند و در نهایت سعی می کنند فضای مطلوب مشتریان را با وجود محدودیت های مکانی و همچنین امکانات شهری، به وجود آورده و برای ساخت آن برنامه ریزی می کنند. در این میان آن ها به عادت های خانواده در هنگام غذا خوردن، تعداد افرادی که به طور معمول هر شب در این فضا غذا می خورند و سایر جزئیات، نیز می پردازند تا بتوانند در نهایت بهترین نقشه و طرح را برای فضای موجود ارایه دهند.

پنج نکته در طراحی آشپزخانه ی لوکس

از تکنیک های متفاوت نورپردازی در طراحی آشپزخانه ی لوکس استفاده کنید

نورپردازی در طراحی آشپزخانه ی لوکس، یکی از چالش برانگیز ترین مسایل در خصوص طراحی آشپزخانه هست. دیوید آرمور در این خصوص می گوید:” یکی از مهمترین ویژگی های آشپزخانه ها این است که تمام مهمانی ها به آنجا ختم می شود”. این بدان معناست که، نورپردازی این مکان نه تنها برای امور معمول آشپزی مانند خرد کردن سبزیجات بلکه برای مهمانی ها و دورهمی های شبانه نیز باید مناسب باشد. شما می توانید نور محیط را به طور کلی برای فضا های مناسب مهمانی و دورهمی های دوستانه طراحی کنید، اما نور های اضافه ای را نیز برای کار ها مرتبط با آشپزی در نظر بگیرید. همچنین سعی کنید در طراحی های خود از نور روز بهترین استفاده را ببرید.

پنج نکته در طراحی آشپزخانه ی لوکس

 

استفاده از قفسه های باز در طراحی آشپزخانه ی لوکس

آیدان نائور، طراح آشپزخانه هایی با فضاهای کوچک است. او به اتفاق همکارش شوجی سوزوموری، جایزه ی “بهترین طراحی آشپزخانه های کوچک “را برنده شده اند. او معتقد است که بزرگترین اشتباه در خصوص طراحی آشپزخانه ی لوکس این است که در سرتاسر آشپزخانه ی خود از کابینت های فوقانی استفاده کنید. استفاده از کابینت های فوقانی در گوشه ها و فضاهایی که نزدیک به سقف هستند، آشپزخانه ی شما را کوچک و تاریک نشان می دهد. علاوه بر آن استفاده از این کابینت ها در خلال آشپزی بسیار سخت است. در طرحی که برنده ی جایزه شد، این طراح سعی کرد تا آشپزخانه را به سایر فضاهای خانه مانند اتاق پذیرایی و ناهار خوری نزدیک کند. او در این خصوص می گوید:” ما همواره تلاش کردیم تا دلبازی آشپزخانه را حفظ کنیم. برای این کار سعی کردیم که در گوشه ها از قفسه های باز استفاده کنیم و کابینت های در بسته را در فضای آشپزخانه پخش کنیم”. اگر شما عاشق قفسه های باز هستید ولی نگرانید که آن ها فضای کافی ای را برای آشپزخانه ی شما فراهم نکنند، می توانید از جزیره ی آشپزخانه ی خود استفاده کنید. بسیاری از وسایل خود را در آنجا می توانید قرار دهید. برای افزایش گنجایش، نائور در طرح های خود از جزیره هایی که از دو جهت قابل  استفاده هستند، کمک می گیرد.

 

پنج نکته در طراحی آشپزخانه ی لوکس

انتخاب صحیح وسایل آشپزخانه ی لوکس

فرگوس اسکات، برنده ی مسابقات “برترین طرح در نوآوری و تحول آشپزخانه ها”، بر روی وسایلی تمرکز می کند که ساده و کاربردی هستند. او سعی می کند وسایلی را برای آشپزخانه های خود انتخاب کند که احتیاج به خواندن دستور العمل های طولانی برای کار کردن با آن ها نداشته باشید. وی یکی از طرفداران لوازم آشپزخانه ی برند های ساب زیرو و ولف است. مشتریان او به طور معمول در صنعت غذا هستند. فرگوس در این باره توضیح می دهد:” به خاطر علاقه ی زیاد آنها به آشپزی، مشتریان من به ابزاری بسیار دقیق و با کیفیت احتیاج دارند. گاز دو شعله ی ولف 60 که کنترل بسیار خوبی برای شعله های خود دارد، می تواند به آن ها در آشپزی بسیار کمک کند. یخچال 48 فوتی ساب-زیرو نیز بهترین گزینه برای باز کردن سریع کشو ها و برداشتن سبزیجات و یا نگاه سریع به محتویات داخل یخچال است”.

پنج نکته در طراحی آشپزخانه ی لوکس

حفظ رابطه ی فضای آشپزخانه با فضای خارج

برای فرگوس اسکات، و به منظور بردن جایزه ی “بهترین طراحی آشپزخانه ی لوکس”، پیدا کردن راهی برای مرتبط کردن فضای آشپزخانه به فضای بیرون خانه کمی چالش برانگیز بوده است. مشتریان او اغلب در سفارش های خود آشپزخانه هایی می خواستند که به فضای کار آن ها در خانه نزدیک باشد و بتوان در آن از مناظر اقیانوس آرام و یا فضای سرسبز اطراف خانه، استفاده کرد. او در این خصوص می گوید:” گاهی بودجه و یا آب و هوای سرد می تواند شرایط را برای داشتن فضایی باز در آشپزخانه سخت کند. اما برای ایجاد حسی مشابه می توان از شیشه در طراحی ها استفاده کرد”.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته