مراحل بازسازی خانه قدیمی

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

مراحل بازسازی خانه قدیمی

مراحل بازسازی خانه قدیمی

یک خانه قدیمی دارید و می خواهید آن را بازسازی کنید. فکر بسیار خوبی است. حتما وقتی به خانه که دیوارهای آن کهنه و بد رنگ شده اند نگاه می کنید توی ذوقتان می خورد. تاسیسات آن حتما پر از عیب هستند و فکر شما را مشغول کرده اند. کهنگی خانه شما را دلزده و خسته کرده است و احساس می کنید اگر آن را تعمیر و بازسازی می کردید چقدر خوب می شد.

بازسازی ساختمان قدیمی، کاری است که دیر یا زود باید آن را انجام بدهید. و حتما می دانید که در شرایط اقتصادی فعلی سریع تر این کار را انجام بدهید بهتر است و از طرفی هر چه سریعتر برای نو شدن محیط اطراف خود اقدام کنید به تقویت روحیه خودتان و بالا بردن کیفیت زندگی تان کمک کرده اید. بعد از بازسازی ساختمان نیز حتما دوست دارید به دکوراسیون داخلی آن بپردازید. با ما همراه باشید تا کمی شما را راهنمایی کنیم.

بازسازی خانه قدیمی

کارهایی که باید انجام شود

فرایند بازسازی ساختمان شامل عملیاتی است که ما به طور مختصر و مفید، کمی از آن را برای شما توضیح می دهیم. در مرحله بازسازی ساختمان، قبل از هر چیز فونداسیون، کف، سقف، دیوارها، ستون ها و تاسیسات خانه حتما باید بررسی شوند تا اگر هر قسمتی از آن ها ایرادات و اشکالاتی دارند برطرف شود و اگر احیانا قسمتی از ساختمان در معرض تخریب باشد حتما اقدامات لازم برای مرمت آن انجام شود.

پوسیدگی در دیواره ها و سقف، علاوه بر اینکه ظاهر نازیبایی به خانه می دهد، حتما باعث نفوذ رطوبت و اتلاف انرژی ساختمان، و در دراز مدت باعث تخریب دیواره ها و سقف می شود. پس باید حتما باید بررسی و تعمیر شود. پس از برطرف کردن ایرادات کلی و اساسی ساختمان، حتما می خواهید به دکوراسیون خانه فکر کنید.

دکور سنتی ایرانی

شاید دوست دارید یک دکور سنتی ایرانی داشته باشید یا این که یک دکوراسیون داخلی مدرن و اروپایی دوست دارید. گروه های معماری با تجربه در این زمینه به شما کمک می کنند. اگر به مهندسی سازی و استاندارد سازی بنا و بهینه سازی فضاها فکر می کنید گروه های معماری و بازسازی پیشنهادهای خوبی به شما می دهند. برای بهینه سازی ساختمان، باید تاسیسات و سیستم های سرمایش و گرمایش خانه را نو و به روز کنید، از پنجره‌های دوجداره و درهای استاندارد استفاده کنید، پوسیدگی سقف و کف و دیوارها را تعمیر کنید تا اتلاف انرژی ساختمان به حداقل برسد و در هزینه هایتان صرفه جویی شود.

دکوراسیون خانه قدیمی

تغییراتی در پلان خانه

در روند بازسازی ساختمان، اگر دوست دارید تغییراتی در پلان خانه تان ایجاد کنید، نباید به دیوارهای باربر دست بزنید. ولی با مشورت گروه های بازسازی و طراحی داخلی، می توانید دیوارهای پارتیشن را تخریب کنید و پلان خانه را تغییر دهید. با نصب یک پارتیشن شیشه ای زیبا، می توانید فضای نشیمن و پذیرایی را از همدیگر متمایز کنید.

اگر تنالیته هایی از رنگ های کرم و قهوه ای و سفید در رنگ آمیزی دیوارها به کار ببرید، یا کاغذ دیواری و پالت های دیواری با این رنگ ها استفاده کنید، فضای خانه را پر، بزرگ و لوکس جلوه می دهید. از کف و سقف غافل نشوید. می توانید سنگ های مرغوب برای کف به کار ببرید یا آن را با انواع کفپوش های زیبا و با دوامی که در بازار وجود دارند بپوشانید. به کمک گروه بازسازی و طراحی داخلی، می توانید سقف را با ترکیب رنگ‌های گرم و سرد طراحی و نورپردازی کنید.

در بازسازی ساختمان تان، می توانید برای حمام و سرویس های بهداشتی از سقف کاذب استفاده کنید تا در هنگام ایجاد مشکل، دسترسی به تاسیسات راحت تر باشد. کابینت های آشپزخانه و کاشی های آن و همچنین کاشی های حمام و توالت حتما کهنه و کدر هستند بدون فکر کردن به هزینه کار، آن ها را تعویض کنید تا نتیجه زیبای کار را ببینید. در نشیمن و حیاط تان، فضایی را به گل ها و گیاهان اختصاص دهید. گیاهان فضای خانه را دلنشین می کنند و روح و انرژی را به درون خانه تان می آورند.

این نکات را در بازسازی خانه قدیمی حتما رعایت کنید

اولین چیزی که در فرایند بازسازی ساختمان مدنظرتان است، حتما این است که کار به شکل درست و اصولی و بدون دوباره کاری انجام شود. پس هم کار بازسازی و هم کار دکوراسیون داخلی، کارهایی هستند که اگر شما بخواهید به طور غیرحرفه‌ای انجام دهید حتما متوجه خسارات و ضرر و زیان های مالی، اتلاف وقت و دوباره کاری خواهید شد. پیشنهاد می کنیم از گروه های متخصص و با تجربه در این کار استفاده کنید. آن ها همه جوانب کار را می دانند و رعایت می کنند و بر اساس سلیقه و بودجه شما کار تعمیرات و بازسازی ساختمان تان را انجام می دهند.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته