آینه پتینه چیست؟

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

آینه پتینه و سبک دکوراسیون

آینه پتینه

آینه پتینه چیست؟ تلفیق مدرنیته و سنت در کنار یکدیگر کاری به نام آینه پتینه را در اختیار شما قرار می دهد. اینه پتینه کاری شده از صفر تا صد نظر مشتری را در بر می گیرد. به دلیل اینکه کار بر روی این قبیل آینه ها بسیار زمان بر است این سبک آینه برای عرضه به عموم در دسترس نیست. یعنی زمانی که مشتری یک نقش را به متخصص این فن ارائه می دهد مدت زمانی باید سپری شود تا آینه مد نظر برای مشتری آماده شود. آینه پتینه تلفیقی از نقش های سنتی در صنعت مدرن امروز است. این آینه این روزها به نام آینه آنتیک نیز معرفی شده است  و از طرفداران بسیار زیادی برخوردار است.

آینه پتینه چیست؟
آینه پتینه چیست؟

آینه پتینه و سبک دکوراسیون

از آنجایی که ظریف کاری بسیار زیادی بر روی قاب آینه پتینه انجام می شود در دو رنگ طلایی و نقره ای عرضه می شود. از همین رو شما به راحتی می توانید آینه پتینه کاری شده را با توجه به سلیقه و دکوراسیون داخلی منزل خود در محیط کلاسیک یا مدرن مورد استفاده قرار دهید. باید بگویم شما به راحتی با هر سبک دکوراسیونی که مد نظر دارید می توانید از این آینه دکوراتیو بهره بگیرید و به زیبایی چیدمان منزل خود کمک کنید.

آینه پتینه و سبک دکوراسیون
آینه پتینه و سبک دکوراسیون

فن دکوپاژ در آینه پتینه

با انجام عمل دکوپاژ بر روی آینه پتینه طرح و نقش دلخواه شما بر روی آینه ترسیم می شود. باید بگویم در طی گذر زمان این نقش و نگار که به صورت دکوپاژ برروی آینه نقش بسته است از روی آینه  پاک می شود و یک حالت زنگ زدگی نمایان می شود. این اتفاق در دراز مدت اتفاق می افتد بنابراین جایی برای نگرانی نیست زیرا تا زمانی که این اتفاق بیفتد از آن نقش دلزده می شوید و به فکر یک دکوراسیون جدید تر خواهید افتاد. این هنر به صورت دست ساز بوده و آنقدر ظریف کاری و ریز بینی بر روی این کار رعایت می شود که گویی سال هاست این آینه از آن شما است.

فن دکوپاژ در آینه پتینه
فن دکوپاژ در این آینه

 

مزایای استفاده از این آینه

امروزه در دنیای مدرن بسیار به دکوراسیون داخلی و دیزاین فضا توجه می شود به همین خاطر افراد ترجیح می دهند برای متفاوت بودن از وسایل متفاوت بهره بگیرند. آینه پتینه این مزیت را در اختیار شما قرار می دهد که به راحتی به متفاوت ترین سبک در دکوارسیون دست پیدا کنید. با توجه به اینکه آینه پتینه شده تلفیقی از هنر سنتی است اما در دنیای مدرن و صنعت دکوارسیون بسیار طرفدار دارد. از آنجایی که آینه یکی از ارکان مهم در دیزاین فضا به شمار می رود باید بگویم آینه پتینه شده این مهم را پر رنگ تر از گذشته جلوه داده است.

فن دکوپاژ در آینه پتینه
فن دکوپاژ در این آینه

 

جایگاه این آینه شده در دنیای مدرن امروز

این روزها بسیار شاهد این موضوع هستیم که مردم به سبک و سیاق سنتی روی آورده اند. به شکلی که قهوه خانه ها و رستوران های لاکچری با سبک و سیاق سنتی دیزاین می شوند. از همین رو با ترکیب آینه های پتینه شده در دکوارسیون سنتی به راحتی می توان به بی نظیر ترین دکوراسیون مدرن با تلفیقی از هنر سنتی دست پیدا کرد. شما به راحتی با تلفیق لوازم دکوری و لوکس در فضای داخلی منزل در کنار آینه های پتینه کاری شده می توانید به یک چیدمان خیره کننده لوکس دست پیدا کنید.

جایگاه آینه پتینه شده در دنیای مدرن امروز
جایگاه آینه پتینه شده در دنیای مدرن امروز

آینه آنتیک یا آینه پتینه کاری شده

در انتها باید بگویم کهنه کاری شدن آینه به سبک مدرن به شکلی هنرمندانه با دستان هنرمند متخصصان این صنعت انجام می شود. به شکلی که گویی این آینه از سالیان دور تا به امروز در فضای داخلی منزل شما وجود داشته است. از این سبک آینه به راحتی می توان برای جلوی درب ورودی، اتاق نشمین، کنسول های پذیرایی و آینه های توالت و اتاق خواب بهره گرفت. کنار هم قرار گرفتن طرح های سایه روشن نشان از هوش و توانمندی بالای دستان هنرمند متخصصان این فن دارد. با توجه به اینکه این سبک از آینه ها با ایده پردازی کهنه کاری شده مورد استفاده قرار می گیرد باید بگویم محیطی مجلل و با شکوه را برای شما عرضه می کند.

 

مقالات خواندنی: 

نصب آینه ؛ چگونه نور بیشتری را منتقل کنیم؟

 

 

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته