نصب آینه ؛ چگونه نور بیشتری را منتقل کنیم؟

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

نحوه نصب آینه برای داشتن نور بیشتر در محیط

نحوه نصب آینه برای داشتن نور بیشتر در محیط

نور منعکس شده در آینه تا حد زیادی میزان جریان نور در اتاق شما را افزایش می دهد.
فرقی نمی کند که اتاق های شما کوچک یا بزرگ هستند، نور نقش مهمی را در طراحی ایفا می کند. استفاده از نور در فضای داخلی منزل شما، نیاز به وسایل روشنایی را کاهش داده و باعث کاهش هزینه های انرژی می شود. نور همچنین رنگ و زیبایی وسایل داخل اتاق را بهتر می کند. آینه ها به جای جذب نور آن را منعکس می کنند که این امر باعث می شود چشم فریب خورده و اتاق را روشن تر یا بزرگتر، بسته به جایی که آینه را قرار داده اید، ببیند.

نحوه نصب آینه برای داشتن نور بیشتر در محیط
نحوه نصب آینه برای داشتن نور بیشتر در محیط

 

مکان نصب آینه

اگر یک اتاق بزرگ را طراحی کرده اید و نیاز به نور بیشتری دارید تا احساس سردی یا تاریکی در اتاق را کاهش دهید، آینه ها را نزدیک یک منبع نور قرار دهید، اما نه به طور مستقیم در مقابل آن زیرا ممکن است انعکاس لامپ چشم شما را اذیت کند. به عنوان مثال، یک آینه بلند را روی یک دیوار در زیر یک لوستر نصب کنید و یا نور طبیعی را از یک پنجره به آینه ی روی دیوار مجاور و یا اطراف آن، انعکاس دهید. هنگامی که یک آینه به طور مستقیم مقابل یک پنجره در یک اتاق کوچک آویزان می شود، توهم وجود یک پنجره دیگر ایجاد می شود و بلافاصله اتاق را روشن می کند و باعث می شود احساس کنید اتاق بزرگتر است.

نحوه نصب آینه برای داشتن نور بیشتر در محیط

 

اندازه

نصب آینه های بزرگ به طور معمول بهترین راه برای منعکس کردن نور بیشتر در یک فضا است بخصوص اگر می خواهید اتاق را علاوه بر روشن کردن، بزرگتر هم نشان دهید. در حالی که یک آینه کوچک به خودی خود نور زیادی را به اتاق شما وارد نمی کند، نصب آینه های کوچک هنوز هم می تواند فضا را روشن تر کند البته اگر تعدادی از آنها همزمان مورد استفاده قرار گیرند. همچنین ترکیبی از چند آینه بر روی دیوار مقابل پنجره و یا زیر یک منبع نور، علاوه بر روشن کردن فضا، یک نقطه کانونی نیز به اتاق شما اضافه می کند.

نحوه نصب آینه برای داشتن نور بیشتر در محیط
نحوه نصب آینه برای داشتن نور بیشتر در محیط

نکات مهم در انتخاب

قبل از انتخاب و نصب آینه، بقیه وسایل دکور را در نظر بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که سبک آن با دکوراسیون شما هماهنگ است. به عنوان مثال، نصب آینه ای عتیقه با یک قاب پر زرق و برق برای دکور یک خانه سنتی بهتر از یک فضای مدرن و معاصر است. آینه های صاف و بدون قاب، یا آینه هایی که با فلزهایی مانند کروم طراحی شده اند، برای یک فضای مدرن نسبت به یک دکوراسیون سنتی مناسب تر هستند. نصب آینه ای بدون قاب یا بدون لبه یا آینه ای با یک قاب نازک که با رنگ دیوار مطابقت دارد انتخاب مناسب تری نسبت به آینه هایی با قابهای ضخیم است زیرا آنها ظریف هستند و نور را جذب نمی کنند. قاب هایی که رنگ آنها بر خلاف رنگ دیوار است می توانند اثر رنگ را افزایش دهند.

نحوه نصب آینه برای داشتن نور بیشتر در محیط
نحوه نصب آینه برای داشتن نور بیشتر در محیط

آینه پشت دیوار

لازم نیست آینه ها حتما روی دیوار آویزان شوند تا منعکس کننده نور باشند. شما می توانید فضای داخلی خود را با نصب آینه در داخل اتاق نیز روشن کنید. به عنوان مثال، پشت یک قفسه کتاب را بردارید و به جای آن آینه قرار دهید یا چندین آینه را در دیوار پشت آن آویزان کنید. همچنین می توانید وسایلی مانند کمد، میز و صندلی با شیشه های بازتابنده یا کروم خریداری کنید. از آینه های کوچکتر بر روی قفسه های کتابخانه استفاده کنید یا مجموعه ای از آینه ها را برای بازتاب نور و درخشندگی هر چیزی که کنار آنها قرار می دهید، مانند شمع های کوچک و یا گلدان های شیشه ای، استفاده کنید. سینی های آینه ای که بر روی میز قرار می گیرند و برای نگهداشتن وسایل تزئینی استفاده می شوند نیز می توانند نور را منعکس کرده و فضا را روشن نشان دهند.

 

مقالات خواندنی:

نصب آینه و همنشینی آن با آهن سخت، دکوری زیبا و منحصر به فرد

آینه دکوراتیو ؛ چند مورد از آینه های دکوراتیو

دکور آینه با فلز : راهنمایی های در طراحی و نصب آینه

10 ایده برای استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی منزل

چگونه می توان با نصب آینه بالای شومینه را تزیین کرد؟

سرویس بهداشتی و دکور آینه ای با فلز

پرسش و پاسخ درباره ی آینه قاب فلزی دکوراتیو

16 روش خلاقانه برای تزئین فضای اتاق با آینه دکوراتیو

۱۲ روش برای نصب آینه دکوراتیو

چگونه می توانید یک آینه دیواری مناسب انتخاب کنید

آینه دکوراتیو ؛ 9 راه حل متفاوت استفاده از آن در خانه

 

4.3/5 - (3 امتیاز)

مطالب مرتبط با این نوشته