شیشه لمینت سکوریت ؛ کاربرد؛ مزایا و قیمت شیشه سکوریت

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

قیمت لمینت سکوریت

شیشه لمینت سکوریت چیست؟

در گذشته  برای مغازه ها و منازل از شیشه های ساده با نرده های آهنی بسیار استفاده می شد. با پیشرفت فناوری و نوآوری های جدید در صنعت دیزاین و دکوراسیون، به مرور زمان استفاده از شیشه های ساده با نرده های آهنی به منظور محافظت از مغازه ها متوقف شد و از شیشه های سکوریت و پرده های کرکره ای برقی استفاده شد. امری که علاوه بر امنیت بیشتر در فضای محل کار و منزل به زیباسازی بیشتر آن نیز دامن زد. بدون شک همه شما برای یک بار شیشه لمینت و سکوریت را از نزدیک دیده اید، اما به صورت کامل و فنی با این سری از شیشه ها آشنایی ندارید. بنابراین در مقاله پیش رو قصد داریم شما را با شیشه لمینت سکوریت، مزایا و کاربردهای آن آشنا کنیم. اگر قصد تعویض شیشه های کهنه و قدیمی خود را با شیشه های جدید و به روز سکوریت دارید با ما همراه باشید.

شیشه لمینت سکوریت
شیشه لمینت سکوریت

شیشه لمینت سکوریت

یکی از مقاوم ترین شیشه ها در برابر ضربات، شیشه لمینت سکوریت است. این سری از شیشه ها از دو لایه شیشه حرارت دیده  تهیه می شوند. به همین خاطر در برابر ضربه از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند. بر همین اساس از شیشه لمینت سکوریت برای ایمن سازی بیشتر در منزل استفاده می شود. اولین  و مهم ترین دلیل این امر این است که این سری از شیشه ها به هیچ عنوان با ضربات جزئی و ساده شکسته نمی شوند. به همین خاطر برای شکستن آن ها باید ضربه سنگینی با جسم محکمی به شیشه لمینت سکوریت وارد شود. این امر از یک سو صدای زیاد ضربه را در پی دارد و صدای شکسته شدن شیشه با شدت بیشتر نیز به آن اضافه می شود. از سوی دیگر اشعه خورشید به راحتی از این سبک از شیشه ها عبور نمی کنند و سلامت شما را تضمین می کند. شیشه لمینت از یک لایه میانی pvb تشکیل شده است که چسبندگی بین دو شیشه را بیشتر می کند. این روزها از شیشه لمینت برای کف آکواریوم، صفحه گوشی موبایل و صفحه تلویزیون بسیار استفاده می شود. دلیل این امر کیفیت و مرغوبیت بالای شیشه لمینت سکوریت است.

شیشه لمینت سکوریت
شیشه لمینت سکوریت

مزایای استفاده از شیشه سکوریت

اولین مزیتی که این سری از شیشه ها به مصرف کننده می دهد، محافظت از اشخاص در برابر آسیب دیدگی با شیشه است. زمانی که شیشه های معمولی می شکنند  به قطعات ریز و برنده تبدیل می شود و همین امر سبب می شود به افرادی که در نزدیکی شیشه قرار دارند آسیب وارد شود. حال آنکه ماده pvb درون شیشه لمینت در زمان شکسته شدن شیشه به انسجام قطعات شکسته شده در کنار هم کمک می کند و مانع از پخش شدن آن در اطراف می شود. مورد دیگر که سبب توجه بیشتر به این سری از شیشه های لمینت سکوریت شده است، عایق بودن آن ها در برابر صدا است. به شکلی که نه اصوات خارج از فضا به داخل نفوذ می کند و نه صدای درون به بیرون انتقال پیدا می کند. شیشه سکوریت یک محافظ شخصی برای ساختمان شما محسوب می شود. در نهایت می توانیم به فرسایش وسایل پشت شیشه اشاره کنیم. زمانی که برای ویترین یک مغازه از این سری شیشه ها استفاده می شود، سبب می شود افزودنی های جاذب uv به کار رفته در میان لایه pvb در شیشه لمینت از خسارت به کالا و محصول شما جلوگیری کند. به عنوان مثال رنگ و روی لباسی که پشت ویترین است با شیشه لمینت سکوریت هیچ تغییری نمی کند.

شیشه لمینت سکوریت
شیشه لمینت سکوریت

موارد استفاده از شیشه سکوریت

از این سری از شیشه ها در موارد زیر می توان بهره گرفت:

 • کف پوش آسانسور
 • کف پوش آکواریوم
 • ویترین مغازه ها
 • درب ورودی بانک
 • درب ورودی فرودگاه
 • درب ورودی فروشگاه های زنجیره ای
 • درب ورودی بیمارستان ها
 • درب ورود کارخانه ها
 • استخرها و نورگیرها
 • سقف پوش شیشه ای
 • جلوگیری از گرد و غبار شدید
 • عایق صوتی در محل های خاص
 • ویترین طلا فروشی
 • شیشه های ضد گلوله با پی وی بالاتر
 • دکوراسیون داخلی
 • برای ایمنی در برابر زلزله درب و پنجره داخل منزل
 • پارتیشن های شیشه ای
 • درب های اتوماتیکی
قیمت لمینت سکوریت
قیمت لمینت سکوریت

قیمت شیشه سکوریت

همانطور که می دانید تلقی که به صورت پی وی درون شیشه ها قرار می گیرد در قیمت گذاری آن موثر است. به عنوان مثال شیشه ای که از یک لایه پی وی بی استفاده می کند به نسبت شیشه ای که در آن از سه پی وی بی استفاده شده است قیمت کمتری دارد. اندازه شیشه و جنس شیشه ای که برای آماده سازی سفارش داده می شود نیز در قیمت گذاری تاثیر دارد. به عنوان مثال استفاده از شیشه های کریستالی قیمت بیشتری را به مصرف کننده تحمیل می کند. از سوی دیگر شیشه های سکوریت به دو صورت خام و یا سکوریت تهیه می شوند و همین امر در قیمت گذاری شیشه های لمینت سکوریت موثر است. اگر قصد دارید برای ویترین یک جواهر فروشی از شیشه سکوریت استفاده کنید به شما توصیه می کنیم از ضخامت بالای این سری از شیشه ها استفاده کنید؛ زیرا شکستن آن تا حدود زیادی دشوار و شاید هم غیرممکن باشد. اما برای دیزاین فضای داخلی منزل نیازی نیست از شیشه سکوریت های پر لایه بهره بگیرید.

قیمت لمینت سکوریت
قیمت لمینت سکوریت

شیشه کریستالی برای شیشه سکوریت

همان طور که در مطلب قبل دیدید در زمان قیمت گذاری شیشه لمینت نوع شیشه به کار رفته نیز بی تاثیر نیست. به عنوان مثال زمانی که از شیشه های کریستالی استفاده می شود قیمت گذاری افزایش پیدا می کند. برای آشنایی بیشتر با این سری از شیشه ها باید بگویم شیشه کریستالی همانند یک کریستال درخشان و زیبا جلوه می کند. از همین رو برای ویترین های لوکس این سری از شیشه ها سفارش داده می شود. از شیشه کریستالی عموما برای ظروف تزئینی و زینتی استفاده می شود تا زیبایی آن در دکوراسیون داخلی منزل با درخشش بیشتر نمود پیدا کند. شیشه کریستالی در دو نوع مغزی آبی و مغزی سفید موجود است. اشعه آفتاب انعکاس رنگ را در این شیشه ها زیبا تر جلوه می دهد. در نهایت باید بگویم که شیشه لمینت سکوریت مقاومتی تا ده برابر بیشتر از شیشه های معمولی به شما می دهند.

 

مقالات جدید: 

 

 

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته