شیشه سکوریت چیست؟ کیفیت متریال و تفاوت آن با شیشه های معمولی

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

شیشه سکوریت چیست؟

شیشه سکوریت چیست؟

این روزها استفاده از شیشه سکوریت بسیار افزایش پیدا کرده است و دلیل آن تنها کیفیت و زیبایی شیشه های سکوریت است. شکی نیست که دیگر شیشه های قدیمی برای دکورهای مدرن مغازه های لوکس، گزینه مناسبی به شمار نمی روند. از همین رو نیاز است این نوع شیشه ها تعویض شوند. برای اینکه از شیشه های سکوریت با کیفیت بهره گرفته شود و آن ها را جایگزین شیشه های قدیمی کنیم، باید از یک متخصص در این راستا بهره بگیریم. همان طور که می دانید شیشه های سکوریت از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند و نسبت به شیشه های معمولی کمتر آسیب پذیر هستند. اما اگر در زمان حمل و جابجایی و نصب این شیشه ها دقت لازم به عمل نیاید با کوچکترین فشاری این شیشه ها می شکنندو از آن حالت صاف و صیقلی داده شده خارج می شوند و هزینه زیادی را به کاربر تحمیل می کنند. از همین رو به شما توصیه می کنیم در زمان نصب این شیشه های زیبا از افراد متخصص در این راستا کمک بگیرید. در مقاله پیش رو سعی داریم تا شما را با نصب شیشه و متریال اولیه برای نصب این سری از شیشه ها آشنا کنیم. با ما همراه باشید تا بهترین  انتخاب از آن شما باشد.

شیشه سکوریت چیست؟
شیشه سکوریت چیست؟

متریال اولیه برای نصب شیشه

برای نصب دقیق و اصولی شیشه های سکوریت باید از یراق آلات اصلی در این زمینه استفاده شود. اولین دلیل این امر این است که اگر از متریال متناسب با شیشه سکوریت استفاده نشود نصب شیشه سکوریت به درستی انجام نمی شود و شیشه دچار آسیب می شود. مورد دیگر این است که نصب اگر به صورت اصولی انجام نشود در طی گذر زمان شیشه دچار فرسایش و آسیب دیدگی می شود. گیره های نصب، بست ها، لولا، استوپ و اتصال دهنده های بخش اصلی یراق آلات از جمله مواردی هستند که برای نصب شیشه های سکوریت مورد استفاده قرار می گیرند. دستگیره و قفل نیز از جمله لوازم جانبی بیرونی شیشه های سکوریت محسوب می شوند. یکی از نکاتی که در زمان تهیه لوازم جانبی باید به آن توجه شود آلیاژ به کار رفته در یراق آلات است. هر چه آلیاژ استفاده شده مرغوب تر باشد زنگ زدگی و پوسیدگی آن ها در گذر زمان کمتر اتفاق می افتد و این امر از آسیب رساندن به شیشه جلوگیری می کند. به شما توصیه می کنیم از یک متخصص در این راستا کمک بگیرید تا بهترین وسایل را در زمان نصب برای شما فراهم کنند. تخصص افراد نصاب شیشه سکوریت برای تهیه و آماده سازی متریال اولیه سبب می شود عمر مفید شیشه شما افزایش پیدا کند.

شیشه سکوریت چیست؟
شیشه سکوریت چیست؟

تاثیر کیفیت متریال اولیه در نصب

در زمان نصب همه افراد ترجیح می دهند از یراق آلاتی استفاده کنند که هزینه کمی را متحمل شوند. باید بگویم با متریال اولیه نصب شیشه سکوریت از بهترین و با کیفیت ترین یراق آلات باشد در طولانی مدت خسارت بیشتری را به کاربر تحمیل می کند. به عنوان مثال درب های فروشگاه های بزرگ در طی روز به کرات باز و بسته می شود و اگر از لولای با کیفیت بالا استفاده نشود، در طی مدت زمان کوتاهی به درب شیشه سکوریت آسیب وارد می شود. از همین رو نیاز است با مشاوره گرفتن از متخصصان این فن یک راه حل اصولی و درست برای نصب شیشه انتخاب شود. متخصصان و نصابان شیشه سکوریت این توانایی را دارند تا با کمترین قیمت ممکن در بازار شما را به بهترین متریال برای نصب شیشه های سکوریت نزدیک کنند. برای هر شیشه سکوریت با اندازه متفاوت باید لوازم جانبی متناسب تهیه و برای نصب استفاده شود که این کار تنها توسط یک نصاب حرفه ای دست به آچار ممکن می شود.

شیشه سکوریت چیست؟
شیشه سکوریت چیست؟

 

تفاوت  نصب شیشه های نرم با شیشه سکوریت چیست؟

شیشه های نرم به همان شیشه های یک لایه و ساده قدیمی گفته می شود. نصاب با فراهم کردن یک شیشه معمولی و برش دادن آن با الماس مخصوص در هر قسمتی که مد نظر شما بود فرایند نصب را در همان مکان دنبال می کرد. اما این اتفاق برای شیشه های سکوریت ممکن نیست. شرایط برش در محل را نمی توان بر روی شیشه های سکوریت در زمان نصب دنبال کرد. اندازه این شیشه ها باید به صورت دقیق گرفته شود زیرا هیچ  تغییر سایزی در حین نصب شیشه ممکن نیست. از همین رو باید برای تعویض یا نصب یک شیشه سکوریت از ابتدا اندازه ها به درستی مورد بررسی قرار بگیرد و مطابق با آن اندازه شیشه تهیه شود. این امر سبب می شود در هنگام جای گذاری شیشه هیچ آسیبی به گوشه های شیشه وارد نشود و کار نصب به سادگی به انجام برسد. تراز بودن، شاقول کردن، چسب زدن به لوله ها و بسیاری موارد دیگر از جمله عواملی هستند که جزو ریزه کاری های نصب محسوب می شود و به بهتر شدن پروسه کاری بسیار کمک می کند.

نصب شیشه سکوریت
نصب شیشه سکوریت

 

نصب شیشه از صفر تا صد

زمانی که مشتری برای نصب شیشه سکوریت با مشاوران متخصص تماس برقرار می کند، در ابتدا طرح پایه کار ارائه می شود. تیم حرفه ای در این زمینه یک طرح که نمای کلی را قبل و بعد از نصب شیشه سکوریت به مشتری ارائه می دهد. پس از موافقت گروه برای بررسی اندازه و ساخت شیشه سکوریت به محل ساخت شیشه مراجعه می کند. پس از آماده سازی شیشه و لوازم جانبی به منظور نصب شیشه سکوریت با ماشین های مخصوص به محل اعزام می شود. باید بگویم اندازه های شیشه سکوریت متغیر است و همین امر جابجایی آن را دشوار کرده است و اگر در این زمینه دقت نظر کافی نباشد، شیشه سکوریت در حین جابجایی آسیب می بیند. پس از نصب و اتمام کار درب باز و بسته می شود تا از نصب دقیق آن اطمینان حاصل شود. باید بگویم اگر نصب شیشه سکوریت توسط افراد غیر حرفه ای و نابلد انجام شود، هیچ سودی برای شما نخواهد داشت و شما را دچار ضرر و زیان نیز می کند. نصاب شیشه سکوریت آموزشهای لازم در این زمینه را گذارنده است و به راحتی در کمترین زمان ممکن این کار را به انجام می رساند.

 

مقالات جدید:

شیشه سکوریت مناسب کدام قسمت ساختمان است؟

سقف کاذب شیشه تزئینی ( با شیشه های رنگی دست ساز تیفانی )

مقالات خواندنی:

دیوارپوش شیشه ای

استفاده از دیوارپوش بک لایت استیند گلس در ساختمان

شیشه های رنگی ؛ کاربرد؛ مکان های قابل نصب؛ نمونه ها

ساخت اتاقک های شیشه ای | نمونه ها

 

 

 

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته