شیشه های استیندگلس و طراحی مدرن

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

شیشه های استیند گلس طرح مدرن

 

شیشه های استیندگلس و طراحی  مدرن

شیشه های استیندگلس امروزه یکی از لوکس ترین اجزای وارد شده در ساختمان های مدرن است و با ایجاد تفاوت های زیاد در محیط، موجب از بین رفتن یکنواختی و شباهت فضاهای داخلی شده است. با استفاده از این شیشه ها در ساختمان های مدرن امروزی می توان بخشی از زیبایی را به فضاهای داخلی اضافه نمود و ظاهر سرد و بی روح محیط های مدرن را از بین برد.

شیشه های استیند گلس طرح مدرن
شیشه های استیند گلس طرح مدرن

مهم ترین ویژگی استفاده از شیشه های استیندگلاس در ساختمان های مدرن، ویژگی بصری آن می باشد که فضای داخلی را غرق در زیبایی رنگ های متنوع می کند. از آنجایی که در معماری داخلی رنگ ها از اهمیت بالایی برخوردارند موجب ایجاد فضایی خاص و منحصر به فرد می شوند.

در هنگام تابش نور خورشید به این شیشه ها، نور آفتاب به رنگ های مختلفی تبدیل شده و به فضای داخلی انعکاس پیدا می کند و روحی جدید در فضای داخلی دمیده می شود.

ساختار شیشه های استیندگلس

شیشه های استیندگلس با توجه به ساختار و ویژگی های منحصر به فرد خود، مناسب برای استفاده در اغلب ساختمان های مدرن امروزی هستند. این نوع شیشه ها مقاوت بالایی در برابر سرما و گرما داشته و کاملا عایق هستند. شیشه های استیندگلس با استفاده از نوع خاصی از فلز به یکدیگر متصل شده و سپس بر سازه ای پیش ساخته قرار می گیرند که پس از اتصال کامل به دیوار ایمن و مطمئن می شوند.

شیشه های استیند گلس طرح مدرن
شیشه های استیند گلس طرح مدرن

شیشه های استیندگلاس برای زیبایی درب ورودی ساختمان، لابی، سالن پذیرایی، آشپزخانه و اتاق خواب مناسب هستند. ساختمان هایی که ساکنان آن با توجه به سبک معماری ساختمان و دکوراسیون منزل خود تمایل به استفاده از سبک مدرن و انتزاعی را دارند می توانند با استفاده از این نوع شیشه ها سبکی خاص در فضای خود ایجاد کنند. همچنین از دیگر کاربردهای شیشه های استیندگلس می توان به سقف کاذب سرویس بهداشتی و سقف کاذب آشپزخانه، جدا کننده و پارتیشن داخل منزل و لابی برج ها و ساختمان ها اشاره کرد.

شیشه های استیندگلس و کاربرد آن ها در معماری داخلی

شیشه های استیندگلس گزینه ای مناسب و زیبا برای منازل و ساختمان هایی که قصد جدا کردن دو فضا با استفاده از درب چوبی یا پارتیشن چوبی شیشه خور (ثابت یا متحرک) دارند، است و در عین حال این فضاها می توانند نهایت نور و روشنایی را هم داشته باشند.

 

سایر مزایای شیشه های استیندگلاس

از دیگر مزایای شیشه های استیندگلس امنیت بالای آن است که به علت استفاده از نوع خاصی از فلز با کلاف می باشد. در این سازه، قاب دور شیشه ها اسکلت بندی و سازه کار را تشکیل می دهد. همچنین با چند جداره کردن شیشه و ایجاد ضخامت حداقل شانزده میلی متر می توان مقاومت مضاعف به شیشه های استیندگلاس افزود و در صورت هر گونه اتفاق و آسیب دیدن، شیشه قابل تعمیر می باشد و قطعه شکسته شده تعویض می شود.

مقالات جدید:

پنجره استیندگلس

پوشش استخر متحرک پلی کربنات

شیشه های رنگی استیندگلس

معرفی شیشه های استیندگلس و کاربرد آن ها در درب های استیند گلاس

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته