کاربرد استخرهای شیشه ای در ویلا و هتل

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

همان طور که می دانید استخرها یا به صورت خصوصی در ویلاهای شخصی ساخته می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند و یا در هتل های لوکس برای ارائه ی خدمات به مسافرین، در اماکن سربسته مورد استفاده قرار می گیرند. البته در کشور ما، با توجه به قوانین و عرف حاکم، محدودیت هایی در استفاده از استخرهای عمومی وجود دارد و به همین دلیل استخرها، در هتل ها و فضاهای عمومی، بیشتر به صورت سربسته هستند و زیاد جلوی چشم نیستند و با این حال بسیاری از هتل ها ترجیح می دهند که فضای استخرشان زیبا و منحصر به فرد باشد و استخرهای شیشه ای را برای هتل خود انتخاب می کنند. علاوه بر هتل ها و ویلاها، بعضی آپارتمان ها نیز در طبقه ی زیرین و یا پشت بام خود، دارای استخر هستند و اعضای آپارتمان می توانند، به نوبت از آن استفاده کنند. استخرهای شیشه ای در این نوع آپارتمان های لوکس نیز بسیار پر طرفدار است و باعث افزایش قیمت و ارزش ساختمان مذکور می شود.

استفاده از استخرهای شیشه ای در ویلاها

بسیاری از افراد که دارای ویلاهای شخصی هستند، علاقه مند به داشتن استخر خصوصی در حیاط ویلای خود می باشند، تا به راحتی از آن استفاده کنند و ضمن شنا در آن، فضای زیبا و خاصی را نیز در حیاط ویلای خود به وجود آورند. همچنین وجود استخر در ویلا، ارزش آن را دوچندان کرده و باعث بالا رفتن درجه ی کیفی آن و سطح رفاه اهالی ساکن در آن می شود. استخرهای شیشه ای یکی از پرکاربرد ترین استخرها، در ویلاهای شخصی می باشند و طرفداران بسیار دارند. استخرهای شیشه ای اگر بزرگ و پهناور باشند، و عمق زیادی داشته باشند، باید از اکریلیک ساخته شوند تا از استحکام و ایمنی لازم برخوردار باشند. اما اگر استخر مورد نظر کوچک و کم عمق باشد، امکان ساخت آن با شیشه میسر است و هیچ مشکلی در ساخت آن پیش نمی آید. وجود آب و شیشه در کنار هم، تصویر بسیار زیبایی را برای افراد به وجود می آورد و با تابش آفتاب بر روی این دو ماده ی شفاف، زیبایی آن ها چند برابر می شود.

 

استفاده از شیشه در کف استخرها

بعضی استخر ها در طبقات بالایی هتل و یا ساختمان ها ساخته می شوند و به گونه ای طراحی می شوند که کف آن ها از پایین قابل دیده شدن است. این مساله به ویژه در هتل های خارجی بیشتر کاربرد دارد و تبدیل به یکی از جاذبه های هتل مذکور می شود. استفاده از شیشه در چنین استخرهایی، منظره ی بسیار جالب و منحصر به فردی را برای افراد در طبقات پایین تر رقم می زند و همچنین خود شناگران نیز به هنگام شنا، حس متفاوتی را تجربه می کنند.

 

اگر شما نیز به فکر ساخت استخری شیشه ای در ویلا و یا هر مکان دیگری هستید، بهتر است ابتدا با گروهی متخصص مشاوره کنید و علاوه بر جنبه های زیبایی آن، استحکام و ایمنی سازه را نیز حتما در نظر بگیرید. شرکت دکوراسیون کاژه، گزینه ای ایده آل در این زمینه است و همواره آماده ی ارائه ی خدمات به مشتریان در هر نقطه ای از کشور می باشد.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته