مت دیمون صاحب پنت هاوس بزرگی به ارزش ۱۶٫۶۴۵ میلیون دلار در خیابان بروکلین است.

این پنت هاوس احتمالا گران قیمت ترین ملک فروخته‌شده‌ی آمریکا است.

پسر طلایی بوستون، مت دیمون، در بروکلین ساکن است. به گزارش مجله‌ی وال استریت مت دیمون، بازیگر و تهیه کننده‌ی سینما، با خرید پنت هاوسی در بلندیهای برکلین صاحب گران قیمت ترین ملک و پنت هاوس در منطقه‌ی بروکلین شده است.

مت دیمون با پرداخت مبلغ درخواستی ۱۶٫۶۴۵ میلیون دلار (و یا مبلغی نزدیک به آن)، رکورد فروش در بروکلین را شکسته است. در رتبه‌ی بعدی گرانترین ملک، خانه‌ای ویلایی که در سال ۲۰۱۵ به مبلغ ۱۵٫۵ میلیون دلار در منطقه‌ی کابل هیل خریداری شده قرار دارد.

اگر چه هنوز تصاویر پنت هاوس مذکور در دسترس نیست، یکی از ویژگی‌های لاکچری خانه‌ی او اینجاست، ساختمان استندیش.

گران ترین پنت هاوس

گران ترین پنت هاوس

 

آپارتمان های این منطقه دارای رنج قیمت ۱٫۵۹ میلیون دلار برای تک خوابه تا ۲٫۸۵۹میلیون دلار برای سه خوابه است. پس چرا پنت هاوس مت دیمون اینقدر قیمت بالایی دارد؟ جواب واضح است، چون این پنت هاوس از واحدهای زیادی تشکیل شده‌است.

با زیربنای ۶۲۱۸ متری این پنت هاوس شامل ۶ اتاق خواب و یک تراس بسیار گران قیمت است. هر کدام از واحدها دارای کف پوش چوب بلوط سفید اتریشی، وسایل خانگی برتازونی ایتالیا و بوش آلمان، لوله‌های ساده و معماری فانتینی هستند.

گران ترین پنت هاوس

گران ترین پنت هاوس

 

مطمئنیم که خود پنت هاوس خارق‌العاده است، اما طراحی ساختمان بگونه‌ای است که باعث شود هر عاشق معماری را مجذوب خود کند و در گوگل به دنبال پیشینه‌ی تاریخی آن بگردد. این ساختمان که استندیش نام دارد توسط معمار بروکلینی فرانک لوو در سال ۱۹۰۳ بعنوان هتل ساخته شده بود.

در وبسایت ملک نوشته شده است “با ارائه‌ی زندگی لاکچری در محله‌ای که کاخهای فاخری قرار دارند، هتل از نظر سختگیرترین مهمانان هم مکانی فاخر و راحت است. برای بیشتر از یک قرن، که در طی آن بروکلین گسترش یافته است، این هتل حالت فاخر و آرام آغاز قرن نیویورک را حفظ کرده است.”

این هتل مکانی استفاده شده در داستانها هم می‌باشد. اینجا جایی است که ویلی لومان در قتل فروشنده همکاری داشته و همچنین اینجا محل زندگی کلارک کنت در مجموعه کمیکهای سوپرمن هم است.

گران ترین پنت هاوس

گران ترین پنت هاوس

 

صاحبان این ملک با مشاورین حفظ آثار باستانی هیگینز و پارتنرز برای حفظ جزئیات تاریخی و معماری منحصر به فرد هتل همکاری داشته‌اند. به عنوان بخشی از قسمت تاریخی بروکلین منطقی به نظر می‌آید که ساخت آن با فقط اندکی افزایش زیربنا دست نخورده بماند.

بر پایه‌ی طراحی زیبای این واحد، از پنجره‌های رو به خلیج تا کف موزائیکی و سرامیکی، خانه‌ی جدید مت دیمون پر از هویت و شخصیت است.