تاریخچه گنبد شیشه ای

از گذشته تا کنون چشم ما همیشه به این سبک از هنر آشنا بوده است، شاید نام آن ها برای ما آشنایی نداشته باشد اما همیشه از زیبایی چشم نواز آن ها چشم ما نوازش شده است. به عنوان مثال کاخ گلستان تهران یکی از نمونه های قدیمی است که از گنبد شیشه ای بهره برده است.

در قدیم عموما افرادی که از وضعیت مالی بهتری به نسبت افراد دیگر برخوردار بودند از گنبد شیشه ای رنگی برای زیبا تر کردن دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده می کردند. همچنین گاها افرادی که ذوق و سلیقه هنری آن ها بسیار زیاد بود از این هنر بهره می بردند. قدمت این سبک از هنر به بیش از ۶۸۰۰ سال پیش باز می گردد و نمونه های آن در دزفول مشاهده شده است و هنر استفاده از آینه های رنگی در زیباسازی دکوراسیون داخلی از زمان ساسانیان در فرهنگ و تمدن ما ایرانی ها ریشه داشته است.

 گنبد شیشه ای

گنبد شیشه ای

 

گنبد شیشه ای هشت ضلعی 

یکی از دغدغه های اصلی متخصصان صنعت دکوراسیون این روزها استفاده از یک نوآوری جدید و زیبا است. به شکلی که این زیباسازی از سقف تا کف منزلی که قصد دکوراسیون کردن آن را دارند مد نظر قرار می گیرد. در قدیم برای بهره گیری از نور طبیعی در داخل ساختمان از نورگیرهای ساده ای در گلخانه یا بخشی از اتاق نشیمن استفاده می شد. این امر تنها به منظور بهره گیری بیشتر از نور طبیعی در فضا بود. این سبک این روزها بسیار پر رنگ تر از گذشته دنبال می شود به شکلی که علاوه بر بهره گیری از نور طبیعی به زیبایی نورگیرها نیز بسیار توجه می شود. گنبد های ۸ ضلعی شیشه ای استیند گلس نمونه ای از این نورگیرهای جدید و مدرن به شمار می رود. زمانی که نورگیری در ساختمان به حد مطلوب و مناسب نباشد استفاده از گنبد های شیشه ای به داد معماران می رسد و نور مورد نیاز فضا تامین می شود. با ما همراه باشید تا شما را با این محصول جدید که از سری تولیدات شرکت کاژه است بیشتر از قبل آشنا کنیم.

گنبد شیشه ای هشت ضلعی 

گنبد شیشه ای هشت ضلعی

مزایای استفاده از گنبد شیشه ای 

مزایای استفاده از گنبد شیشه ای 

مزایای استفاده از گنبد شیشه ای

۱- زیبایی بی حد و وصف

این روزها به زیبا سازی دکوراسیون داخلی بسیار توجه می شود از همین رو می توانیم بگویم شیشه های گنبدی شکل در معماری ساختمان نقض بسیار پر رنگی در منحصر به فرد کردن دکوراسیون منزل ایفا می کند.

۲-  تامین نور مورد نیاز فضا

مورد دیگر که سبب استقبال بسیار زیاد از این محصول شده است تامین نور مورد نیاز فضا است و عدم استفاده از نور های مصنوعی به منظور جلوه دادن بیشتر به دکوراتیو کردن منزل است.

۳- جنس مرغوب شیشه ها

این گنبد شیشه ای از شیشه های نشکن تهیه و ساخته شده است به همین خاطر از شکستن و آسیب دیدن تا حدودی همیشه در امان هستند.

۴-  عایق بودن گنبدهای شیشه ای

عایق بودن گنبدهای شیشه ای یکی دیگر از مزایای این محصولات به شمار می آید زیرا در برابر صدا و آلودگی عایق بسیار مناسبی است و در گذر زمان آلودگی در آن ها تاثیری نمی گذارد.

۵- امکان تنظیم در میزان نور گذرنده از گنبد شیشه ای  

گنبد شیشه ای

گنبد شیشه ای

 

اکثر معماران اروپایی و امریکایی در طراحی های داخلی خود از گنبد شیشه ای بهره می برند. مزیت مهم این سبک از گنبدها این است که به درخواست کاربر اسید واش می شود تا دید زیاد داخل منزل کاسته شود.

 

به صورت تیتر وار اگر بخواهیم به سایر مزایا گنبد شیشه ای اشاره ای داشته باشیم می توانیم به موارد فوق اشاره کنیم.

 

  1. سفارشی بودن تولیدات در اندازه وابعاد متغییر بنا به درخواست کاربر
  2. عدم انعکاس اشعه های مضر به داخل فضا
  3. مرغوب بودن و مقاوم بودن شیشه ها در برابر گرما و اشعه های مضرر
  4. ساخته شده از مواد کاملا بدون سری
  5. مانع هدر رفت انرژی در دراز مدت می شود
  6. تامین نور طبیعی و حاکم شدن سلامتی بیشتر درفضا
  7. زیبایی غیر قابل وصف
  8. کمک به مدرن بودن دکوراسیون در دنیای مدرن
گنبد شیشه ای

گنبد شیشه ای

کلام آخر

گروه متخصص شرکت کاژه مفتخر است بار دیگر از هنر قدیمی و سنتی گنبد شیشه ای در زندگی مدرن امروز رونمایی و آن را مورد استفاده قرار دهد. به شما توصیه می کنیم خانه های ویلایی خود را با بهره گرفتن از متخصصان کاژه به شکلی متفاوت تر از گذشته با استفاده از گنبدهای شیشه ای طراحی کنید. برای متفاوت دیده شدن باید متفاوت تر از دیگران قدم برداشت. پس در این راستا پیش قدم باشید و با جدید ترین عناصر به منظور زیباسازی بیشتر منازل خود از دیگران سبقت بگیرید. گنبدهای شیشه ای استیند گلس بهترین گزینه انتخابی برای دکوارسیون کردن منازل مدرن ولوکس شما به شمار می آید. گنبدهای شیشه ای در اشکال متنوعی توسط شرکت عرضه می شود.  که بسته به نیاز شما طراحی می شود. گنبدهای شیشه ای ۸ ضلعی یکی از پر طرفدار ترین محصولات این شرکت به شمار می اید.

 

یکی از نمونه کارهای کاژه در ایران: 

گنبد شیشه ای هتل دلفین چابهار – با قطر ۴متر