۷ مرحله عملیات تجهیز و اتمام استخر شنا (فضای مسکونی)

اساساً یکی از نگرانی ها در عملیات ساخت استخر شنا در فضاهای مسکونی مراحل به پایان رساندن آن به بهترین شکل است. این کار همواره فرآیند چالش بزرگی برای صاحب خانه ایجاد می کند.

اما می توان با اتخاذ بعضی از بهترین روش ها، عملیات تجهیز استخر شنا در فضای مسکونی را تکمیل کرد. در این روش ها بایستی به مسئله زیبایی و کاربرد استخر توجه زیادی داشت. زیرا محوطه استخر شنا به عنوان نقطه کانونی و مرکز توجه خانه محسوب می شود.

7 مرحله عملیات تجهیز و اتمام استخر شنا در فضای مسکونی

7 مرحله عملیات تجهیز و اتمام استخر شنا در فضای مسکونی

مراحل زیادی برای تجهیز و اتمام عملیات استخر وجود دارد که ما در اینجا به هفت مورد از اساسی ترین آنها اشاره می کنیم.

  1. تزئینات استخر شنا مسکونی

بدیهی است که اولین و مهم ترین مسئله ای که باید در عملیات تجهیز و اتمام استخر شنا در فضای مسکونی انجام شود، مسئله زیبایی و تزئینات آن است. برای انجام این کار ابتدا باید از ایمنی آن اطمینان حاصل کنید تا هزینه های تعمیر و نگهداری کاهش یابد.

برای شروع عملیات باید دور تا دور محوطه استخر محفظه ی کشویی آلومینیومی نصب کنید تا فاصله بین فضای استخر و مسیر دور آن مشخص شود. همچنین مطمئن شوید که مسیر آلومینیومی بر روی محفظه به صورت ثابت قرار گرفته باشد.

تزئینات استخر شنا در فضای مسکونی باید به گونه ای باشد که طراحی و رنگ محفظه با یکدیگر ترکیب شوند و یک استخر زیبا به وجود آورد.

  1. سیستم نورپردازی محوطه استخر

انتخاب سیستم نورپردازی مناسب، مطمئناً محوطه استخر شنا در فضای مسکونی شما را منحصر به فرد خواهد کرد.

برای سیستم نورپردازی محوطه استخر بایستی از چراغ های LED مناسب استفاده کنید زیرا نوردهی ایده آل و در عین حال دوام آنها بسیار مهم می باشد.

یکی از مناسب ترین سیستم های روشنایی در محوطه استخر شنا، نور های پلی کربنات (diffuser) است که از کیفیت بالا در نورپردازی و دوام زیادی برخوردار است.

  1. محوطه سازی استخر شنا

برای از بین بردن یکپارچگی محیط اطراف استخر شنا در فضای مسکونی باید بهترین طرح معماری را برای ساخت محوطه اطراف آن در نظر بگیرید.

در ساخت محوطه استخر علاوه بر اینکه از استخر برای شنا کردن استفاده می کنید، یک محیط پاتوق مانند منحصر به فرد برای استفاده خانواده و دوستان خود ایجاد کنید.

یکی از ایده های خوب و کاربردی برای ساخت محوطه اطراف استخر شنا ایجاد محلی برای استراحت افراد است. علاوه بر آن می توانید در کنار آن محلی برای غذاخوری در نظر بگیرید.

همچنین می توانید با بهره گیری از ویژگی های طبیعی اطراف استخر مانند گیاهان، سنگ ها، آبشارها و … محیط اطراف را به یک فضای لوکس و در عین حال طبیعی تبدیل کنید.

7 مرحله عملیات تجهیز و اتمام استخر شنا در فضای مسکونی

7 مرحله عملیات تجهیز و اتمام استخر شنا در فضای مسکونی

حفظ حریم خصوصی و افزایش امنیت محوطه استخر شنا مسکونی

حفظ حریم خصوصی استخر شنا در فضای مسکونی و افزایش امنیت محوطه استخر مهم ترین عامل در بالا رفتن کیفیت ساخت و استفاده از آن است.

ساده ترین راه حل برای حفظ حریم خصوصی استخر، پوشاندن سقف آن به وسیله ورق های پلی کربنات جامد است. پلی کربنات جامد که به صورت ورق های تاشو بر روی پوشش استخری نصب می شود، دارای سه رنگ آبی، زرد و قرمز است.

برای بالا بردن امنیت محوطه استخر در فضای مسکونی بایستی از سیستم های قفل مکانیزه استفاده کنید. عملکرد این قفل ها باید به گونه ای باشد که بتوانید استخر شنا را از خارج و داخل قفل کنید. این کار باعث می شود که استخر شما امن و مطمئن تر بماند.

7 مرحله عملیات تجهیز و اتمام استخر شنا در فضای مسکونی

7 مرحله عملیات تجهیز و اتمام استخر شنا در فضای مسکونی

نصب قطعات پوشش استخری شنا مسکونی

یکی از مهم ترین کارها در عملیات اتمام ساخت استخر شنا در فضای مسکونی مرحله نصب قطعات فلزی پوشش استخری است. در این مرحله تمام قطعات فلزی پیش ساخته سقف، به ترتیبی که در راهنمای آن مشخص شده نصب می شود.

در این مرحله باید توجه داشت که برخورد هیچ قسمت از قطعات فلزی باعث آسیب و خراشیده شدن ورق های پلی کربنات جامد نشود.

این محفظه که به عنوان پوشش استخری نصب می گردد پس از تکمیل بر روی فضای استخر قرار می گیرد. همچنین لازم است در هنگام جابجایی قسمت های محفظه سقف، نکات ایمنی رعایت شود تا آسیبی به آن وارد نگردد.

  1. تمیز کردن محفظه سقف (آماده کردن استخر برای استفاده)

یکی از نکات مهمی که بایستی پس از اتمام نصب قطعات محفظه پوشش استخر شنا در فضای مسکونی رعایت کنید تمیز کردن آن از هر گونه گرد و غبار و آلودگی های موجود در اطراف محوطه استخر شنا است.

فرآیند تمیز کردن دوره ای سقف و محوطه اطراف استخر باعث می شود از ورود هر گونه مواد آلوده به داخل استخر شنا جلوگیری به عمل آید و شما می توانید با اطمینان کامل از آن استفاده کنید.

  1. آموزش رعایت توصیه های ایمنی در هنگام استفاده از استخر شنا در فضای مسکونی

یکی ازبا اهمیت ترین مواردی که بایستی در هنگام استفاده از استخر شنا در فضای مسکونی به دوستان و خانواده خود توصیه کنید، رعایت نکات ایمنی است.

همچنین شما مسئولیت دارید تا هر آنچه لازم است دوستان، خانواده و کودکانتان در مورد محوطه ی استخر بدانند، به آنها آموزش دهید.

7 مرحله عملیات تجهیز و اتمام استخر شنا در فضای مسکونی

7 مرحله عملیات تجهیز و اتمام استخر شنا در فضای مسکونی

مقالات خواندنی:

پوشش استخر متحرک پلی کربنات

پوشش استخر ثابت و متحرک با پلی کربنات

۱۱ مزیت پوشش استخر شنا که با پلی کربنات ساخته شده است

۷ فعالیت سرگرم کننده در فضای استخر پوشیده شده