سیستم نور پردازی جدید KUMIKO OLED

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

سیستم نور پردازی جدید KUMIKO OLED

سیستم نور پردازی جدید KUMIKO OLED مدوله شده ی کومیکو (KUMIKO) را طراح نیویورکی، میچیرو تاناکا، برای شرکت کانکا اولِد (Kaneka OLED) طراحی کرده است. تاناکا همواره با نگاه به گذشته طرح های بدیعی را برای آینده معرفی می کند. با توجه به صفحه های سنتی کاغذی و چوبی شوجی در ژاپن، که در واقع مجموعه ای از چوب ها هستند که بدون استفاده از میخ در کنار هم قرار گرفته اند، این سیستم نور پردازی چه در حالت روشن و چه در حالت خاموش کاربرد دارد.

البته نورپردازی با سیستم های OLED و  یا پنل های دیواری مدوله شده پدیده های جدیدی در صنعت طراحی داخلی نیستند. در ابتدای امسال، شرکت  Bang & Olufsen یک سیستم دیواری صدا که با شکل های هندسی متفاوت طراحی شده بود، را معرفی کرد. همچنین پنل های نورپردازی دیواری با طرح های هندسی در حال حاضر در بازار وجود دارند اما استفاده از سیستم OLED در چنین طرح هایی، با مرور زمان در حال پیشرفت است. استفاده ی همزمان از این دو ایده و تطبیق دادن آن ها، می تواند به تکامل یک چنین طرح هایی کمک کند.

 

سیستم نور پردازی جدید KUMIKO OLED

آنچه که سیستم نور پردازی Kaneka OLED را متمایز می کند، پیچیدگی های خاصی است که در طراحی آن وجود دارد. این سیستم نور پردازی، صفحه ی قابل تنظیمی است که از پنل های مدوله کوچک و قابل تعویض OLED ساخته شده است. این پنل های نازک هر کدام 1 میلی متر صخامت دارند و به صورت مغناطیسی در کنار هم قرار گرفته اند. این پنل ها به گونه ای پیچیده طراحی شده اند تا با هماهنگی کامل با یک دیگر نوری گرم و ملایمی را تولید کنند. این نور بسیار شبیه نوری است که در پشت صفحه های سنتی شوجی دیده می شود. در این صفحه ها نیز سایه ها از پارامتر های اصلی در حضور نور هستند.

 

سیستم نور پردازی جدید KUMIKO OLED

یک سیستم نور پردازی 18 متری KUMIKO مجموعا 55 وات نور معمولی را تولید می کند. بهترین مکان ها برای استفاده از این چراغ ها راهروهای طولانی و راه پله ها هستند. شما می توانید از این سیستم نور پردازی حتی به عنوان کاشی های تزئینی نیز استفاده کنید. نور گرم و آرامش بخش آن ها می تواند به فضای اتاق نشیمن شما، آرامش خاصی ببخشد. نورپردازی این پنل ها بسیار ملایم است و نور UV در خود ندارد.

 

سیستم نور پردازی جدید KUMIKO OLED

 

اما تمام قابلیت های این پنل های نوری به اینجا ختم نمی شود. زمانی که این سیستم نور پردازی خاموش می شود، می تواند به عنوان آینه عمل کند.

انتظار می رود که فناوری OLED با مرور زمان راه خود را در فضاهای مسکونی باز کند و انقلابی در فضای زندگی و پذیرایی ایجاد کند. این سیستم نور پردازی که بسیار سبک و نازک است، نور کمی دارد و تا 50 هزار ساعت می توان از آن ها با گارانتی استفاده کرد. طرح هایی مانند KUMIKO به خوبی نشان می دهند که دوران استفاده از لامپ های حبابی معمولی برای روشنایی منازل رو به پایان است.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته