آینه دکوراتیو ؛ ۹ راه حل متفاوت استفاده از آن در خانه

اکثر ما آینه را به عنوان یک عامل کاربردی در نظر می گیریم. آینه یک قطعه شیشه ای بازتابنده است که به ما کمک می کند تا به راحتی لباس بپوشیم. هنگامی که صورتمان را شستشو می دهیم یا آرایش می کنیم، به آینه نگاه می کنیم. با این حال، آینه ها می توانند نقش مهمی در زیبا نشان دادن خانه نیز داشته باشند. آینه علاوه بر اینکه به عنوان یک ابزار فنگ شویی برای از بین رفتن انرژی منفی در داخل خانه شما استفاده می شود، می تواند به عنوان یک ابزار دکوراتیو عمل کند که اتاق را کاملا  روشن و پر جلوه نشان می دهد.

9 راه حل متفاوت استفاده از آینه های دکوراتیو در خانه

در اینجا ۹ راه حل متفاوت استفاده از آینه دکوراتیو در خانه معرفی می شود که می توانید با استفاده از این روش ها خانه خود را بزرگ تر نشان دهید.

  1. استفاده در یک دیوار خالی

اگر نمی توانید یک تابلو نقاشی بر روی دیوار اتاق خواب خود آویزان کنید، از یک آینه دکوراتیو با یک قاب زیبای حکاکی شده برای تغییر ظاهر اتاق خواب استفاده کنید.

  1. یک فضای تاریک را روشن کنید

در یک آپارتمان با حریم خصوصی محدود، زمانی که هیچ گزینه ای برای پوشش پنجره حمام یا اتاق خواب برای جلوگیری از دید مستقیم از آپارتمان همسایه ندارید، می توانید با استفاده از آینه های بزرگ که منعکس کننده نور طبیعی هستند، فضای تاریک را روشن کنید.

9 راه حل متفاوت استفاده از آینه های دکوراتیو در خانه

  1. دیوارهای هنری

همواره یک دیوار ساده نیاز به اجسام دکوارتیو دارد تا زیبایی هنری آن افزایش یابد. هنگام قرار دادن اجسام دکوراتیو بر روی دیوار می توانید با استفاده از آینه های متفاوت روبروی آن ویژگی هنری آن را جذاب تر کنید.

برای بهتر شدن این کار می توانید با طراحی خاص، فضایی همانند نصب یک اثر هنری منحصر به فرد ایجاد کنید.

9 راه حل متفاوت استفاده از آینه های دکوراتیو در خانه

9 راه حل متفاوت استفاده از آینه های دکوراتیو در خانه

  1. دکور دیوار مینیمالیستی

آینه های دکوراتیو می توانند طرح های هنری را در یک خانه ی مینیمالیست ایجاد کنند تا یک ظاهر ساده اما خیره کننده خلق شود.

در این خانه، استفاده از دو ردیف آینه بر روی دیوار فضای ناهار خوری، یک محیط منحصر به فرد را با یک صحنه متفاوت از سبک زندگی در هر آینه نشان می دهد.

  1. مبلمان کلاسیک اتاق خواب

در خانه ای که دارای تزئینات سنتی است، استفاده از یک میز چوبی باعث افزایش ظاهر اتاق خواب می شود.

9 راه حل متفاوت استفاده از آینه های دکوراتیو در خانه

برای قاب دور آینه نیز باید از یک ابزار فنگ شویی استفاده شود که باعث افزایش انرژی مثبت در اتاق خواب می شود. با این حال، مراقب باشید که تختخواب را زیاد به آینه نزدیک نکنید تا رختخواب در آینه بازتاب پیدا نکند.

  1. کلکسیون آینه های جذاب

اگر از افرادی هستید که دوست دارید کلکسیون آینه ها را از مکان هایی که بازدید می کنید داشته باشید و آنها را در اتاق نشیمن خود ببینید، چگونه بایستییک مجموعه ی آینه را ایجاد کنید؟

9 راه حل متفاوت استفاده از آینه های دکوراتیو در خانه

9 راه حل متفاوت استفاده از آینه دکوراتیو در خانه

نمایش آینه های مختلف بر روی دیوار شما نه تنها باعث افزایش انرژی مثبت در خانه می شود، بلکه باعث افزایش علاقه شما به آنها خواهد شد و شروع به گفتگو در اتاق نشیمن خود با دیگران خواهید کرد.

  1. انعکاس منظره

تعداد کمی از مردم در مورد استفاده از آینه دکوراتیو در فضای باز فکر می کنند. با این وجود می توانید یک منظره جذاب در تراس یا باغ ایجاد کنید که منعکس کننده مناظر زیبا و دیدنی باشد. به طوری که مهمانان شما صرف نظر از جایی که نشسته اند از دیدن منظره زیبا لذت ببرند.

  1. تقویت مناظر شهری

در برخی از مناطق شهری که دید به منظره بیرون همیشه جذاب نیست می توانید با استفاده ترکیبی از شیشه و آینه یک محیط زیبا و خیره کننده در خانه خود ایجاد کنید.

همچنین برای زیبایی بیشتر این کار می توانید با استفاده از ترکیب کرکره های توری تزئینی و آینه در برابر یک دیوار روشن یک محیط دوست داشتنی در خانه خود به وجود آورید.

  1. بزرگ دیده شدن اتاق

در اتاق های کوچک خود می توانید با استفاده از آینه قدی بر روی کمد نگهداری لباس باعث انعکاس اتاق در آینه شده و فضای اتاق بزرگ تر دیده شود.

 

مقالات خواندنی: 

خرید آینه و نصب روی دیوار؛ دکوراسیون با آینه انعکاسی از ترند جدید ۲۰۱۸

پنج روش جالب برای نصب آینه در فضاهای کوچک

نکاتی که بایستی قبل از نصب آینه به دیوار بدانید

نصب آینه روی دیوار و تأثیر آینه در فضای داخلی

هفت روش الهام بخش برای داشتن آینه دکوراتیو در اتاق نشیمن

آینه های دکوراتیو برای سالن های پذیرایی

ساخت و اجرای آینه های حجمی دکوراتیو

آینه های دکوراتیو طرح مدرن و کلاسیک

آینه های دکوراتیو دیواری برای تزیین منزل