فواید استفاده از شیشه برای نمای ساختمان چیست؟

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

فواید استفاده از شیشه برای نمای ساختمان چیست؟

فواید استفاده از شیشه برای نمای ساختمان چیست؟

استفاده از شیشه در نمای ساختمان تنها محدود به پنجره ها و یا قسمت کوچکی از خانه نیست. کاسادلسول خانه ای است که در کنار ساحل قرار دارد. در این خانه نه تنها نمای بیرونی ساختمان از شیشه است، بلکه دیوارهای داخلی هم از شیشه ساخته شده اند. مالک این خانه می گوید که استفاده از شیشه برای نمای ساختمان این امکان را برای او فراهم کرده است تا از منظره و نور خورشید حداکثر استفاده را داشته باشد.

 شیشه برای نمای ساختمان

شیشه برای نمای ساختمان

مثال دیگری که می توان در استفاده از شیشه برای نمای ساختمان نام برد ساختمان Solarlux در نیژوردال، هلند است. معمار این ساختمان آن را به یک کشتی در حال دریا پیمایی تشبیه می کند. با استفاده از یک سیستم دیواری تمام شیشه طراحان توانستند راحتی افراد را افزایش داده و همچنین در مصرف انرژی هم صرفه جویی داشته باشند. این ساختمان به گونه ای طراحی شده است که گردش هوای تازه در آن زیاد باشد تا افراد حس و حال بهتری داشته باشند.

 شیشه برای نمای ساختمان

شیشه برای نمای ساختمان

این ها تنها دو مثال برای برتری استفاده از شیشه برای نمای ساختمان بود. آیا شما هم به فکر استفاده از شیشه برای ساختمان اداری یا منزل خود هستید؟ در ادامه برخی فواید اصلی استفاده از شیشه در ساختمان را بیان خواهیم کرد.

 

1. شیشه نماد معماری مدرن است

اگر بخواهیم یکی از بزرگترین ترندهای معماری مدرن را بیان کنیم این نماد شیشه خواهد بود. در ثانی شیشه بیشتر ویژگی ها مورد نیاز برای معماری مدرن مانند سبکی، شفافیت، ظرافت و تنوع را دارد. در آلمان از شیشه به عنوان نماد وضوح و شفافیت یاد می شود و در نقاط دیگر نیز شیشه را مناسب ترین متریال برای نشان دادن پیچیدگی جامعه ی مدرن می دانند.

2. شیشه و نما

 

 شیشه برای نمای ساختمان

شیشه برای نمای ساختمان

چندی پیش شیوه و سبک معماری داشت ما را هرچه بیشتر از محیط بیرون و محیط دور می کرد. اما این رویه در معماری جدید فرق کرده است و با کمک شیشه ما روز به روز بیشتر با محیط بیرون خود دوست می شویم. استفاده از شیشه برای نمای ساختمان این امکان را فراهم می کند که ما به محیط بیرون خود دید داشته باشیم و با آن ارتباط برقرار کنیم. بعلاوه نور خورشید نیز به میزان زیادی می تواند وارد منزل و ساختمان شود که کمک می کند در هزینه های روشنایی صرفه جویی کنید. تحقیقات زیادی که انجام شده نشان می دهد 73% کارمندان دوست دارند که نور خورشید به محیط داخلی که کار می کنند ورود پیدا کند. 91% بیماران و 93% خانه داران هم دوست داشتند که نور خورشید وارد محیط داخلی ساختمان شود.

 

3. فواید سیستم های دیوار شیشه ای برای سلامت

استفاده از شیشه برای نمای ساختمان که اجازه می دهد نور خورشید وارد ساختمان شود به لحاظ سلامتی هم برای شما مفید خواهد بود. با این کار استرس و افسردگی و حتی درد ناشی از بیماری نیز کاهش پیدا می کند. متخصصان حوزه ی پزشکی می گویند محیط های بسته باعث مشکلات سلامتی مانند کمبود ویتامین D، میگرن و بسیاری از موارد دیگر می شود. استفاده ی بیشتر از نور طبیعی و هوای تازه در خانه بصورت کلی هم حال شما را بهتر می کند.

 شیشه برای نمای ساختمان

شیشه برای نمای ساختمان

4. کاربردی بودن

شیشه برای نمای ساختمان خیلی کاربردی و قابل شخصی سازی است. هر پنل شیشه روی دیوار کاملا از سایر پنل ها مستقل است؛ این بدین معناست که شما می توانید دریچه ای را به اندازه ی یک پنل یا به اندازه ی یک درب بزرگ داشته باشید. می توانید پنجره را به دلخواه خود تنظیم کنید و هر چقدر که خودتان می خواهید نور یا هوا را وارد اتاق کنید. تقریبا همه ی جنبه های پنل های شیشه از اندازه گرفته تا رنگ و موارد دیگر را می توان تنظیم کرد.

 

آیا شما هم می خواهید از شیشه برای نمای ساختمان استفاده کنید؟ می توانید این موضوع را با متخصصان ما در کاژه در میان بگذارید.

 

 

مقالات جدید:

نمای شیشه ای ساختمان چیست؟

گنبد شیشه ای استیندگلس و اولین کلیسای پنطی کاست عیسی مسیح

گنبد شیشه ای استیند گلس برای ساختمان های مختلف

سقف کاذب شیشه تزئینی ( با شیشه های رنگی دست ساز تیفانی )

ساخت اتاقک های شیشه ای | نمونه ها

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته