استین گلاس چیست؟ (بروزرسانی 2019)

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

آشنایی با استیند گلس یا استیند گلاس (بروزرسانی 2019)

آشنایی با استیند گلس یا استین گلاس 

امروزه افراد بسیاری در زندگی به دنبال متفاوت دیده شدن در حوزه‌ی دکوراسیون داخلی در منازل، شرکت‌ها، ساختمان‌ها و ویلاها هستند. پنجره‌های استیند گلس به دلیل دارا بودن مفتول‌های فلزی انعطاف پذیر، و از لحاظ ایمنی بسیار مستحکم هستند، همچنین نور فضا را تأمین می‌کنند. نورپردازی تاثیرگذار با انعکاس نورهای رنگی یک فضای کاملاً متفاوت را به وجود می‌آورد.

گنبدهای شیشه‌ای استیند گلس یا استیند گلاس 
گنبدهای شیشه‌ای استیند گلس یا استین گلاس

 

گنبدهای شیشه‌ای استیند گلس یا استین گلاس 

این گنبدهای شیشه‌ای از دیرباز مورد توجه معماران داخلی بوده است. دلیل این امر  نورپردازی زیبایی است که در فضا ایجاد می‌شود. دست طراحان برای ایده‌پردازی‌های ناب با استفاده از این سبک شیشه‌ها بسیار باز است. برای پاساژهای تجاری و مکان‌های بزرگ هیچ محدودیتی به جهت ساخت این گنبدهای شیشه‌ای وجود ندارد. متخصصان این سبک از سازه‌ها با هر طرح و رنگ و هر اندازه‌ای  که مد نظر شما باشد، این سبک گنبدها را آماده می‌کنند.

 

 

گنبد شیشه‌ای رنگین کمانی

این گنبدها برای مساجد، کلیساها، منازل، ساختمان‌های دولتی، کتابخانه‌ها و مراکز خرید بسیار مناسب است. طرح‌ها، نقش و نگارهای زیبا و شیشه‌های رنگی با ابعاد هندسی هم اندازه جلوه کار را بسیار زیباتر می‌کند. طراحی و ایده پردازی با این سبک گنبدهای شیشه‌ای اغلب مردم را به حیرت وا داشته و مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است.

 

گنبد شیشه‌ای رنگین کمانی
گنبد شیشه‌ای رنگین کمانی

 طراحی مدرن با گنبدهای شیشه‌ای ( با تزیین درخت کریسمس)

بازتاب و انعکاس نورها از شیشه‌های رنگی در گنبد شیشه ای استین گلاس یک زیبایی منحصر به فرد را فراهم آورده است. این گنبدهای خارق العاده با هر تم رنگی که شما تمایل داشته باشید ساخته و ایده پردازی می‌شوند. بدون تردید برای متفاوت‌تر دیده شدن باید دست به ایده‌پردازی‌های متفاوت زد. برای این منظور نیاز است دست به جیب شده و خاص‌تر از گذشته به دکوراسیون داخلی پرداخته شود. این سبک ایده پردازی ترکیب شیشه و فلز در کنار یکدیگر است که بسیار هنرمندانه صورت گرفته است.

 طراحی مدرن با گنبدهای شیشه‌ای ( با تزیین درخت کریسمس)
طراحی مدرن با گنبدهای شیشه‌ای ( با تزیین درخت کریسمس)

گنبد شیشه‌ای لوکس

گنبدهای شیشه‌های باعث معنوی شدن فضا در کلیساها می‌شود و کشورهای اروپایی بسیار علاقه‌مند به این گنبدها هستند. همچنین تکه‌های ریز شیشه همچون برگ و تنه‌های درخت طیف نور زیبایی را به فضا بخشیده است. شیشه استیند گلس ( استین گلاس ) یک طراحی جذاب از شیشه‌های رنگی  با فریم‌های برنزی و سربی است که با ظرافت و دقت در کنار هم قرار گرفته‌اند. این طرح و ایده پردازی از یک طراحی نامنظم با طیف رنگی گسترده الهام گرفته شده است. یکی از دلایلی که سبب می‌شود نورپردازی در این سبک کار جلوه بسیار بیشتری در فضا حاصل کند استفاده از رنگ‌های شاد و دلنواز است.

گنبد شیشه‌ای لوکس
گنبد شیشه‌ای لوکس

 

 

درب‌های تزئینی شیشه‌ای

درب‌های ورودی ساختمان‌ها یکی از مهم‌ترین  عناصر خانه به شمار می‌آیند و زیبایی آن تأثیر به سزایی در نمای ساختمان می‌گذارد. مثلاً در این عکس با استفاده از شیشه‌های استیند گلس یا استین گلاس با طرح‌های هندسی و تراش دار و ترکیب رنگ قرمز، سبز و آبی سادگی خاصی به وجود آمده است که سلیقه افراد ساده پسند را نیز تأمین می‌کند.

 

درب‌های تزئینی شیشه‌ای
درب‌های تزئینی شیشه‌ای

درب مدرن برای خانه‌ی لوکس

امروزه در طراحی دکوراسیون‌های داخلی و خارجی این شیشه‌های تزیینی به دلیل ساختار زیبا و منحصر به فردی که به محیط پیرامون می‌بخشد، بسیار رایج شده است. در شکل زیر یکی از درب‌های بسیار زیبا را می‌بینید که دکور خانه را با به کارگیری رنگ‌ها و طرح‌های متنوع، بسیار جذاب کرده است. می‌توانید رنگ درب و شیشه‌های تزیینی آن را با کاغذ دیواری و پارکت ست کنید و از آن لذت ببرید.

 

درب‌های تزئینی شیشه‌ای
درب‌های تزئینی شیشه‌ای

پنجره‌های رنگین کمانی

استیند گلس یا استین گلاس به صورت دو لایه شیشه روی هم قرار گرفته و به علت دارا بودن مفتول‌های مس در آن، جهت استفاده در درب‌های ورودی ساختمان علاوه بر زیبایی چشمگیر، از مقاومت خوبی برخوردار است و با توجه به سلایق افراد به صورت کدر و شفاف در رنگ‌های مخصوص و به اشکال گوناگون سنتی و کلاسیک طراحی شده است.

 

 

درب‌های چوبی و شیشه‌های تزئینی

 یکی از اقداماتی که می‌توان برای جالب‌تر شدن درب‌های چوبی ورودی کرد، استفاده از شیشه‌های تزئینی استیند گلس یا استین گلاس با طرح‌های کلاسیک است که به لوکس شدن درب ورودی کمک می‌کند. با استفاده از این شیشه‌ها در قسمتی از درب‌های چوبی با نقش‌های ریز، می‌توان سبک زیبایی را به وجود یاورد.

 

درب‌های چوبی و شیشه‌های تزئینی
درب‌های چوبی و شیشه‌های تزئینی

 

پنجره‌های استیند گلس یا استین گلاس

استفاده از شیشه‌های استیند گلس در پنجره‌ها به دلیل ایجاد محدودیت دید، نیاز به پوشاندن یا پرده ندارند و می‌توان آن را به زیبایی در معرض دید عموم قرار داد. عایق صدا و عایق حرارتی بسیار خوبی هستند پس می‌توان به راحتی از این شیشه‌ها به عنوان پنجره استفاده کرد. همچنین طراحان می‌توانند در طرح‌ها و ابعاد مختلف و به صورت اشکال هندسی متفاوت این پنجره‌های زیبا را بسازند و در اختیار شما قرار دهند.

 

پنجره‌های استیند گلس یا استیند گلاس
پنجره‌های استیند گلس یا استین گلاس

شیشه‌های دکوری

 به کار گرفتن شیشه‌های تزیینی در دکوراسیون داخلی منزل، محیط کار و یا آشپزخانه به افزایش روشنایی و انعکاس نور و به بزرگ‌تر  جلوه دادن فضا کمک می‌کند. این سبک از کارها با الهام از هنر نقاشی ویترای است. در هنر ویترای طرح مورد نظر با خمیر خاصی به روی شیشه کشیده می‌شود و سپس روی آن رنگ آمیزی می‌کنند.

 

شیشه‌های رنگی

 از شیشه‌های طراحی شده می‌توان برای تزئین سقف، نورگیر، درب راهرو، درب‌های لابی و یا به صورت تابلو استفاده کرد. استفاده از این شیشه‌های تزئینی استیند گلس در درب‌های ورودی لابی، درب و پنجره، اتاق خواب، پنجره آشپزخانه، درب ورودی خانه‌های ویلایی، درب و پنجره فضاهای تجاری می‌توان استفاده کرد. این شیشه‌ها کیفیت نورپردازی فضا را تا حد زیادی بهبود می‌بخشند. همچنین این شیشه‌های لوکس در مکان‌های دیگری از جمله پنجره و جداکننده‌هایی مثل پارتیشن، سقف نورگیر شیشه‌ای و سقف کاذب شیشه‌ای هم کاربرد دارند.

شیشه‌های رنگی
شیشه‌های رنگی

نکات پایانی

تکنیک استیند گلس یا استین گلاس بسیار دشوار و پیچیده است و از بهترین روش‌های دکوراتیو و تزئینی در دنیا به شمار می‌آید. به دلیل ظرافت و حساسیت در برش‌ها، ترسیم نقشه‌های دقیق و جوشکاری بی نقص، حوصله‌ی زیاد و تخصص فراوان نیاز دارد. در مراحل تولید این شیشه از از ابزارهای مختلف و خاصی همچون الماس، انواع انبر، چکش، قلع، سرب، برنج و هویه نیز استفاده می‌شود. شیشه‌های دکوراتیو استیند گلس با توجه به جلوه‌های خاصی که دارندبسیار مورد قبول و پسند ایرانیان قرار گرفته‌اند.

آشنایی با استیند گلس یا استیند گلاس (بروزرسانی 2019)
آشنایی با استیند گلس یا استین گلاس (بروزرسانی 2019)

 

 

 

 

مقالات جدید:

دکوراسیون با آینه و انواع آینه‌ برای خانه \ محبوب ترین نوع آینه ها در سال ۲۰۱۸

پنجره‌های استیند گلس « استین گلاس » رقص نور و رنگ

ساخت گنبد فلزی دکوراتیو

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته