دکوراسیون با آینه و انواع آینه‌ برای خانه \ محبوب ترین نوع آینه ها در سال 2018

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

دکوراسیون با نصب آینه

انواع آینه‌ برای خانه \ محبوب ترین نوع آینه ها در سال 2018

انواع مختلفی از آینه وجود دارد که می‌توانند یک اتاق را تکمیل کنند یا به عنوان یک عنصر دکوراتیو مورد استفاده قرار گیرند. هر اتاق می‌تواند یک آینه داشته باشد اما این آینه‌ها نباید یکسان باشند و مطابق مکان و استفاده‌ای که از اتاق می‌شود نوع آینه می‌تواند متفاوت باشد. استفاده از آینه به عنوان دکور می‌تواند با منعکس کردن نور زیبایی ویژه‌ای به خانه شما ببخشد یا حتی اتاق‌های کوچک را بزرگتر نشان دهد، یک آینه در اتاق خواب می‌تواند صبح شما را دل انگیزتر کند یا نصب یک آینه در راه پله می‌تواند یک ناحیه معمولی خانه را به بخش جذابی تبدیل کند.

در این مقاله به بررسی انواع آینه‌ برای خانه و کاربرد آنها می‌پردازیم

آینه‌های قدی ایستاده

آینه‌های قدی ایستاده
آینه‌های قدی ایستاده

آینه‌های تمام قد، برخلاف آینه‌های دکوراتیو، صرفاً برای تزیین و زیبایی نیستند. بلکه کاربرد و عملکردشان مهم‌تر و جدی‌تر مطرح می‌شود. این آینه‌ها همان طور که از نامشان پیداست در ارتفاعی متناسب با قد انسان طراحی و ساخته می‌شوند و شخص می‌تواند بدن و لباس خود را در آن به طور کامل ببیند. مزایای آینه‌های قدی مستقل:

هیچ سوراخ یا علامتی بر روی دیوار به جا نمی‌گذارند زیرا این آینه‌ها احتیاجی به آویزان شدن ندارند. به راحتی قابل حمل هستند و شما می‌توانید خیلی راحت آنها را از اتاقی به اتاق دیگر جابجا کنید. بعضی از آنها دارای یک کابینت کوچک برای نگهداری جواهرات و لوازم جانبی هستند. برخی از آنها دارای قلاب‌های آویزان مخصوص آویز کردن لباس هستند.

آینه‌های آویزان
آینه‌های آویزان

آینه‌های آویزان

این آینه‌ها به طور معمول در همه خانه‌ها استفاده می‌شوند و انواع مختلفی دارند این آینه‌ها را می‌توان با یک رشته، زنجیر یا سیم آویزان کرد. بیشتر آنها را می‌توان با یک قاب ساده آویزان کرد به دلیل سبک بودن این آینه‌ها برای دیوارهای گچی مناسب‌ترند، این آینه‌ها در دستشویی، حمام و اتاق خواب برای آرایش قابل استفاده‌اند.

آینه‌های دیواری
آینه‌های دیواری

آینه‌های دیواری

یک آینه بزرگ دیواری جان دوباره‌ای به فضا می‌دهد. نور زیادی را منعکس می‌کند و باعث می‌شود فضا شیک و خیره‌کننده شود. یک آینه بزرگ دیواری جان دوباره‌ای به فضا می‌دهد. نور زیادی را منعکس می‌کند و باعث می‌شود فضا شیک و خیره‌کننده شود. اینکه یک آینه بزرگ بدون قاب را به دیوار نصب کنید یا با انتخاب یک قاب شیک زیبایی آینه را دو چندان کنید بستگی به سبک دکوراسیون منزل شما و سلیقه‌تان دارد. هر دوی این‌ها زیبا و کاربردی خواهند بود. می‌توانید به جای نصب یک آینه بزرگ، چند آینه کوچک‌تر در ابعاد یکسان را کنار هم نصب کنید تا در مجموع یک آینه بزرگ روی دیوار داشته باشید. اینکه از یک فرم ساده مربع یا مستطیل استفاده کنید یا آینه‌های شش ضلعی را کنار هم بچینید، هیچ فرقی در نتیجه کار نخواهد داشت.

آینه‌های overmantle

این عنوان بیشتر به آینه‌های سلطنتی اطلاق می‌شود که می‌توانند شکوه و زیبایی خاصی به اتاق نشیمن شما بدهند به دلیلی سنگینی این آینه‌ها بهتر است با پیچ و مهره قوی به دیوار چسبانده شوند این آینه‌ها با انواع قاب‌های ظریف و ضخیم طراحی می‌شوند شما با توجه به سلیقه خود می‌توانید یکی از این آینه‌ها را انتخاب کنید و زرق و برق ویژه‌ای به اتاق نشیمن خود بدهید.

دکوراسیون با آینه
دکوراسیون با آینه

آینه‌های سایه

این آینه‌ها یک نوع متفاوت از آینه‌های خانگی هستند که وزن آنها بسیار سنگین است. معمولاً ابعادشان به اندازه طول دیوار است این آینه‌ها عظمت و روشنایی خاصی به اتاق می‌دهند. آینه‌های سایه مناسب خانه‌هایی است که امکان سوراخ کردن دیوار وجود ندارد بخصوص خانه‌های اجاره‌ای که معمولاً صاحب خانه با کوبیدن میخ به دیوار مشکل دارد.

دکوراسیون با آینه
دکوراسیون با آینه

آینه‌های نصب شونده پشت درب

یکی از بهترین آینه‌ها برای اتاق خواب‌های کوچک، خانه‌های اجاره‌ای و خانه‌های دانشجویی است، این آینه‌ها معمولاً سبک وزن‌اند و دارای قلاب‌هایی برای آویزان شدن روی درب هستند بیشتر این آینه‌ها دارای آویز لباس هستند و همین کارایی آنها را افزایش می‌دهد.

اشکال مختلف آینه:

آینه‌ها را می‌توان به هر شکلی برش داد، اگر چه محبوب‌ترین شکل آینه همچنان آینه مستطیلی یا مربعی است اما اشکال دیگر آینه هم زیبایی و جنبه هنری ویژه‌ای دارند.

دکوراسیون با آینه
دکوراسیون با آینه

آینه گرد

آینه گرد باعث می‌شود دیوارها یک بعدی به نظر نرسند در طراحی آینه‌های گرد تمرکز بیشتر روی قاب آینه است.

آینه مستطیلی

محبوب‌ترین شکل آینه است، یک آینه همه کاره و مناسب برای انواع دکوراسیون است. انواع آینه از جمله دیواری، قدی و… را می‌توان به شکل مستطیل ساخت.

دکوراسیون با آینه
دکوراسیون با آینه

آینه مربع

این آینه‌ها شبیه به آینه‌های مستطیلی هستند، آینه‌های مربعی هم چند منظوره هستند و در طیف وسیعی از سبک‌ها قرار می‌گیرند با این حال بهتر است از این آینه در حمام، راهرو یا فقط برای اهداف تزئینی استفاده شود.

آینه شش گوش

این آینه‌ها کمتر در بازار دیده می‌شوند، در بیشتر موارد برای تزئین دکوراسیون استفاده می‌شوند این تم‌های هنری را معمولاً به دیوار می‌چسبانند یا آویزان می‌کنند از این آینه‌ها برای ایجاد طرح لانه زنبوری هم استفاده می‌شود.

سبک آینه

در انتخاب آینه مناسب برای یک اتاق علاوه بر کاربرد، همخوانی با دکوراسیون اتاق هم مهم است، دو سبک آینه داریم:

آینه‌های سبک صنعتی

در گذشته آینه‌های صنعتی بیشتر در فضاهای عمومی استفاده می‌شدند اما به آرامی محبوبیت خود را برای استفاده در منزل بدست آوردند.

آینه‌های سنتی

بسیاری از آینه‌های خانگی با سبک سنتی طراحی شده‌اند آینه‌های سنتی با انواع سبک دکوراسیون سازگاری دارند و می‌توانند یک اتاق شیک با یک اثر سنتی برای شما ایجاد کنند.

مقالات خواندنی: 

چگونه یک آینه بدون قاب را نصب کنیم؟ روش گام به گام نصب (بروزرسانی ۲۰۱۸)

آینه پنجره ای؛ نمونه ها، کاربرد و انواع سبک ها در سال ۲۰۱۸

نمونه آینه های دکوراتیو ؛ نمونه های زیبا ۲۰۱۸ 

استفاده از آینه حجمی دکوراتیو مناسب برای منزل

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته