ساخت گنبد فلزی دکوراتیو

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

ساخت گنبد فلزی دکوراتیو

ساخت گنبد فلزی دکوراتیو

توجه به دکوراسیون داخلی در دنیای مدرن امروز می طلبد که از وسایل متفاوت برای دیزاین داخلی بهره گرفته شود. بدون تردید پایه ریزی طراحی و معماری داخلی ساختمان اولین اصلی است که قبل از دکوراسیون داخلی باید به آن توجه شود. شاید بارها مشاهده کرده باشید که از گنبدهای فلزی دکوراتیو برای ساختمان های لوکس و ویلاهای لاکچری استفاده شده است. این امر یکی از نشان های شروع تفاوت در دیزاین داخلی منزل شما به شمار می آید. اگر می خواهید خاص تر از همیشه به ایده پردازی فضای داخلی دست پیدا کنید به شما توصیه می کنیم از گنبد فلزی دکوراتیو بهره بگیرید. در مقاله پیش رو سعی برآن داریم تا شما را با این سازه جدید و بسیار خاص آشنا کنیم. با ما همراه باشید تا متفاوت ترین ایده پردازی از آن شما باشد.

ساخت گنبد فلزی دکوراتیو
ساخت گنبد فلزی دکوراتیو

گنبد فلزی دکوراتیو

گنبد فلزی دکوراتیو یک سازه نیم دایره ای شکل است که در سقف منازل و ویلاهای لوکس مورد استفاده قرار می گیرد. پیش از اسلام در ایران و خاورمیانه از این گنبدهای فلزی برای ساخت مقبره های متبرک نیز بهره گرفته می شود. امروزه از گنبدهای فلزی دکوراتیو برای ساخت و معماری ساختمان ها نیز استفاده می شود. ساختمان های تجاری بزرگ نیز از گنبدهای فلزی دکوراتیو برای خاص تر جلوه دادن برند تجاری خود بسیار کمک می گیرند. طراحی و استفاده از این گنبدهای فلزی سبب می شود علاوه بر زیباسازی نمای داخلی نورپردازی در فضا نیز در تمام ساعت روز به بهترین حالت ممکن دنبال شود.

ساخت گنبد فلزی دکوراتیو
ساخت گنبد فلزی دکوراتیو

طریقه ساخت گنبدهای شیشه ای

این گنبدهای فلزی از پایه به صورت آهنی و با سازه آهنی ساخته می شود سپس با استفاده از شیشه های دکوری یا با استفاده از پلی کربنات رویه این سازه پوشش داده می شود. پلی کربنات یک روکش بسیار مقاوم است که در برابر ضربات تا 250 برابر از شیشه مقاوم تر است. از سوی دیگر نمای داخلی از بیرون دیده نمی شود اما انتشار نور خورشید در فضای داخلی با استفاده از پلی کربنات تا 90 درصد به درستی شکل می گیرد.  شما می توانید با توجه به فضای که قصد دیزاین آن را دارید گنبدهای فلزی را به صورت کلاسیک یا مدرن سفارش دهید.

تاریخچه گنبدهای فلزی دکوراتیو

این سازه ها از دیر باز در ایران مورد استفاده قرار گرفته است. دلیل این امر زیبایی و استحکام بسیار زیاد سازه های آهنی است که در کنار متفاوت تر جلوه دادن فضای داخلی بسیار مقاوم است. گنبدهای فلزی بدون حتی یک ستون به صورت نیم دایره با هر ارتفاعی که مد نظر شما باشد با استفاده از پوشش های رنگی یا ساده  مسقف می شود. استفاده از گنبدهای فلزی دکوراتیو از دیرباز تا کنون در ایران مشاهده می شود از آنجایی که در کارهای سنتی الهام گرفتن از آثار کهن قدیمی بسیار مشاهده می شود. باید بگویم گنبدهای فلزی دکوراتیو نقش بسیار پررنگی در طراحی های معماری ایفا می کند. همیشه در کوی برزن با گنبدهای دکوراتیو از کودکی آشنایی داشته ایم. ایده پردازی های با تم های رنگی متفاوت و سنتی سبب شده است که این روزها بار دیگر به هنر معماری گذشتگان خود بازگردیم و زیباتر از همیشه به دیزاین فضای داخلی منازل و بخش های تجاری خود بپردازیم.

ساخت گنبد فلزی دکوراتیو
ساخت گنبد فلزی دکوراتیو

کاربرد گنبدهای فلزی دکوراتیو

شاید با خود بگویید آیا برای حرفه و پیشه شما نیازی به استفاده از گنبدهای فلزی دکوراتیو برای دکوراسیون داخلی است یا خیر؟ باید به شما بگویم به دلیل مقاومت بسیار بالای پوشش این سازه های آهنی استفاده از آن در هر مکانی ممکن است. شما به عنوان نمونه می توانید در هتل های لوکس، سالن ها، مجتمع های اداری، ساختمان های تجاری، خانه های ویلایی و بسیاری از مکان های دیگر این سازه های بی نظیر را مشاهده کنید. این سازه های آهنی در سبک های متفاوت  مورد استفاده قرار می گیرد که به آن ها به صورت خلاصه اشاره ای خواهیم داشت. تصور کنید در سالن کنفرانس های اداری واحد تجاری خود از یک گنبد فلزی دکوراتیو بهره گرفته اید. بدون تردید بازخورد مشتریان شما در این مکان بسیار متفاوت تر از گذشته صورت خواهد گرفت. یا اینکه شما با این سبک ایده پردازی در منزل ویلاهای لوکس خود دیگران را از خلق ایده های جدید شگفت زده خواهید کرد.

انواع گنبدهای فلزی دکوراتیو

استفاده از سازه های آهنی با هر نوع پوششی که مدنظر شما باشد تهیه و تولید می شود. شما می توانید از فرفوژه های آهنی به صورت نیم دایره با پوشش پلی کربنات به صورت شفاف و رنگی بهره بگیرید. از سوی دیگر می توانید به سبک کلاسیک در ساخت این سازه ها از شیشه های شکسته و یا شیشه های پتینه کاری شده استفاده کنید. برای رسیدن به خواسته و نیاز خود با توجه به سلیقه و طرحی که مد نظر دارید می توانید با متخصصان این فن به ایده پردازی بپردازید. اگر طرح و رنگ خاصی برای  گنبدهای فلزی در ذهن ندارید متخصصان مجرب کاژه شما را در این راستا یاری می کنند.

کلام آخر برای استفاده از سازه های آهنی

اگر می خواهید دکوراسیون داخلی منزل مسکونی یا واحد تجاری خود را متفاوت تر از همیشه دیزاین کنید به شما توصیه می کنیم از طرح های اجرا شده کاژه دیدن کنید. کاژه با کادری مجرب در این راستا به شما کمک می کنند تا متفاوت ترین ایده پردازی را برای دکوراسیون داخلی و معماری خاص واحد مسکونی و تجاری خود به اجرا در بیاورید. شکی در این نیست که استفاده از این طرح و ایده پردازی نیاز به نگاهی متفاوت و فکری نو دارد. شما با استفاده از متخصصان حرفه ای در این راستا می توانید به زیبا ترین ایده پردازی های با هر تم رنگی که مد نظر دارید خاص ترین دیزاین ها را به اجرا در بیاورید. در دنیای مدرن امروز برای این که از رقابت جا نمانید بهتر است متفاوت تر از همیشه به خلق ایده های جدید دست بزنید.

مقالات خواندنی: 

گنبدهای دکوراتیو | سازه های فلزی و چوبی برای ساخت گنبد شیشه ای

25  ساختمان شیشه‌ای شامل خانه‌ها، گنبد شیشه‌ای و… در سرتاسر دنیا

گنبد شیشه ای استیندگلس و اولین کلیسای پنطی کاست عیسی مسیح

ساخت گنبد استیند گلس

گنبد شیشه ای استیند گلس برای دفتر کار

گنبدهای شیشه ای طرح مدرن

ساخت گنبد فلزی دکوراتیو

ساخت گنبد فلزی دکوراتیو

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته

One Response