خرید نورگیر شیشه ای ؛ موارد ضروری قبل از خرید

خرید نورگیر شیشه ای ؛ موارد ضروری قبل از خرید

 موارد ضروری در خرید نورگیر شیشه ای

اگر قصد خرید نورگیر شیشه ای برای منزل یا مرکز تجاری خود دارید موارد زیادی هست که باید آنها را مورد توجه قرار دهید. اسکای لایت یا همان نورگیر شیشه ای انواع بسیار مختلفی دارد که خرید را کمی مشکل می کند. به همین دلیل مواردی را که باید به هنگام خرید به آن ها دقت کنید، در ادامه بیان خواهیم کرد:

ویژگی های نورگیر شیشه ای و نورگیر اکریلیک

خرید نورگیر شیشه ای

مکان قرار دادن نورگیر شیشه ای

کاربرد و مکان دو فاکتور مهم برای انتخاب اسکای لایت های شیشه ای هستند. مسلما نور طبیعی منبع بسیار خوبی برای روشنایی در منزل است اما باید مراقب میزان زیاد اشعه فرابنفش ورودی به منزل هم بود. این مشکل برای نورگیری که به سمت جنوب است بیشتر هم خواهد بود.

نصب نورگیر شیشه ای

نصب نورگیر شیشه ای

قرار گرفتن زیر نور خورشید خیلی لذت بخش است ولی امکان تاثیر گلخانه ای هم برای افراد وجود دارد، پس به هنگام خرید نورگیر شیشه ای بهتر است از فروشنده درباره ی ویژگی ضد اشعه فرابنفش بودن یا نبودن شیشه سوال کنید.

دسترسی به سقف

مورد دیگری که باید در نظر گرفت دسترسی یا تهویه است. بهتر است که سقف نورگیر شیشه ای شما قابلیت باز شدن هم داشته باشد تا در کنار استفاده از نور خورشید بتوانید از امکان تهویه هوا و دسترسی به سقف هم بهره ببرید.

نورگیر ثابت یا بازشو

نورگیر ثابت یا بازشو

 

انتخاب سایز نورگیر شیشه ای

سایز نورگیر شیشه ای هم خود اهمیت ویژه ای دارد. یکی از خواسته هایی که زیاد با آن مواجه می شویم این است که مشتری می خواهد نورگیر کمی بزرگتر باشد یا اینکه امکان تهویه داشته باشد. مسلما داشتن میزان نور بیشتر عالی است و برای مکان هایی مانند آشپزخانه تهویه هم بسیار مهم است.

نصب نورگیر: انواع نورگیرها محبوب ترین سبک ها


نصب نورگیر: انواع نورگیرها محبوب ترین سبک ها

برخی از افراد تصور می کنند نورگیر های شیشه ای که به شکل هرم هستند نور بیشتری وارد ساختمان می کنند. اما این تصور درست نیست و اسکای لایت های مسطح برای جذب نور خیلی بهتر عمل می کنند. نگهداری نورگیر های هرمی شکل هم کمی مشکل است.

 

اجازه نامه نصب

برای نصب بیشتر نورگیر های شیشه ای نیازی به مجوز اضافه وجود ندارد چون به عنوان افزونه ای برای نور سقف محسوب می شوند. مشکلی که ممکن است وجود داشته باشد در مورد نورگیر های هرمی و یا گنبد های شیشه ای است. برای این موارد بهتر است که مجوز نصب دریافت شود. چون این نوع از نورگیر ها از سقف بالا می زنند و ممکن است برای سایرین مزاحمت ایجاد کنند، پس بهتر است که نظر معمار را نیز پیش از نصب این نوع نورگیرها جویا شوید.

 

ستون نورگیر شیشه ای

نورگیر های شیشه ای روی چهار چوب نصب می شوند که این چهارچوب ها در ماندگاری نورگیر نقش بسیار مهمی دارند. به همین دلیل بهتر است که به هنگام خرید و نصب به موارد ایمنی مهم توجه کنید. برای اینکه آب باران روی نورگیر باقی نماند نصب ستون ها باید به درستی انجام شود. در صورتی که این ستون ها به درستی نصب شوند، به هنگام تعمیر احتمالی نورگیر در آینده صدمه ای به سقف نخواهد رسید. به هنگام خرید نورگیر شیشه ای بهتر است از فروشنده هم راهنمایی های لازم را بخواهید.

نمونه نورگیر شیشه ای

نمونه نورگیر شیشه ای

نصب نورگیر شیشه ای جدید شما

برای اینکه نصب آسان تر انجام شود بهتر است از شیشه هایی با لبه بدون پوشش خودداری کنید. به دلیل اینکه لبه ها آسیب پذیرترین نقطه ی شیشه هستند بدون پوشش بودن آنها کار انتقال نورگیر به سقف را نیز سخت می کند. برای اینکه از نصب صحیح نورگیرتان اطمینان خاطر داشته باشید، لازم است بدانید که تمام مراحل تولید، انتقال و نصب نورگیر شیشه ای توسط شرکت کاژه انجام می شود. خرید نورگیر شیشه ای از یک شرکت قابل اعتماد بسیار مهم است چرا که نصب نورگیر تنها نصب یک شیشه به یک حفره نیست. نورگیر مدام روی سر شما و خانواده تان قرار دارد و به همین دلیل باید به دقت و به شیوه ی استاندارد نصب شود.

 

امیدواریم که این راهنمای خرید نورگیر شیشه ای توانسته باشد به شما در خرید بهتر کمک کند.

 

مقالات خواندنی:

نصب نورگیر شیشه ای ؛ نورگیر ثابت یا بازشو

نصب نورگیر: انواع نورگیرها محبوب ترین سبک ها

نصب نورگیر ؛ چگونه بدانیم کدام نوع نورگیر برای ما مناسب تر است؟

چرا نصب نورگیر برای سلامتی بدن مفید است؟ چه مزایای دیگری دارد؟

نصب نورگیر شیشه ای به خانه شما روشنایی و هوای مطبوع می بخشد

۹ سوالی که شما را برای انتخاب یک شرکت مناسب نصب نورگیر راهنمایی می کند

فیلم روز

آخرین نوشته ها