استفاده از دیوارپوش بک لایت استیند گلس در ساختمان

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

دیوارپوش بک لایت تیفانی و استیند گلس

استفاده از دیوارپوش بک لایت استیند گلس در ساختمان

 

در بسیاری از مطالب قبلی گفتیم که می توان شیشه های استیند گلس را به گونه ای استفاده کرد که بتوانند شب ها هم زیبا به نظر برسند و این کار با قرار دادن چراغ در پشت آن ها ممکن است. شاید به استفاده از استیند گلس روی سقف عادت کرده باشید، در این مطلب قرار است به دیوارپوش بک لایت استیند گلس بپردازیم.

دیوارپوش بک لایت استیند گلس چیست؟

شیشه های استیند گلس را با طرح های مختلف می توان روی دیوار نصب کرد و با استفاده از چراغ هایی که در پشت آن گذاشته می شود زیبایی آن را به خوبی نشان داد. این دیوارپوش ها نقش تزئینی و دکوراتیو را در منزل ایفا می کنند.

 

در گذشته نورپردازی پشت استین گلاس کار سختی بود. نور های فلئورسنتی که قبلا استفاده می شد گرمای زیادی داشت، دسترسی به آن ها سختی بود و همچنین رنگ دیوارپوش بک لایت را آن طور که باید نشان نمی داد. استیند گلس در آن مدل از دیوارپوش های قبلی اصلا زیبایی نوردهی توسط نور خورشید را نداشت. البته به تازگی با پیشرفت ها و تغییراتی که انجام شده این مشکل حل شده است و می توان از شیشه های استیند گلس به گونه ای استفاده کرد که بدون نور خورشید هم بیشترین زیبایی را روی دیوار داشته باشند.

 

چند نمونه از دیوارپوش بک لایت تیفانی و استیند گلس

 

اولین موردی که می خواهیم بررسی کنیم مربوط به استفاده برای اماکن مذهبی است. بسیاری از کلیسا ها از دیوارپوش های بک لایت تیفانی برای ساختمان خود استفاده می کنند. تصویری که می بینید هم مربوط به یک سری از دیوارپوش های تیفانی است که دارای طرح هایی از کتاب انجیل است. از آنجایی که در مساجد نمی توان از تصویر اشخاص استفاده کرد می توان آیات قران کریم را با همین تکنیک استفاد کرد تا فضایی مذهبی و زیبا ایجاد شود.

 

دیوارپوش بک لایت تیفانی و استیند گلس
دیوارپوش بک لایت تیفانی و استیند گلس

 

در همه ی ساختمان ها نمی توان از نورگیر شیشه ای استیند گلاس استفاده کرد. در برخی موارد مثلا ساختمان های آپارتمانی می توان با استفاده از همین دیوارپوش ها منظره ی زیبایی را روی سقف اتاق مانند تصویر زیر ایجاد کرد. این دیوارپوش هم نقش دکوراتیو هم کاربرد نوردهی دارد.

 

دیوارپوش بک لایت تیفانی و استیند گلس
دیوارپوش بک لایت تیفانی و استیند گلس

استفاده از پنل ها با اندازه های مختلف و طرح های متفاوت باعث شده است همه ی سلیقه ها این دیوارپوش ها را دوست داشته باشند. با مشاهده تصویر زیر می توانید ببینید که نقش روی یک دیوارپوش چقدر می تواند پیچیده و زیبا باشد. چنین طرحی می تواند در منزل یا کافی شاپ یا رستوران ها خیره کننده باشد.

 

چندین طرح پنل می توانند یک طرح کلی را تشکیل دهند. این تکنیک یکی از پرطرفدارترین و هنری ترین شیوه های استفاده از دیوارپوش بک لایت تیفانی و استیند گلس است. استفاده از این پنل ها در اماکن عمومی مانند رستوران ها، نمایشگاه های هنری و سایر مکان های مشابه بسیار عالی خواهد بود.

 

دیوارپوش بک لایت
دیوارپوش بک لایت

یک مورد دیگر از کاربرد دیوارپوش بک لایت استیند گلس که از به هم پیوستن چندین پنل مختلف تشکیل شده است. این پنل ها نقش کلی را بصورت خیلی بزرگ با رنگ آبی و ترکیبی از رنگ های دیگر تشکیل داده اند که زیبایی بخش هر ساختمانی خواهد بود.

http://brianclarke.typepad.com/photos/uncategorized/2007/11/29/p10004281.jpg

اگر شما هم می خواهید در ساختمان خود از چنین زیبایی هایی که حاصل استفاده از دیوارپوش بک لایت است بهره مند شوید می تواند با ما تماس بگیرید.

دیوارپوش بک لایت
دیوارپوش بک لایت

 

 

مقالات خواندنی:

دیوارپوش شیشه ای

پوشش دیوار با شیشه های رنگی

سقف نورگیر شیشه تزئینی (استین گلس)

گنبد شیشه ای استین گلس یا گنبد شیشه ای تزئینی

 

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته