ویژگی های پوشش استخر شنای مناسب

برای داشتن یک استخر شنای مناسب برای استفاده خانوادگی باید چندین مسئله مهم از جمله رعایت ایمنی استخر، جلوگیری از آلودگی آب و نحوه گرم نگه داشتن آن در فصل زمستان را مورد توجه قرار دهید.

پوشش استخری

پوشش استخری

رعایت ایمنی استخر

مهم ترین نکته در نگهداری استخر شنا رعایت نکات ایمنی است. توجه به نکات ایمنی باعث می شود خانواده و فرزندان شما بتوانند به راحتی از امکانات آن استفاده کنند. برای حفظ ایمنی محوطه استخر می توانید از محافظ ها و عناصر ایمنی مانند قفل درب و قفل ایمنی کودک یا توری های فلزی و نرده های ریلی استفاده کنید.

جلوگیری از آلودگی آب استخر

برای جلوگیری از آلودگی آب استخرکه عمدتا ناشی از ریختن چمن و برگ در آب، حشرات و غیره است، می توان به آسانی با استفاده از محصولات شیمیایی آب را تثبیت کنید. همچنین این کار باعث می شود هیچ کدام از عوامل ناشی از باران اسیدی، گرد و غبار و آلودگی سم پاشی چمن ها و درختان بر کیفیت آب استخر تأثیر نگذارد و آب تمیز بماند.

 

گرم نگه داشتن آب استخر

در سیستم استفاده از ورق های پلی کربنات سلولی در سقف استخر علاوه بر پوشش سقف، سازه آلومینیومی موجود باعث افزایش دمای آب استخر از طریق انرژی خورشیدی می شود.

استفاده از ورق های پلی کربنات سلولی باعث گرم نگه داشتن آب استخر در ماه های سرد سال می گردد. همچنین از هدر رفتن انرژی جلوگیری می کند و موجب صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های شما می شود.

ساخت محوطه استخر

عنصر سازه ای اصلی در اجرای استخر شنا نوعی آلیاژ آلومینیوم با درجه حرارت بالا است که مورد استفاده قرار می گیرد.  سطح سازه با رنگ یا چوب پوشش داده می شود.

برای پوشش سقف سازه استخر از ورق های پلی کربنات حفره ای یا شیشه آلی استفاده می شود. این پوشش به عنوان پانل های خورشیدی عمل می کند و باعث افزایش درجه حرارت آب در استخر فضای باز به ویژه در سه ماهه سرد سال می گردد.

پوشش استخری

پوشش استخری

در ادامه به معرفی چند شیوه مناسب برای پوشش استخر شنا در محوطه های باز که بر اساس تکنولوژی نوین ساخته می شوند، می پردازیم.

پوشش استخری کازابلانکا ( Casablanca )

یکی از مدرن ترین پوشش های استخری کازابلانکا است که با الزامات مشتریان با سلیقه های خاص مطابقت دارد. این پوشش مناسب استخرهایی با ارتفاع کم است.

امروزه پوشش استخری کازابلانکا به عنوان یک سیستم پوششی بی نظیر در صنعت ساخت استخر شنا در محوطه باز شناخته می شود. مجموعه کامل از لوازم جانبی و تنوع در انتخاب رنگ باعث منحصر به فرد شدن پوشش استخر کازابلانکا شده است.

این پوشش از ترکیب یک سقف ساخته شده از ورق پلی کربنات و دیوار ساخته شده از پانل های دوجداره پلی کربنات تشکیل شده است.

پوشش استخری موناکو ( Monaco )

پوشش استخری موناکو ویژه مشتریانی است که در طراحی مجموعه استخر خود به مسئله فنی و سازه ای اهمیت زیادی می دهند.

پوشش موناکو به صورت یک چهارم قطاع دایره است که به شکل منحنی زیبایی ظاهر می شود. این مدل برای استخرهایی که در محوطه باز نیاز به تخت استراحت با ظرفیت بالا دارند، مناسب می باشد.

در حال حاضر محبوبیت استفاده از پوشش موناکو در حال افزایش است. طرح سقف آن به شکل یک قطره است که با ترکیبی از ظرافت در فرم منحنی اجرا می شود.

پوشش استخری موناکو در برابر هر شرایط آب و هوایی بسیار مقاوم است. از این پوشش علاوه بر استخر می تواند برای سقف باغ ها، هتل ها، رستوران ها و تراس ها نیز استفاده شود.

پوشش استخری

پوشش استخری

پوشش استخری کلاسیک ( Klasik )

پوشش استخری کلاسیک یکی از کاربردی ترین پوشش ها به شمار می آید. زیبایی منحصر به فرد در فرم پوشش کلاسیک و قیمت مناسب آن نظر بسیاری از سازندگان استخر شنا را به خود جلب کرده است.

کیفیت بالای مواد اولیه به کار رفته در ساخت پوشش کلاسیک و ساختار سازه ای آن به گونه ای است که باعث مقاومت بالای آن در برابر هر شرایط آب و هوایی شده است.

پوشش استخری

پوشش استخری

 

مقالات خواندنی: 

مقالات خواندنی: 

چگونه پوشش استخر را دوباره طراحی کنیم؟

۷ مرحله عملیات تجهیز و اتمام استخر شنا در فضای مسکونی

پوشش استخر متحرک پلی کربنات

پوشش استخر ثابت و متحرک با پلی کربنات

۱۱ مزیت پوشش استخر شنا که با پلی کربنات ساخته شده است

۷ فعالیت سرگرم کننده در فضای استخر پوشیده شده