گنبد شیشه ای هشت ضلعی ؛ نمونه های از سقف نورگیر ۸ ضلعی

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

گنبد شیشه ای با طرح الهام گرفته از جنگل

نمونه های از گنبدهای ۸ ضلعی شیشه ای استیند گلس

گنبد شیشه ای یکی از سبک های مدرن در معماری داخلی شناخته شده است. امروزه کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی، بسیار به این موضوع اهمیت می دهند. دلیل توجه بسیار زیاد به گنبدهای هشت ضلعی شیشه ای استیند گلس مقاوم بودن بسیار این محصول و در عین حال کم هزینه بودن آن ها نسبت به سایر شکل گنبد ها مانند گنبد های بتنی  است. به شکلی که در گذشته برای رسیدن به یک طراحی گنبدی شکل با استفاده از گچ نیاز به چندین متخصص از شروع تا پایان کار بود و همین امر به پر هزینه بودن این نوع معماری دامن می زد در حالی که امروزه با استفاده از یک متخصص حرفه ای در زمینه دکوراسیون سقف با گنبد شیشه ای به راحتی می توان به زیباترین دکوراسیون دست پیدا کرد.

همان گونه که در تصویر مشاهده می کنید یک نمونه از این گنبدهای شیشه ای هشت ضلعی بدون بهره گرفتن از رنگ های مختلف با یک رنگ ساده و زیبا بسیار ماهرانه جلوه نمایی  می کند.

 

گنبد شیشه ای
گنبد شیشه ای

طراحی رنگی گنبدهای هشت ضلعی

شاید یکی از مهم ترین دلایل توجه به گنبدهای هشت ضلعی شیشه ای استیند گلس ترکیب بسیار هنرمندانه رنگ ها در کنار یکدیگر است. رنگ آبی، سبز، قهوای روشن و طلایی بسیار زیبا در کنار هم نقش بسته اند و شما در نگاه اول یک رنگ واحد را به نظاره می نشینید. نقوش به کار رفته در این گنبد شیشه ای از نظم بخصوصی پیروی می کنند به شکلی که شما شاید ترسیم خط ها در کنار یک دیگر را نتوانید به سرعت دنبال کنید اما طرحی پر از نظم در برابر چشمان شما نمایش داده می شود. تغییر دکوراسیون به وسیله گنبدهای هشت ضلعی شیشه ای استیند گلس یک فکر هوشمندانه و یک نگاه ریز بینانه از سمت شما خواهد بود.

گنبد شیشه ای ؛ نمونه های از گنبدهای ۸ ضلعی
گنبد شیشه ای ؛ نمونه های از گنبدهای ۸ ضلعی

گنبد شیشه ای گلدار

شاید تمایل داشته باشید به جای نقش ها و خطوط هندسی از طرح های طبیعی برای دکوراسیون منزل خود استفاده کنید. برای این امر ما به شما گنبد شیشه ای گلدار را توصیه می کنیم. این سبک بر اساس گنبدها بسیار هنرمندانه و ظریف شبیه به گل های قالی که در کف اتاق مورد استفاده قرار می گیرد طراحی و ایده پردازی شده است.

 

 

گنبد شیشه ای بر روی سقف چوبی

شاید تصور شما بر این بوده است که گنبدهای هشت ضلعی شیشه ای استین گلاس تنها بر روی سقف های گچی مورد استفاده قرار می گیرند و به دلیل سنگین بودن این سری از کارها از آن ها بر روی سقف های چوبی نمی توان استفاده کرد. باید به شما بگویم متخصصان این فن به شکلی بسیار هنرمندانه گنبدهای شیشه ای را بر روی هر سقفی که مد نظر شما باشد نصب می کنند و می توانید از زیبایی آن تا سالیان سال بهره ببرید. این نوع رنگ آمیزی همانطور که در تصویر مشاهده میکنید بهترین ایده پردازی برای رنگی با تم چوبی محسوب می شود.

 

گنبد شیشه ای بر روی سقف چوبی
گنبد شیشه ای بر روی سقف چوبی

گنبد شیشه ای ترکیبی

همان طور که در تصویر مشاهده می کنید در این ایده پردازی از هر دو سبک گل دار و نقوش هندسی استفاده شده است. به شکلی که شما در وسط کار و لبه های بیرونی نقشی از گل های طبیعی را مشاهده می کنید و در قسمت میانی این گنبد شیشه ای تصاویر هندسی را به نظاره می نشینید. باید بگویم شاید نگاه کردن به این همه زیبایی کار سادهای باشد اما متخصصان این حرفه به شکلی بسیار هنرمندانه و با ظرافت بسیار به ایده پردازی بر روی این گنبدهای هشت ضلعی شیشه ای استیند گلس نقش و نگار ها را حک می کنند.

در این گنبد شیشه ای تنها از سه رنگ آبی روشن، آبی تیره و طلایی استفاده شده است اما به دلیل طراحی بسیار زیبای کار تصور می کنید رنگ های بسیار زیادی در هم تلفیق شده اند.

 

گنبد شیشه ای ترکیبی
گنبد شیشه ای ترکیبی

گنبد شیشه با طرح الهام گرفته از آسمان 

بر روی گنبدهای هشت ضلعی شیشه ای استین گلس میتوانید تمام عناصر موجود در طبیعت را مشاهده کنید. شاید تصور دریا بر روی سقف خانه شما دیگر رویا نباشد. ایده پردازی بر روی این گنبد شیشه ای به صورتی شکل گرفته است که نمای دریا را بر روی سقف مشاهده می کنید. رنگ آبی نیلی این حس آرامش را در شما تداعی می کنند. شاید هم با خود بگویید پنجره ای روی سقف باز است و آسمان خودنمایی می کند.

با استفاده از گنبدهای شیشه ای می توانید آسمان را به خانه خود مهمان کنید و در جشن رنگ ها به مهمانی حاضر شوید.

 

گنبد شیشه ای دریایی
گنبد شیشه ای دریایی

گنبد شیشه ای با طرح الهام گرفته از جنگل

شاید تمایل دارید هرگاه به سقف خانه خود خیره می شوید به یاد زیبایی های جنگل شمال بیفتید. برای این رویا پردازی شما راه چاره ای داریم. می توانید با بهره گرفتن از گنبدهای هشت ضلعی شیشه ای استیند گلس با طرح درخت به این رویا دست پیدا کنید. درست شبیه زمانی که در جنگل دراز می کشید و به زیبایی های طبیعت خیره می شوید این بار می توانید با گنبدهای شیشه ای استیند گلس به این مهم دست پیدا کنید.

 

گنبد شیشه ای با طرح الهام گرفته از جنگل
گنبد شیشه ای با طرح الهام گرفته از جنگل

کلام آخر

طرح های بسیار متنوع گنبدهای هشت ضلعی شیشه ای استیند گلس سبب می شود انتخاب برای کاربران بسیار ساده تر از گذشته شکل بگیرد. می توانید با هر تم رنگی که تمایل دارید دست به انتخاب بزنید. ایده پردازی های کاژه به قدری متنوع و زیبا است که دست شما برای انتخاب هر سبک و هر رنگی که شما مایل باشید باز است.

اگر قصد تغییر دکوراسیون منزل خود را دارید یا اینکه تمایل دارید معماری شما به سبکی مدرن دنبال شود به شما توصیه می کنیم با شرکت کاژه تماس بگیرید تا بهترین ایده پردازی ها از آن شما شوند.

 

نمونه کارهای کاژه:

گنبد شیشه ای ; کاژه سازنده تخصصی گنبد های شیشه ایی دکوراتیو

ولی عصر تهران ; ساخت گنبد شیشه ای دکوراتیو با مقطع بیضی – با تکنیک استیندگلس – تیفانی

چیتگر ; ساخت گنبد دکوراتیو شیشه ای با تکنیک استیند گلس – تیفانی

شهرک غرب ; گنبد شیشه ای دکوراتیو با تکنیک تیفانی – استیند گلس

مسجد جابری بندر عباس ; ساخت 2 گنبد شیشه ای دکوراتیو – با تکنیک تیفانی – استیندگلس

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته