آینه آنتیک چیست؟

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

آینه های آنتیک

آینه آنتیک چیست؟

مقدمه

از دیرباز وسایل و اشیای آنتیک و قدیمی همواره مورد توجه انسان بوده است. شاید شما هم این روز ها تعریف آینه های آنتیک و پتینه را خیلی شنیده اید و حتی ممکن است تصمیم به استفاده از آن در دکوراسیون منزل خود دارید. پس با ما همراه باشید تا با طرح ها و رنگ های متنوع آن آشنا شوید.

آینه های آنتیک
آینه های آنتیک

آینه آنتیک

همان طور که می دانید آینه های قدیمی هر کدام در اثر تاثیرات آب و هوایی دچار تغییر رنگ و شفافیت خاصی می شدند. برخی کبود، برخی حالتی از زنگ زدگی و … می شدند و اگر کسی در خانه یکی از این آینه ها را از گذشتگان به یادگار داشت مایه حیرت ما می شد. امروزه شرکت های متخصص با روش های خاصی این آینه ها را می سازند و شما نیز می توانید یکی از این آینه ها را در خانه تان داشته باشید.

آینه آنتیک
آینه آنتیک

آینه آنتیک متناسب با رنگ دکور شما

تنوع رنگ در ساخت آینه های آنتیک بگونه ای است که می توانید هر رنگی را که به دیزاین منزل تان می آید انتخاب و نصب کنید. اگر به آینه های موجود در تصاویر زیر نگاه کنید متوجه خواهید شد که منظور من از تنوع رنگ در آینه های آنتیک چیست.

آینه های آنتیک
آینه های آنتیک

تنوع اشکال هندسی در آینه های آنتیک

شما می توانید هر شکل هندسی در هر اندازه ای که دوست داشتید و یا متناسب با دکور شما بود را انتخاب کنید. در ساخت آینه آنتیک محدودیتی در این مورد وجود ندارد.

 

پیاده کردن طرح های گوناگون بر روی آینه آنتیک

طرح های مختلفی را می توان بر روی آینه های آنتیک ایجاد کرد. این به سلیقه شما بستگی دارد. ممکن است دوست داشته باشید آینه شما طرح گنگ و شبیه به زنگ زدگی داشته باشد و یا طرحی از گل و بوته و حتی صورت انسان و ….

طرح های دلخواه شما می تواند در هر رنگی باشد. با مقایسه تصویر بالا و تصویر پایین می توانید به مفهوم این جمله پی ببرید.

حتی می توانید آینه آنتیک مورد نظر خود را در اشکال هندسی گوناگون در طرح و رنگ های مختلط سفارش دهید و دکور بی نظیری برای منزل بوجود بیاورید.

آینه های آنتیک
آینه های آنتیک

قاب آینه آنتیک

قاب مورد استفاده برای این آینه ها می تواند از هر جنس و طرحی باشد. می توانید از قاب هایی با طرح های قدیمی فلزی استفاده کنید. یا از قاب های چوبی استفاده کنید. حتی می توانید در گچ بری های خانه این آینه ها را در دل گچ جای بدهید تا حس نوستالژیک بیشتری را به فضای خانه تان ببخشد.

یک ایده و پیشنهاد جالب برای تان دارم. اگر در انباری خانه تابلویی با قاب چوبی دارید که تابلوی آن خراب شده است به جای آن آینه آنتیک نصب کنید. این آینه تابلو و دکوری زیبا و منحصر به فرد برایتان خواهد شد.

می توانید این آینه ها را مانند قدیم با طناب آویزان کنید تا حس آنتیک بودن آن را دو برابر کند.

حتی اگر قسمتی از دیوار خانه، رستوران، هتل و … خراب شده است به جای تعمیر آن می توانید با نصب آینه آنتیک حس خانه های قدیمی را در آنجا زنده کنید.

آینه آنتیک برای حمام و دستشویی

سرویس بهداشتی بدون آینه ارزش چندان زیادی ندارد. اولین جایی که هنگام دیزاین خانه با آینه به ذهن انسان می رسد دستشویی و حمام است. شما می توانید در این مکان ها هم از آینه آنتیک استفاده کنید تا ضمن استفاده از دیگر مزایای آینه از دکور زیبای آن بهره ببرید.

همان طور که در تصاویر نیز می بینید با استفاده از مزیت تنوع رنگ آینه آنتیک، می توانید دیزاین های متفاوتی برای این مکان ها بوجود بیاورید.

حتی می توانید مانند تصویر زیر شیشه کمد وسایل در ورودی حمام و یا دستشویی را نیز آینه آنتیک کنید.

آینه آنتیک
آینه آنتیک

آینه آنتیک برای آشپزخانه

در هر جایی از آشپزخانه مثلا به جای کاشی های پشت اجاق گاز، شیشه های کابینت، دکور آشپزخانه و جاهای دیگری که در ذهن شما است از آینه های آنتیک استفاده کنید. بهتر است بدانید با نصب آیننه آنتیک به جای شیشه کابینت ها هم می توانید دکور زیبایی داشته باشید و هم از دیده شدن وسایل داخل کابینت ها جلوگیری کنید.

آینه های آنتیک
آینه های آنتیک

 

از دیگر مکان هایی از خانه که می توانید با آینه آنتیک آنجا را منحصر به فرد کنید اتاق غذاخوری است.

قسمت بالایی و یا اطراف شومینه نیز می تواند گزینه خوبی باشد.

شما چه مکان های دیگری از خانه را برای نصب آینه آنتیک مناسب می بینید؟؟؟

 

مقالات خواندنی:

چرا آینه ونیزی طرفدار زیادی پیدا کرده است؟

آینه هندسی چیست؟

آینه کهنه کاری شده

تولید آینه های خاص و دکوراتیو

آینه پتینه چیست؟

نصب آینه ؛ چگونه نور بیشتری را منتقل کنیم؟

آینه دکوراتیو ؛ چند مورد از آینه های دکوراتیو

دکور آینه با فلز : راهنمایی های در طراحی و نصب آینه

نصب آینه و همنشینی آن با آهن سخت، دکوری زیبا و منحصر به فرد

 

 

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته