حیاط خلوت با پوشش پلی کربنات

ساخت حیاط خلوت در منزل ویلایی شما بسیار کاربرد دارد. اگر می‌خواهید در فضای منزل به آشپزی نپردازید و یک محیط مجزا خارج از منزل را برای این امر اختصاص بدهید  ساخت حیاط خلوت را به شما پیشنهاد می‌دهیم. می‌توانید در پشت منزل مسکونی خود؛ جایی که غیر قابل استفاده است با استفاده از پوشش‌های پلی کربنات یک حیاط خلوت دنج مهیا کنید. برای این منظور کافی است بخشی از فضای منزل که به صورت رو باز است را با استفاده از پلی کربنات و سازه‌های همراه آن آماده کنید. به این صورت شما صاحب یک حیاط خلوت سرپوشیده هستید که می‌توانید در زمستان و تابستان از آن برای ضیافت‌های دوستانه خود بهره بگیرید.

 دلایل استفاده از حیاط خلوت با پوشش پلی کربنات

دلایل استفاده از حیاط خلوت با پوشش پلی کربنات

پلی کربنات یکی از مقاوم‌ترین پوشش‌های  شناخته شده است و مزایای بسیاری دارد. در مرحله اول باید به مقاومت بسیار بالای آن در برابر ضربات اشاره‌ای داشته باشیم. به این شکل که با پوشاندن سقف حیاط خلوت شما در زمستان و تابستان از گرما و سرما در امان هستید. به شکلی که در صورت بارش باران می‌توانید در این حیاط خلوت دنج به صرف یک شام دوستانه بپردازید. پلی کربنات به قدری در برابر ضربات قوی و مقاوم است که به آن لقب پوشش های نشکن نیز داده‌اند.

 

 پلی کربنات چیست؟

شاید با خود بگویید تابش نور آفتاب سبب می‌شود در این سبک از حیاط خلوت‌ها آرامش کافی نداشته باشیم. این ورق‌ها به دلیل لایه ۶۰ الی ۸۰ میکرونی ضد uv در برابر اشعه ماوراء بنفش بسیار مقاوم هستند. بنابراین بهترین گزینه انتخابی برای ساخت حیاط خلوت با پوشش، پلی کربنات است.

 حیاط خلوت با پوشش پلی کربنات

حیاط خلوت با پوشش پلی کربنات

همچنین چند جداره بودن این ورق‌ها باعث ایجاد کانال‌هایی در ساختار درونی آن‌ها می‌گردد که وجود هوا در بین این کانال‌ها خاصیت عایق حرارتی و صوتی به آن‌ها می‌دهد. در نتیجه بهره وری از انرژی افزایش می‌یابد. ورق‌های چند جدار پلی کربنات در عین ساختار مستحکم پلیمری به دلیل وجود کانال‌ها خاصیت قوس پذیری مناسبی نیز دارند. بنابراین می‌توانید حیاط خلوت با پوشش پلی کربنات را به صورت قوس دار نیز بسازید.

 

چرا حیاط خلوت با پلی کربنات ساخته می‌شود؟

شاید با خود بگویید چه دلیل دارد که حیاط خلوت را با پلی کربنات می‌سازند. سازه آلومینیومی این کار بسیار مقاوم و اختصاصی ساخته می‌شود. همچنین ورق‌های نشکن پلی کربنات به صورت ثابت و کشویی مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین در این سبک از سازه‌ها بخشی اختصاصی به منظور تهویه هوا در نظر گرفته می‌شود. عدم دیده شدن از بیرون می‌تواند گزینه مناسبی برای ساخت حیاط خلوت با پلی کربنات باشد زیرا حریم شخصی شما به خوبی حفظ می‌شود. از سوی دیگر نوردهی به صورت مؤثر تا ۹۰ درصد در داخل فضا برای شما فراهم می‌شود. اگر می‌خواهید حیاط خلوت با پلی کربنات سفارش بدهید خوب است  بدانید مجرای هدایت آب سقف سازه با هوابندی و آب بندی کامل تحویل داده می‌شود. از همین رو بهترین گزینه انتخابی برای حیاط خلوت و پاسیو است. آب بندی این سقف‌ها به صورت صد در صد تضمینی انجام می‌شود به همین دلیل این سازه‌های مقاوم برای ساخت آشپزخانه و کتابخانه نیز پیشنهاد می‌شود. با استفاده از چسب آکواریوم مقاوم سازی لازم بر روی این سازه صورت می‌گیرد.

 حیاط خلوت با پوشش پلی کربنات

حیاط خلوت با پوشش پلی کربنات

مزایای استفاده از حیاط خلوت با پوشش پلی کربنات

اگر بخواهیم از این پوشش مقاوم، شفاف و نشکن برای شما بگوییم می‌توانیم به موارد فوق اشاره‌ای داشته باشیم. شما با ساخت حیاط خلوت با پوشش پلی کربنات می‌توانید از مقاوم بودن سازه خود در برابر عوامل شیمیائی خارجی مانند اسیدهای آلی و معدنی مطمئن باشید. مقاومت پلی کربنات در برابر ضربات تا ۲۵۰ برابر از شیشه‌های معمولی بیشترتر عنوان شده است. بر اساس آزمایش‌های صورت گرفته این نوع پوشش عایق بسیار خوبی برای حرارت و صوت شناخته شده‌اند. وزن بسیار کم پلی کربنات سبب شده است در هر قسمتی از منزل یا محل کار که مد نظر شما باشد از این سبک از پوشش ها استفاده شود. خود خاموشی و اشتعال ناپذیری پلی کربناتی خود یکی دیگر از دلایل بارز انتخاب این سازه‌های مقاوم به شمار می‌آید. مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش این نوع پوشش ها را بسیار پر طرفدار کرده است. در نهایت تنوع رنگی این پوشش ها به شما این امکان را می‌دهد که حیاط خلوت با پلی کربنات خود را با هر رنگی که مد نظر دارید انتخاب کنید.

 

دیگر مصارف پلی کربنات

از آنجایی که در دنیای مدرن امروز نیاز است به دکوراسیون داخلی به شکل متفاوت‌تری توجه شوداز این سازه‌ها در هر قسمتی که شما تمایل داشته باشید می‌توانید بهره بگیرید. از پلی کربنات برای ساخت استخرهای سرپوشیده، حیاط خلوت، پاسیو، گلخانه‌های سربسته، آشپزخانه در حیاط خلوت، کتابخانه، در حیاط ویلایی، پارکینگ‌های ماشین، روکش برای حیاط به منظور جلوگیری از تابش آفتاب و بسیاری موارد دیگر می‌توان استفاده کرد. ورق‌های پلی کربنات به صورت شفاف و طرح سفال و یا اشکال دیگر با تم رنگی متنوع در اختیار شما قرار داده می‌شود. اگر می‌خواهید از حیاط خلوت با پلی کربنات بهره بگیرید به شما توصیه می‌کنیم از متخصصان  این حرفه در این راستا راهنمایی بگیرید. افراد دوره در این زمینه به شما رنگ و طرح مد نظر را بر اساس تنالیه رنگی منزل شما پیشنهاد می‌دهند و شما بر حسب نیاز و سلیقه خود طرح مد نظر را انتخاب می‌کنید.

 

 

 

مقالات خواندنی: 

ساخت و اجرای گلخانه با پلی کربنات

پوشش استخر با پلی کربنات : ۵ راز مهم 

آنچه باید درباره گنبدهای نورگیر پلی کربنات بدانید

۱۱ مزیت پوشش استخر شنا که با پلی کربنات ساخته شده است

پوشش استخر متحرک پلی کربنات