آنچه باید درباره گنبدهای نورگیر پلی کربنات بدانید

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

نورگیر شیشه ای

آنچه باید درباره گنبدهای نورگیر پلی کربنات بدانید

نورگیرهای گنبدی، بهترین انتخاب

شکل های مختلفی از نورگیرها وجود دارند؛ با این وجود و بنا به دلایل مختلف، اکثر مردم نورگیرهای گنبدی شکل را انتخاب می کنند. جنس نورگیر نیز نقش مهمی را در انتخاب آن ایفا می کند. نورگیرها اکثرا از جنس شیشه، اکریلیک یا پلی کربنات ساخته شده اند.

آنچه باید درباره گنبدهای نورگیر پلی کربنات بدانید
آنچه باید درباره گنبدهای نورگیر پلی کربنات بدانید

انتخاب جنس، به شکل نورگیر و خصوصیات مواد مورد نظر بستگی دارد. به عنوان مثال، شیشه به طور عمده برای ساخت نورگیرهای مسطح استفاده می شود در حالی که پلی کربنات و پنل های اکریلیک برای ساخت نورگیرهای گنبدی به کار برده می شوند.

ویژگی های نورگیر گنبدی

به طور معمول، نورگیرهای گنبدی عمدتا برای محافظت از محیط داخلی در آب و هوای نامناسب طراحی شده اند و هنگام بارش باران می توانند خود به خود شسته و تمیز شوند.
شکل ظاهری نورگیرهای گنبدی آنها در برابر هر مشکلی که ممکن است باعث نفوذ آب به داخل شود، ایمن می سازد.

ویژگی های نورگیر گنبدی
ویژگی های نورگیر گنبدی

 

 

کاربرد نورگیرهای گنبدی


با توجه به شکل منحصر به فرد نورگیرهای گنبدی، این سازه ها محبوبیت زیادی به دست آورده اند. علاوه بر زیبایی خیره کننده، آنها می توانند به عنوان محلی برای تهویه مطبوع، نور، دسترسی آسان به سقف و عبور و مرور اضطراری مانند مواقع نیاز به آتش نشان ها و غیره، در ساختمان های مسکونی، تجاری و صنعتی مورد استفاده قرار گیرند.
بهترین و مقاوم ترین نوع این نورگیرها، گنبدهای نورگیر پلی کربنات می باشد که در ادامه به بیان ویژگی های منحصر به فرد آنها می پردازیم.

کاربرد نورگیرهای گنبدی
کاربرد نورگیرهای گنبدی

پلی کربنات چیست؟

پلی کربنات یک نوع پلاستیک سخت، با دوام و چند منظوره است که به طور گسترده در ساخت و ساز استفاده می شود و می توان آن را در شکل های گرد و گنبدی و با هزینه نسبتا کم تهیه کرد.

 

ورق های پلی کربنات اغلب برای پنجره های گنبدی و سقفی استفاده می شوند و با قابلیت های زیادی که دارند بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. برخی از این ویژگی ها شامل:

ویژگی ورق های پلی کربنات

  • مقاومت بسیار زیاد در برابر ضربه
  • وضوح بالا و انتقال نور
  • مقاوم در برابر هوا و
  • منعکس کننده اشعه مضر ماوراء بنفش
  • عایق صوتی خوب
  • وزن سبک
  • نصب آسان
  • و …

 

 

چرا گنبدهای نورگیر پلی کربنات؟

نورگیر شیشه ای
نورگیر شیشه ای

استحکام

 

هنگامی که صحبت از یک نورگیر گنبدی در سقف می شود مطمئنا مهم ترین موضوع مقاومت و امنیت نورگیر است. برای ساخت نورگیرهایی که نیاز به مواد مستحکم و مقاوم در برابر ضربه دارند، ورق های پلی کربنات همیشه یک انتخاب مناسب هستند.

 

گنبدهای نورگیر پلی کربنات‌ می توانند در برابر ضربه و آسیب، کاهش استحکام و تغییر رنگ مقاومت نمایند و این دلیل اصلی این موضوع است که چرا این اسکای لایت ها تا این حد محبوب هستند.

صرفه جویی انرژی

مانند دیگر انواع نورگیرها، استفاده از گنبدهای نورگیر پلی کربنات نیز با صرفه جویی قابل توجهی‌‌ در میزان مصرف انرژی همراه است. هنگامی که از پنل مناسب برای یک ساختمان استفاده می شود، مقدار قابل توجهی از نور را می توان از طریق آن منتقل کرد و نیازی به استفاده از نور مصنوعی در طول روز وجود ندار‌د. به این ترتیب آنها مصرف انرژی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند.

همچنین با استفاده از چند لایه پلی کربنات در ساخت این نورگیرها، در فصل سرد نیاز به گرم کردن اتاق وجود ندارد.

گنبدهای نورگیر پلی کربنات همچنین می توانند با استفاده از دو دیواره ی پلی کربناتی ساخته شوند که این کار باعث کاهش اتلاف گرما شده و به انتشار بهتر نور در محیط نیز کمک کند.

مقالات خواندنی:

ویژگی های نورگیر شیشه ای و نورگیر اکریلیک

راهنمای خرید نورگیر بروزرسانی 2018

انواع پنجره های سقفی جهت تابش نور خورشید

نکات مهم در طراحی نورگیر

چرا نصب نورگیر برای سلامتی بدن مفید است؟ چه مزایای دیگری دارد؟

ایده های حیرت آور برای طراحی نورگیر بروزرسانی 2018

20 ایده مدرن برای نورگیرهای سقفی موجود در خانه هایی با کاربری دفتر کار

 

 

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته