سقف کاذب شیشه ای استیند گلس با تکنیک تیفانی

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

سقف کاذب شیشه ای استیند گلس

سقف کاذب شیشه ای استیند گلس با تکنیک تیفانی

اتاق هایی که سقف زیبایی دارند همیشه مورد توجه قرار می گیرند، چه در ساختمان های اداری و چه در منازل مسکونی. یکی از تکنیک هایی که برای سقف های بسیار زیبا استفاده می شود گنبد شیشه ای استیند گلس است. اما خوب نمی توان در همه ی مکان ها از آن ها استفاده کرد و هزینه ی آن هم کمی زیاد است. راه حل جایگزین استفاده از سقف کاذب شیشه ای است.

سقف کاذب شیشه ای چیست؟

سقف کاذب شیشه ای پنلی از شیشه های استیند گلس است که روی سقف سوار می شود و پشت آن نیز نورپردازی می شود تا با روشن کردن لامپ های پشت سر آن در تمام طول روز زیبایی خود را داشته باشد.

چرا سقف کاذب شیشه ای استیند گلس؟

آسانتر بودن نسبت به گنبد شیشه ای

در همه ی ساختمان ها نمی توان از گنبد های شیشه ای استفاده کرد. ممکن است بخواهید در طبقه پایین از این گنبد ها استفاده کنید و به خاطر طبقه های بالاتر نتوانید این کار را انجام دهید. و ممکن است تغییر ساختار سقف ساختمان و استفاده از گنبد شیشه ای به هر دلیلی ممکن نباشد. به همین دلیل از سقف کاذب شیشه ای تیفانی استفاده می شود.

زیبایی همیشگی

گنبد های شیشه ای تنها در طول روز اوج زیبایی خود را دارند. سقف کاذب شیشه ای با داشتن نورپردازی در پس زمینه خود می تواند شب ها هم نوردهی و زیبایی خود را داشته باشد.

 

بهتر است چندین نمونه از این سقف ها را مشاهده کنید تا به زیبایی حقیقی آن ها پی ببرید.

رنگ ها در این سقف شیشه ای کاذب اوج زیبایی خود را نشان می دهند. استفاده از تعداد کمی رنگ ولی کاملا هماهنگ باعث می شود نگاه هر شخصی که وارد محیط می شود را خیره می کند.

 

سقف کاذب شیشه ای استیند گلس
سقف کاذب شیشه ای استیند گلس

 

طرح های پیچیده تری هم مانند تصویر زیر وجود دارند که انواع رنگ های مختلف در آن در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. استفاده از این طرح در هتل ها و اماکن مسکونی خیلی بهتر خواهد بود.

سقف کاذب شیشه ای استیندگلسسقف کاذب شیشه ای استیند گلس

برخی از ساختمان ها وجود دارند که سقف بزرگی دارند و نمی توان برای آن از گنبد شیشه ای تیفانی استفاده کرد. با استفاده از سقف شیشه ای کاذب که پنل های آن از یکدگیر فاصله دارند می توان تمام فضای سقف را پر کرد. استفاده از این مدل ها برای اماکنی مانند ادارات و سازمان ها کاربرد خوبی دارد.

سقف کاذب شیشه ای استیند گلس
سقف کاذب شیشه ای استیند گلس

 

استفاده از سقف شیشه ای کاذب برای نورپردازی هم ممکن است، البته نور آن ها به تنهایی کافی نیست و به همین دلیل در وسط آن ها هم از لوستر هایی استفاده می شود تا نور اتاق به خوبی تامین شود. در تصویر زیر نیز مشاهده می کنید که از این تکنیک استفاده شد است.

طرحی هم که دراین پنل ها وجود دارد طرح گل های سفید و زیبایی است که بشدت به زیبایی این سقف افزوده است. استفاده از این طرح برای اماکن مسکونی مناسب است و برای ساختمان های اداری هم بهتر است که در قسمت های کوچکتر استفاده شود و یا برای قسمت های بزرگتر از ابعاد و نورپرازی بیشتری کمک گرفته شود.

 

سقف کاذب شیشه ای استیند گلس
سقف کاذب شیشه ای استیند گلس

 

در تصویر زیر می بیند که چقدر طرح روی پنل شیشه ی تیفانی زیبا شده است و در قسمت میانی هم طرحی زیبا، پیچیده و حجمی وجود دارد که نگاه ها را خیره می کند. استفاده از این طرح برای هتل ها و اماکن مسکونی بسیار مناسب است.

 

سقف کاذب شیشه ای استیند گلس
سقف کاذب شیشه ای استیند گلس

شاید اینکه بگوییم این طرح دقیقا برای اماکن مسکونی و یا اداری است اشتباه باشد، چون سقف کاذب شیشه ای استین گلاس را می توان برای هر نوع ساختمانی استفاده کرد. اگر طرح خاصی را در ذهن دارید هم می توانید با در میان گذاشتن آن با متخصصان ما در کاژه از آن طرح برای سقف شیشه ای خود استفاده کنید.

 

مقالات خواندنی:

شیشه های تزئینی استین گلس ، شیشه های رنگی و دکوراتیو

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته