ایده های حیرت آور برای طراحی نورگیر بروزرسانی 2018

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

چند ایده برای طراحی نورگیر

چند ایده برای طراحی نورگیر

چیز شگفت انگیزی در مورد تابش نور خورشید در فضای اتاق وجود دارد. فقط به این فکر کنید که چگونه یک روز آفتابی می تواند روحیه انسان را بهبود بخشد و رنگ ها را زنده نگه دارد، وقتی نور خورشید فضای خانه را پر می کند. این موضوع دلیل اصلی این واقعیت است که خانه ای که پنجره های آن خوب طراحی شده، می تواند بسیار جذاب باشد. این اتاقها به طور طبیعی روشن هستند و حس جاری در آنها مردم را دعوت می کند تا وقت خود را در آنها بگذرانند.

چند ایده برای طراحی نورگیر
چند ایده برای طراحی نورگیر

اما همه اتاق ها فضای لازم برای پنجره های کافی را ندارند. ممکن است آنها نور داخلی زیادی هم داشته باشند، اما این هرگز نمی تواند با نور آفتاب و یا داشتن مناظر دیدنی طبیعت در فضای اتاق، رقابت کند.

این موضوع فراتر از مبحث دکور این موضوع فراتر از مبحث دکور است، زیرا نور طبیعی زندگی می بخشد و هیچ چیز دیگری نمی تواند جای آن را بگیرد. به همین علت، معماران اغلب تصمیم می گیرند که یک پنجره ی سقفی را به اتاق هایی که فضای کافی ندارند، اضافه کنند.

نصب و طراحی نورگیر شیشه ای همانند یک پنجره نیست. آنها دریچه ای به دنیای بیرون هستند، اما باید با توجه به طراحی داخلی فضا، از آنها در جایی استفاده شود که بهترین نما از طبیعت را به داخل بیاورند.

 چند ایده برای طراحی نورگیر

چند ایده برای طراحی نورگیر

ایده های طراحی نورگیر شیشه ای در خانه:  نکاتی برای انتخاب بهتر

در اکثر خانه ها نصب پنجره سقفی بطوری که نور اضافی را به گوشه های تاریک اتاق برساند، مناسب است. روشنایی فراوان برای هر اتاقی لازم است و حفظ حریم خصوصی نیز باید رعایت شود. برخی از نکات الهام بخش در طراحی دکور را در اینجا بیان می کنیم:

  • نصب و طراحی نورگیر شیشه ای در اتاق نشیمن بسیار پرطرفدار است، اما مکان های دیگری نیز در خانه هستند که می توان از داشتن یک نور عالی در آنها لذت برد. در همه جای خانه خود راه بروید و به این فکر کنید که کدام مناطق به نظر تاریک هستند و کدامیک از آنها بیشتر شما را آزار می دهد. افزودن نور بیشتر به محیط تصمیم خوبی برای بهبود احساس شما درباره محل زندگی تان است. نصب یک پنجره شیشه ای در سقف حمام، وان و محیط حمام را روشن و دلپذیر می کند. با پوشاندن پنجره ها میتوانید حریم خصوصی خود را حفظ کنید در حالی که همزمان از نور پنجره سقفی بهره می گیرید.
چند ایده برای طراحی نورگیر
چند ایده برای طراحی نورگیر
  • برای بهره مندی از فواید نور خورشید، از یک نورگیر استفاده کنید. پیدا کردن مکانی که خورشید بهترین تاثیر خود را دارد، نکته ای است که معماران می توانند برای یک طراحی خوب در نظر بگیرند. به یاد داشته باشید که خورشید می چرخد و هر خانه از لحاظ نحوه جذب نور خورشید در طول روز متفاوت است. طراحی قسمت های مختلف تعیین می کند که چقدر نور و گرما به داخل اتاق وارد می شود. روش های مختلفی برای طراحی نورگیر شیشه ای وجود دارند و انواع آنها گوناگون است. برخی از آنها دارای پرده هایی با رنگ های مخصوص هستند تا مانع ورود اشعه UV شوند. بعضی دیگر نیز از عایق های خاصی ساخته شده اند تا محیط را از سرمای زمستان محافظت کنند.
  • اندازه نورگیر تفاوت زیادی در عملکرد آن ایجاد می کند. اگر اندازه آن برای فضای شما بسیار کوچک باشد، نوری که انتظار دارید را فراهم نمی کند. هزینه نصب پنجره سقفی بزرگتر از نمونه کوچکتر آن، خیلی بیشتر نیست؛ بنابراین اجازه دهید میزان نور ‌در تصمیم گیری شما بیشتر از هزینه، تأثیر گذار باشد.
 چند ایده برای طراحی نورگیر

چند ایده برای طراحی نورگیر
  • محل نورگیر باید طوری انتخاب شود که با پنجره های موجود و دید بیرونی منزل متناسب باشد. این طراحی مدرنی است که به آسانی با معماری سنتی سازگار نمی شود.
  • برای نصب پنجره سقفی حتما از یک معمار راهنمایی بگیرید. این کار به شما کمک خواهد کرد که از تصادفات، نشت و مشکلات ناشی از طراحی ضعیف جلوگیری کنید.

نکاتی که باید درباره نصب یک نورگیر بدانید

برای نصب درست یک پنجره سقفی، مهارت های زیادی لازم است. اگر علاقه دارید خودتان این کار را انجام دهید و ابزارهای مناسب را دارید، کیت هایی هست که باید تهیه کنید. قبل از شروع هرگونه ساخت و ساز، مجوزهای لازم را تهیه کنید.

 چند ایده برای طراحی نورگیر

چند ایده برای طراحی نورگیر

قبل از شروع کار این موارد را در نظر بگیرید:

  • صرفنظر از سبک مورد نظر شما، محصولی با کیفیت عالی خریداری کنید. این کار یک سرمایه گذاری است که برای خانه شما ارزش افزوده خواهد داشت و قیمت آن را افزایش می دهد.
  • ممکن است شما بخواهید در مورد محصولات کارآمد در صرفه جویی انرژی، توانایی آنها در کاهش صدا و پوشش های UV برای حفاظت از مبلمان داخلی خود اطلاعاتی داشته باشید. یک پیمانکار با تجربه می تواند اطلاعات مورد نیاز شما را در اختیارتان بگذارد و قبل از انجام پروژه شما را راهنمایی کند.
  • پیمانکار خوب مراقب تمام جزئیات ساختمان شما خواهد بود. ممکن است شما بدانید که می خواهید نورگیر در کدام قسمت از خانه نصب شود، اما باید از یک کارشناسان کمک بگیرید تا هیچ نگرانی نداشته باشید. آنها می دانند که چگونه داخل و خارج سقف را برای این کار آماده کنند. آنها همچنین ابزار های لازم برای انجام کار به صورت کاملا ایمن را در اختیار دارند.
چند ایده برای طراحی نورگیر
چند ایده برای طراحی نورگیر

طراحی نورگیر شیشه ای برای مکان های مختلف علاوه بر اصول اولیه، چند تصمیم مهم وجود دارد که شما را در طراحی نهایی پنجره سقفی، به سمت درست هدایت می کند. شما باید در خانه خود راه بروید و آن را بعد از نصب نورگیر تصور کنید. بهتر است این کار را با یک طراح متخصص انجام دهید. به کمک این روش می توانید بهترین ترکیب را از منظره پنجره و مکان قرارگیری آن انتخاب کنید. پنجره سقفی شما توانایی این را دارد که مانند یک پنجره ، منظره ای از محیط بیرون و آسمان زیبا را برای شما فراهم کند. این کاملا به محل نصب آن بستگی دارد. شما حتی می توانید آن را طوری نصب کنید که کسی نتواند سمت دیگر آن را ببیند.

شیشه هایی وجود دارند که شما می توانید با استفاده از آنها نور خورشید را به فضای خود اضافه کنید و در عین حال ، اتاق خواب و یا دیگر فضاهای خصوصی خود را کاملا از دید دیگران محافظت کنید.

چند ایده برای طراحی نورگیر شیشه ای:

شما می توانید نورگیرهای داری تهویه را برای آشپزخانه خود بکار ببرید تا گرما را خارج کرده و فضای آن را روشن کند. چندین پنجره شیشه ای را روی سقف حمام تعبیه کنید تا در هنگام استراحت در وان بتوانید از دیدن آسمان لذت ببرید.

چند ایده برای طراحی نورگیر
چند ایده برای طراحی نورگیر

با طراحی نورگیر شیشه ای به شکل مستطیلی در سقف اتاق نهارخوری، از داشتن یک نور در امتداد میز نهارخوری خود استفاده کنید.

برای سقف های زاویه دار از نورگیرهای بازشونده بهره بگیرید تا هوای مطبوعی در محیط خود داشته باشید. برای کتابخانه خود از پنجره های سقفی پوشش دار استفاده کنید تا کتاب های خود را از نور زیاد محافظت نمایید.

 

چند ایده برای طراحی نورگیر
چند ایده برای طراحی نورگیر

ایده های زیادی وجود دارند. کسانی که علاقه دارند کارهای خانه را خودشان انجام دهند، با اضافه کردن یک نورگیر به سقف خانه می توانند فرصت ایجاد یک شاهکار معماری با کمک یک متخصص را داشته باشند. صرف نظر از طرحی که برای خانه تان انتخاب می کنید،

می توانید تا میزان زیادی از مزایای نصب یک پنجره شیشه ای در سقف خانه خود بهره مند شوید. شما می توانید سال ها از فضاهایی که قبلا از آنها بی بهره بودید، به سادگی و با ورود زیبایی نور به فضای منزل خود لذت ببرید.

چند ایده برای طراحی نورگیر
چند ایده برای طراحی نورگیر

 

مقالات خواندنی:

نکات مهم در طراحی نورگیر

20 ایده مدرن برای نورگیرهای سقفی موجود در خانه هایی با کاربری دفتر کار

نصب نورگیر شیشه ای به خانه شما روشنایی و هوای مطبوع می بخشد

9 سوالی که شما را برای انتخاب یک شرکت مناسب نصب نورگیر راهنمایی می کند

نورگیر استیند گلس چگونه در دکوراسیون داخلی ظاهر می شود؟

تنوع در طرح های نورگیر شیشه استیند گلس

شیشه های تزئینی استیندگلس مناسب نورگیر آشپزخانه

شیشه های تزئینی استیندگلس مناسب نورگیر نشیمن

شیشه های تزئینی و سقف نورگیر شیشه ای هتل بولدرادو – کلرادو

سازه های نورگیر پلی کربنات

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته