راهنمای خرید نورگیر بروزرسانی 2018

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

راهنمای خرید نورگیر بروزرسانی 2018

راهنمای خرید نورگیر

برای انتخاب نورگیر مناسب در هنگام خرید بایستی به اتاقی که نورگیر در آن قرار می گیرد، محل نصب آن، مواد به کار رفته در نورگیر و کارایی آن از لحاظ صرفه جویی در مصرف انرژی توجه کنید.

یک نورگیر مناسب می تواند فضای یک اتاق را کاملا تغییر دهد، به این صورت که استفاده از روشنایی طبیعی، فضای اتاق را بزرگ تر و دلنشین تر نشان می دهد.

راهنمای خرید نورگیر بروزرسانی 2018
راهنمای خرید نورگیر بروزرسانی 2018

می توان با خرید نورگیر مناسب روشنایی یک آشپزخانه خسته کننده را افزایش داد، حمام تاریک را روشن کرد، فضای روشنی در یک اتاق زیر شیروانی ایجاد نمود و یا یک فضای آرام و روشن در اتاق خواب در فصل زمستان فراهم نمود.

یک نورگیر مناسب می تواند مقدار زیادی مصرف انرژی را کاهش دهد و هزینه شما را کم کند. علاوه بر کاهش نیاز به استفاده از چراغ های الکتریکی، می تواند گرما را در فصل زمستان و هوای خنک را در فصل تابستان فراهم کند و باعث ایجاد تهویه مطبوع می شود.

در روزهای زمستانی، انرژی تابشی خورشید می تواند از طریق یک نورگیر مناسب در جنوب یا غرب اتاق، فضای داخلی را گرم نگه دارد. و در تابستان، یک نورگیر سقفی می تواند گردش هوا را افزایش دهد و باعث خروج هوای گرم از اتاق شود.

یک نورگیر مناسب بایستی از مواد اولیه با کیفیت ساخته شده باشد و همچنین دارای ویژگی صرفه جویی در مصرف انرژی باشد تا بهترین عملکرد را در محیط خانه و یا محل کار شما داشته باشد.

انواع نورگیرهای سقفی

نورگیرهای سقفی معمولا از جنس پلاستیک یا شیشه ثابت و متحرک هستند و در اندازه مختلف و وزن سبک تولید می شوند. این نورگیر ها می توانند قابلیت عایق بندی و جلوگیری از هدر رفت انرژی، سایه اندازی و غیره را داشته باشند.

دانستن مواد اولیه به کار رفته، اندازه مناسب و ویژگی های مناسب نورگیر در هنگام خرید برای برآوردن نیازهای شما بسیار مهم است.

راهنمای خرید نورگیر بروزرسانی 2018
راهنمای خرید نورگیر بروزرسانی 2018

ویژگی های خرید نورگیر مناسب:

  • نورگیر ثابت و قابل استفاده
  • وزن سبک
  • سایه اندازی مناسب
  • انعطاف پذیری بالا

محل نصب نورگیر سقفی

باید توجه داشته باشید بهترین محل برای نصب نورگیر سقفی محیطی است که نور طبیعی می تواند به طور مستقیم  از سقف وارد فضای اتاق شود.

هنگام طراحی یک نورگیر سقفی، بایستی مسیر خورشید را در نظر بگیرید. نورگیرهای نصب شده در قسمت جنوبی یا غربی سقف، باعث تابش نور خورشید در قسمت شمالی یا شرق می شود که نور مناسبی نیستند.

نورگیر هایی که نور خورشید مستقیم دریافت می کنند ممکن است باعث ایجاد گرمای زیاد اتاق  در تابستان شود. برای جلوگیری از این کار می توان از سایه بان یا پرده استفاده نمود.

در هنگام خرید نورگیر اطمینان حاصل کنید که نورگیری که که قصد نصب آن را دارید، دارای مقاومت بالا در برابر وزش باد و لرزش باشد. همچنین راحتی در تعمیر و نگهداری یک عامل مهم در انتخاب نورگیر است.

راهنمای خرید نورگیر بروزرسانی 2018
راهنمای خرید نورگیر بروزرسانی 2018

خرید نورگیر مناسب

یک نورگیر مناسب بایستی از ترکیب شیشه لعاب دار و پلاستیک ساخته شده باشد تا در مقابل ضربه از خود مقاومت نشان دهد. همچنین وزن نورگیر بایستی سبک باشد تا کارایی آن افزایش پیدا کند. نورگیرهای با کیفیت دارای ترکیب شیشه لعاب دار و پلاستیک بوده که در بین آنها یک فضای خالی هوا وجود دارد. پروفیل های به کار رفته در نورگیر بایستی دارای وزن سبک، دوام بالا و انعطاف پذیر باشند.

از دیگر نکاتی که در هنگام خرید نورگیر بایستی توجه داشت نوع شیشه به کار رفته در آن است. شیشه استفاده شده باید کاملاً واضح و روشن بوده و هیچگونه خراشی در آن ایجاد نشده باشد.

برای صرفه جویی در مصرف انرژی بهتر است از شیشه های دوجداره در نورگیر خود استفاده کنید. زیرا این نوع شیشه که به صورت دو لایه است علاوه بر بهره وری انرژی دارای ایمنی مناسب بوده و در برابر شکستگی مقاومت بالایی دارد. شیشه های به کار رفته در نورگیرها باید دارای مقاومت حرارتی بالا باشند. این نوع شیشه ها در طول زمستان حرارت را حفظ می کنند و در تابستان گرما را کاهش می دهند.

راهنمای خرید نورگیر بروزرسانی 2018
راهنمای خرید نورگیر بروزرسانی 2018

 

مقالات خواندنی:

انواع پنجره های سقفی جهت تابش نور خورشید

نکات مهم در طراحی نورگیر

چرا نصب نورگیر برای سلامتی بدن مفید است؟ چه مزایای دیگری دارد؟

ایده های حیرت آور برای طراحی نورگیر بروزرسانی 2018

20 ایده مدرن برای نورگیرهای سقفی موجود در خانه هایی با کاربری دفتر کار

نصب نورگیر شیشه ای به خانه شما روشنایی و هوای مطبوع می بخشد

9 سوالی که شما را برای انتخاب یک شرکت مناسب نصب نورگیر راهنمایی می کند

نورگیر استیند گلس چگونه در دکوراسیون داخلی ظاهر می شود؟

تنوع در طرح های نورگیر شیشه استیند گلس

شیشه های تزئینی استیندگلس مناسب نورگیر آشپزخانه

شیشه های تزئینی استیندگلس مناسب نورگیر نشیمن

شیشه های تزئینی و سقف نورگیر شیشه ای هتل بولدرادو – کلرادو

سازه های نورگیر پلی کربنات

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته