پنجره های استیند گلس قلعه زیبای خفته در دیزنی لند پاریس

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

ساختمان زیبای خفته

قلعه زیبای خفته در دیزنی لند پاریس

قطعا وقتی صحبت از قصه های دوران کودکی و افسانه های پریان می شود، داستان زیبای خفته را به یاد می آوریم. دیزنی لند پاریس، سرزمین افسانه ای کودکان، مجموعه ای تفریحی سرگرمی است که در پاریس فرانسه ساخته شده است و نه فقط کودکان بلکه بسیاری از بزرگسالان نیز از این مرکز بازدید کرده و ساعاتی را برای سرگرمی در آن سپری می کنند تا لحظات خاطره انگیزی را برای خود بسازند.

ساختمان زیبای خفته
ساختمان زیبای خفته

اجزای قلعه زیبای خفته

قلعه زیبای خفته نیز که از جمله زیر مجموعه های دیزنی لند پاریس است در مرکز این مجموعه واقع شده است و در حقیقت، ادامه قلعه زیبای خفته است که در دیزنی لند کالیفرنیا ساخته شده است. این قلعه شامل دو بخش اصلی است که عبارتند از بخش سیاهچال در قسمت همکف و راهروها و گذرگاه های دارای پنجره های استیند گلس که ماجرای زیبای خفته را به تصویر می کشد. قلعه زیبای خفته در واقع خانه اژدهایی است که از سر تا دمش 27  متر است و از این رو از جمله بلندترین قلعه هایی است که از زمان افتتاح پارک در آوریل سال 1992 ساخته شده است. این قلعه همچنین شامل گالری از تصاویری است که ماجرای زیبای خفته را در پرده های نقش دار و بر روی پنجره های استیند گلس و پیکره ها نمایش می دهد.

قلعه زیبای خفته در دیزنی لند پاریس
قلعه زیبای خفته در دیزنی لند پاریس

جاذبه های قلعه زیبای خفته

قلعه افسانه ای زیبای خفته در دیزنی لند پاریس به واسطه مناره ها و برجک های بلند و اسرار آمیز، پشت بام های آبی رنگ و شاهانه، پنجره های استیند گلس و پرده های منقوش و رنگی زبانزد است و هر ساله بینندگان زیادی را به خود جلب می کند. این سازه 167 فوتی با این نمای جادویی و اسرار آمیز، جاودانگی کاخ های خیالی را به ذهن هر بیننده ای متبادر می کند. علاوه بر محیط پر زرق و برق و سحر انگیز خود قلعه زیبای خفته، اطراف قلعه با درختان مربعی شکل پوشیده شده است که خانه اژدهای بزرگ خفته ای است که گاه و بی گاه از خواب بیدار می شود و دود بیرون می دهد و غرش می کند. تمام این جلوه ها به صورت بصری و صوتی در مجموعه قلعه پیاده شده است که بر عظمت و جذابیت قلعه می افزاید.

قلعه زیبای خفته در دیزنی لند پاریس
قلعه زیبای خفته در دیزنی لند پاریس

پنجره های استیند گلس قلعه زیبای خفته

یکی از نکات حیرت ­انگیز و جالب توجه در این قلعه، پنجره های استیند گلس آن است که جذابیت خاصی به این بنای جادویی بخشیده است. رنگ های زیبای به کار رفته در پنجره های استیند گلس نه فقط توجه کودکان که حتی بزرگسالان را نیز به خود جلب می کند و نقش های موجود در آنها، داستان افسانه ای زیبای خفته را با هنرنمایی خیره کننده ای به تصویر می کشد و هر بیننده ای با تماشای این پنجره های استیند گلس می تواند کل داستان زیبای خفته را در ذهن خود مرور کند. این پنجره های استیند گلس در دیوارهای گالری قلعه زیبای خفته تعبیه شده اند. نظارت بر طراحی و تعبیه پنجره های استیند گلس در قلعه زیبای خفته توسط پیتر شاپمن انجام شد. شاپمن همان کسی است که بر روی بازسازی پنجره های استیند گلس در کلیسای جامع نوتردام پاریس کار کرده است.

قلعه زیبای خفته در دیزنی لند پاریس
قلعه زیبای خفته در دیزنی لند پاریس

نقش پنجره های استیند گلس

این پنجره های استیند گلس چنان هنرمندانه ساخته و تعبیه شده اند که با تابش نور به آنها، از زوایای مختلف نقوش متفاوتی را به تصویر می کشند. یکی از این پنجره های زیبا نقش گل سرخ را نشان می دهد که با تابش نور از زاویه ای دیگر، می توان نقش دو کبوتر را در آن تشخیص داد. گویی که این نقش ها دائم در حال تغییر هستند و همین تغییر نقش روی پنجره های استیند گلس زیبایی خاصی را به بنای قلعه می بخشد. قلعه زیبای خفته از جمله جاذبه های توریستی واقع در دیزنی لند پاریس است که توجه همگان را به خود جلب می کند.    

قلعه زیبای خفته در دیزنی لند پاریس
قلعه زیبای خفته در دیزنی لند پاریس

برای دیدن زیبایی های بیشتر و نقد و بررسی ساختمان های دیگر از لینک های دیگر دیدن کنید:

نقش پنجره های استیند گلس در بنای مسجد سلطان احمد

ترند های استیند گلس در سال 2018

10 پنجره بزرگ استیند گلس در جهان

طرح بی نظیر گنبد شیشه ای با تکنیک تیفانی مرکز فرهنگی شیکاگو

عجایب شیشه استیند گلس

شیشه های تزئینی و سقف نورگیر شیشه ای هتل بولدرادو – کلرادو

3 نمونه از استیند گلس های برتر در جهان

 

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته