گنبد شیشه ای رنگی ; ترکیب بی نظیر رنگ و فلز

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

گنبد شیشه ای و ترکیب بی نظیر رنگ ها

در این تصویر عکاس ترکیب هنرمندانه ای  را از یک طاق زیبا با گنبدی شیشه ای، ساخته شده از استیند گلس های رنگارنگ و عروسی با لباسی سراسر تور سفید، خلق کرده است.

تضاد بین گنبدی پر از رنگ و لباس کاملا سفید و یکدست عروس، این تصویر را بسیار جالب کرده و بیننده را جذب خود می کند، بطوری که اگر این گنبد از شیشه های رنگی ساخته نشده بود، هرگز این تضاد زیبا نمایان نمی شد.

گنبد شیشه ای رنگی
گنبد شیشه ای رنگی

طراحی گنبد شیشه ای رنگی به صورتی است که یک تصویر دل انگیز از منظره ای طبیعی را ساخته است، به شکلی که در مرکز گنبد از استین گلاس های آبی رنگ که رنگ ملیح آسمان را تداعی ‌می کنند، استفاده شده و در لبه ی آن از رنگ سبز برای اشاره به زمین بهره گرفته اند.

 

استیند گلس های بکار رفته در این طرح دارای اشکال زیبایی نیز هستند بطوری که می توان چندین قوی زیبای سفید، گل های رنگارنگ، آبشار، پرندگان و گیاهان را در این ترکیب دیدنی مشاهده کرد.

در نقطه ی مرکزی گنبد شیشه ای نیز یک خورشید بزرگ با ترکیبی از رنگ های زرد و نارنجی، خودنمایی می کند.

 

رنگ سفید قوهای گنبد شیشه ای شباهت جالبی با لباس سفید عروس دارد و خود قو هم در زیبایی و متانت همانند عروسان است و استفاده از این پرنده در این ترکیب بسیار ‌هوشمندانه است.

 

درخشش نور خورشید که در سمت چپ تصویر‌ تلألو آن به چشم می خورد، استیند گلس های رنگارنگ را درخشان ‌تر و زیباتر ساخته و چشم بیننده را محو این همه‌ رنگ و زیبایی می کند.

رنگ های زیبا و طبیعی استیند گلس های این گنبد بزرگ با طبیعت اطراف آن و باغی که در آن قرار گرفته، هارمونی جالبی ایجاد کرده است.

بخصوص رنگ سبز به کار رفته در آن که کاملا در امتداد رنگ برگ های درختان اطراف آن طاق گنبدی است.

 

طراحی یک برکه ی زیبا با استفاده از رنگ ها و شکل های مختلف استیند گلس شیشه ای، درچنین گنبدی با اندازه بسیار بزرگ، بی شک کاری دشوار و اثری هنرمندانه است. گنبد شیشه ای با این ابعاد بیننده را غرق در شکوه و عظمت خود می کند تا جایی که خود را در کنار آن برکه سرسبز تصور می کند.

نقش های این گنبد گویی تصویری از طبیعت را در دل نمایی دیگری از طبیعت، باغی سرسبز و زیبا، به نمایش گذاشته و مخاطب را محو خود می سازد.

 

ساخت این گنبد با شیشه های رنگی علاوه بر زیبایی حاصل از درخشش آنها زیر نور‌ خورشید، انعکاس فوق العاده ای را از عبور نور‌ در شیشه هایی با طیف وسیعی از رنگی مختلف، به وجود می آورد و همچنین در مقایسه با شیشه های معمولی علاوه بر زیبایی غیر قابل قیاس، از تابش مستقیم و آزار دهنده آفتاب نیز جلوگیری می کند.

 

این تصویر سرشار از احساسات لطیف و رنگ هایی چشم نواز است و استفاده از این گنبد شیشه ای رنگارنگ با استیند گلس های درخشان بکار رفته در آن، انتخاب خوبی برای ثبت عکسی ماندگار از بهترین روز زندگی یک زوج است که همیشه در خاطر آنها شکوهمند خواهد ماند.

 

مقالات خواندنی: 

طرح ها و سبک های متنوع در گنبدهای شیشه ای استیندگلس

نصب گنبد استیند گلس

تنوع اندازه در ساخت گنبد شیشه ای استیند گلس

معرفی هنر ساخت گنبد شیشه ای استیند گلس

گنبد استیند گلس وارونه چیست؟ در چه فضاهایی قابل استفاده است؟

تأثیرات روانی و ذهنی گنبد استیندگلس بر مهمانان در فضای لابی

ساخت گنبد استیند گلس

گنبد استیند گلس سفارشی

آیا روشی برای ساخت گنبد استیند گلس سبک وجود دارد؟

اشکال مختلف گنبد شیشه ای استیند گلس

گنبد شیشه ای استیندگلس (طرح های مختلف و ترمیم)

نصب گنبد استیندگلس در آشپزخانه

 

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته