نمونه های گنبد شیشه ای استیند گلس

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

استفاده از گنبد استیند گلس در فضای غذاخوری

 

همه ی ما می دانیم که استفاده از استیندگلس تا چه حدی در زیباسازی دکوراسیون داخلی ساختمان ها نقش دارد. یکی از استفاده هایی که از این شیشه ها می شود ساخت گنبد شیشه ای استیند گلس است. گنبد شیشه ای استیند گلس می تواند طرح های گوناگونی داشته باشد که آن ها را برای هر سبک خانه ای مناسب می کند. در ادامه به بررسی چند گنبد شیشه ای استیندگلس می پردازیم و اطلاعات هرکدام را نیز ارائه خواهیم کرد.

گنبد شیشه ای با قطر 3 متر

این نوع گنبد شیشه ای که دارای قطری به اندازه ی 3 متر است می تواند به خوبی نور مورد نیاز فضای تحت پوشش خود را تامین کند. یکی از خاصیت های گنبدی شکل بودن این سازه این است که فرقی نمی کند خورشید با چه زاویه ای بتابد، این سازه حداکثر نور را تامین می کند. طرح روی این گنبد سنتی است و می تواند در ساختمان های مسکونی بیشترین زیبایی را داشته باشد.

 

گنبد شیشه ای با قطر 3 متر
گنبد شیشه ای استیند گلس با قطر 3 متر

گنبد شیشه ای استیند گلس با قطر 2.5 متر

در این تصویر مشاهده می کنید که چگونه تکه های کوچک تر شیشه طرح کلی را تشکیل داده اند. در این گنبد رنگ شیشه ها سفید است ولی می توان در صورت درخواست مشتری رنگ های مختلفی را روی آن پیاده کرد تا زیباترین شکل را به ساختمان بدهد. این طرح مانند گنبد قبلی طرح سنتی دارد. البته استفاده از آن ها در ساختمان های اداری مانند بانک و یا حتی هتل ها هم تکمیل کننده ی دکوراسیون داخلی خواهد بود.

گنبد شیشه ای با قطر 2.5 متر
گنبد شیشه ای با قطر 2.5 متر

 

گنبد شیشه ای وارونه

گنبد ها همیشه هم نباید به سمت بیرون برآمده باشند، گاهی اوقات مانند این گنبد شیشه ای باید برعکس و وارونه باشند. استفاده از این گنبد ها در ساختمان های تجاری بیشتر به چشم می خورد. با استفاده از چند لامپ در درون این گنبد ها می توان نور را به شکل زیبایی در فضا به نمایش گذاشت. با استفاده از رنگ های مختلف در شیشه های آن می توان این نورپردازی رویایی را به بهترین نحو انجام داد. 

گنبد شیشه ای وارونه
گنبد شیشه ای وارونه

گنبد شیشه ای استیند گلس با حاشیه ی سقف نورگیر شیشه ای

ترکیب دو چیز مختلف همیشه باعث خلاقیت ها و زیبایی هایی می شود که باعث شگفتی همگان است. برای فضاهایی که نیاز به بیشترین میزان نور دارند و سعی دارند زیبایی منحصر بفردی را نیز در دکوراسیون داخلی داشته باشند این گنبد شیشه ای می تواند مناسب باشد. در اطراف این گنبد از صفحه ی تخت استیندگلس استفاده شده است. اصلا نگران مقاومت این سازه نباشید، این سازه حتی در شرایط جوی بد نیز مستحکم باقی خواهد ماند. تصور کنید رنگ هایی که دوست دارید در سازه ی این گنبد استفاده شده و در سقف ساختمان قرار داده شده است، هاله های نوری که از این گنبد وارد ساختمان می شود دیدنی خواهد بود.

گنبد شیشه ای استیند گلس با حاشیه ی سقف نورگیر شیشه ای
گنبد شیشه ای استیند گلس با حاشیه ی سقف نورگیر شیشه ای

گنبد شیشه ای استیندگلس سقفی با قطر 3 متر

اگر می خواهید در مرکز سقف ساختمان از گنبد شیشه ای استفاده کنید این مورد حتما مناسب خواهد بود. شاید برخی از افراد فکر کنند که با استفاده از سقف شیشه ای دیگر نمی توانند لوستری در آن فضا داشته باشند، اما همانطور که در تصویر نیز می بینید یک لوستر نیز به قسمت وسطی این گنبد شیشه ای استیندگلس نصب شده است. این گنبد برای ساختمان های مسکونی و اداری که معماری مدرنی ندارند، مناسب است.

گنبد شیشه ای استیند گلس ترکیبی
گنبد شیشه ای استیند گلس ترکیبی

 

گنبد شیشه ای استیند گلس ترکیبی

همیشه هم قرار نیست که از طرح های کلاسیک و سنتی در گنبد های شیشه ای استفاده شود. طرح های ترکیبی نیز وجود دارند که می توانند برای ساختمان های مختلف مناسب باشند. در این تصویر نیز می بینید که طرح گنبد شیشه ای ترکیبی از طرح های سنتی و مدرن است.

گنبد شیشه ای استیند گلس ترکیبی
گنبد شیشه ای استیند گلس ترکیبی

گنبد شیشه ای

فضایی که در راهرو وجود دارد را می توان به گونه ای استفاده کرد که گذشتن از آن در خاطر بماند و حس خوبی نیز به فرد منتقل کند. از این گنبد می توان برای راهرویی که بین اتاق های مختلف قرار دارد و یا هر راهرویی دیگر استفاده کرد. نور که از این شیشه ها عبور می کند باعث می شود که این گنبد مانند جواهری بدرخشد.

گنبد شیشه ای
گنبد شیشه ای استیند گلس

در پست های بعدی نمونه های دیگری از گنبد های شیشه ای را معرفی خواهیم کرد.

 

 

مطالب خواندنی دیگر:

نقش استیند گلس در دکوراسیون ساختمان

3 نمونه از استیند گلس های برتر در جهان

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته

One Response