آینه جورچین چیست؟

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

آینه جورچین

آینه جورچین

از سال 1970 تا کنون بشر به این موضوع پی برده است که آینه ها کاربرد بسیاری در زندگی دارند. ما به وسیله آینه به راحتی می توانیم به عیوب خود پی ببریم. این امر تا جایی مهم جلوه کرد که امروزه عدم استفاده از آینه در زندگی شخصی یک عیب محسوب می شود. به جرات می توانیم بگوییم کمتر کسی در دنیای مدرن امروز از یک آینه در منزل خود بی بهره مانده است. آینه از دوره ساسانیان تا به امروز در کشور عزیز ما قدمت دارد. به شکلی که آب و آینه همیشه نماد روشنایی و پاکی بوده اند. این اثر بخشی فوق العاده برای استفاده از آینه تاجایی شکل گرفت که این روزها لوکس ترین دکوراسیون های داخلی به وسیله آینه به انجام می رسند. شاید با خود بگویید آینه جورچین چیست؟ با ما همراه باشید تا شما را در این حوزه راهنمایی کنیم.

آینه جورچین
آینه جورچین

شکل ظاهری آینه جور چین

این روزها شاهد گسترش شکل، ابعاد و رنگ آمیزی در ایده پردازی آینه کاری در منزل هستیم. زمانی که می گوییم آینه جورچین بی اختیار به یاد جورچین های دوران کودکی خود می افتیم. باید به شما بگویم این تشبیه کاملا درست در ذهن شما تداعی شده است. آینه جور چین با اشکال متفاوت مربع، مستطیل و لوزی شبیه به یک جورچین در کنار هم چیده و دیزاین می شود.

شکل ظاهری آینه جور چین
شکل ظاهری آینه جور چین

قابلیت استفاده از آینه جورچین

می توانیدبه راحتی از آشپزخانه تا اتاق پذیرایی خود را با استفاده از آینه جورچین  دیزاین کنید. این ایده پردازی در نوع خود یک سبک مدرن را برای شما عرضه می کند. استفاده از آینه جورچین بر روی دیوار اشپزخانه سبب بارز شدن سبک دکوراسیون شما می شود. شما می توانید در راهروهای منزل خود از این سبک بهره بگیرید و یک ورودی تاثیر گذار را ترسیم کنید. شکی در این نیست که اتاق پذیرایی همیشه برای لوکس جلوه دادن بهترین گزینه است که آینه جورچین این کار را برای شما به انجام می رساند.

قابلیت استفاده از آینه جورچین
قابلیت استفاده از آینه جورچین

مراحل آماده سازی آینه جور چین

در ابتدا شکل مورد نظر شما انتخاب می شود، این شکل می تواند به صورت مربع، مستطیل و یا لوزی باشد. بعد از اینکه این اشکال برش داده شد به صورت نامنظم یا منظم در کنار یکدیگر نصب می شود. شکل نامنظم آن به این صورت است که تعدادی لوزی با یک شکل و یک اندازه بر روی دیوار نصب می شود. شکل نامنظم آن به صورتی است که تعدادی اشکال متفاوت در کنار یکدیگر بر روی دیوار نقش می بندد. به زبان ساده تر می توانیم بگوییم یک جور چین با اشکال متفاوت و با ابعاد متفاوت نتیجه نهایی آینه کاری آینه جورچین دیواری شما است.

 آینه جورچین
آینه جورچین

مزایای استفاده از آینه جور چینی

یکی از مزیت های بارز استفاده از آینه جور چین در دکوراسیون داخلی انعکاس بهتر نور در فضا است، به شکلی که شما با بهره گرفتن از نور طبیعی می توانید به یک فضای روشن و دلباز دست پیدا کنید. آینه جور چین به دلیل اینکه به صورت تکه تکه و جدا جدا بر روی دیواری نصب می شود مانع از هزینه کاری دوباره برای شما می شود. یعنی با آسیب دیدن یک قطعه از آینه و تعویض آن کار ، آینه باز هم مانند روز اول زیبا خواهد بود.

 آینه جورچین
آینه جورچین

شرایط تولید

آینه های جور چین با ابعاد متفاوت به صورت جدا جدا برش داده می شوند. پس از اینکه قطعات به صورت منظم پردازش و آماده شدند، توسط افراد متخصص این فن، به محل مورد نظر انتقال داده می شوند. این نقل و انتقال باید به دقت انجام شود تا مانع از خرد شدن و شکسته شدن آن ها شود. بعد از رسیدن به محل مورد نظر آینه های از پیش آماده شده توسط متخصصان برروی دیوار به صورت یک پازل منظم نصب و چیده می شوند. شما می توانید با ایده پردازی خود طرح مورد نظر را آماده و از متخصصان در این حوزه بخواهید تا آن را برای شما پیاده کنند.

شیشه های تزئینی
شیشه های تزئینی

 

 

مقالات خواندنی:

آینه لوزی تراش خورده

آینه آنتیک چیست؟

چرا آینه ونیزی طرفدار زیادی پیدا کرده است؟

آینه هندسی چیست؟

آینه کهنه کاری شده

تولید آینه های خاص و دکوراتیو

آینه پتینه چیست؟

نصب آینه ؛ چگونه نور بیشتری را منتقل کنیم؟

آینه دکوراتیو ؛ چند مورد از آینه های دکوراتیو

دکور آینه با فلز : راهنمایی های در طراحی و نصب آینه

نصب آینه و همنشینی آن با آهن سخت، دکوری زیبا و منحصر به فرد

 

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته