آینه حجمی

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

آینه حجمی 

آینه حجمی 

نمونه دیگری از آینه های دکوری آینه حجمی نام دارد. این سبک از آینه به شکل سه بعدی و متفاوتی طراحی و تولید می شود؛ به شکلی که خاص بودن آن، سبب منحصر به فرد شدن این سبک آینه شده است. آینه ها انواع مختلفی دارند که امروزه برای طراحی داخلی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. به شکلی که از آن ها به عنوان دیوار کوب یا به صورت رو میزی بهره گرفته می شود. شما به راحتی می توانید از آینه های تزئینی برای داشتن دکوراسیونی متفاوت در منزل خود استفاده کنید.

آینه حجمی 
آینه حجمی

 

نقش آینه های دکوری در آینه کاری چیست؟

آینه هایی که به صورت دکوری بر روی دیوار نصب می شوند برخلاف سایر آینه ها، فقط از اشکال هندسی برخوردار نیستند. علاوه بر متفاوت بودن این سبک از آینه، نحوه چیدمان و کنار هم قرار گرفتن اجزای آن نیز متفاوت است. این کار به شکلی صورت می گیرد که شما شاهد یک شکست نور منحصر به فرد در فضا هستید، زیرا آینه هایی با ابعاد متفاوت، به صورت سه بعدی در کنار هم قرار می گیرند. آینه های حجمی بهترین گزینه برای دیزاین خانه های مدرن به شمار می روند. این سبک از آینه جلوه ای بسیار متفاوت به دکوراسیون داخلی منزل شما می دهد. برای متفاوت و خاص بودن به جرات می توان گفت که آینه بهترین گزینه انتخابی است.

آینه حجمی 
آینه حجمی

آینه دکوری چه کاربردی در آینه کاری دارد؟

از آنجایی که شکل ظاهری آینه حجمی بسیار منحصر به فرد و خاص است شما به راحتی می توانید از آن به عنوان یک دیوارکوب بهره ببرید. این امر به صورتی انجام می شود که گویی شما یک قاب دکوری بی نظیر در منزل خود، بر روی دیوار نصب کرده اید. به دلیل اینکه این گونه آینه ها قابلیت کاربردی برای مصارف روزانه ندارند و تصویر را به خوبی منعکس نمی کنند، بیشتر برای تزئین کردن مورد استفاده قرار می گیرند.

آینه حجمی 
آینه حجمی

در چه مکان هایی می توان از آینه حجمی استفاده کرد؟

شما می توانید به راحتی برای طراحی دکوراسیون اتاق پذیرایی از این سبک آینه بهره ببرید. به صورتی که آینه را بر روی دیوار نصب کنید و از زیبایی آن لذت ببرید. به عنوان مثال می توانید از آینه های دیواری در دو طرف شومینه استفاده کنید. از سوی دیگر می توانید در اتاق نشیمن این زیبایی را تکرار کنید. به شکلی که آینه را به صورت قدی بر روی قسمتی از دیوار نصب کرده و مورد استفاده قرار دهید. آینه های حجمی به راحتی در اتاق پذیرایی، اتاق نشیمن، اتاق خواب و هر قسمت دیگری که تمایل داشته باشید مورد استفاده قرار می گیرد.

ابعاد آینه های دکوری در آینه کاری

به دلیل پر طرفدار بودن این محصول، تنوع بی نظیری از این سبک آینه موجود است. به شکلی که شما می توانید به صورت قدی، دیواری، یا نصبی بر روی دیوار از این دست آینه ها بهره بگیرید. این به سلیقه شما بستگی دارد که کدام مورد را برای دیزاین داخلی ترجیح می دهید. به طور کل در دنیای مدرن امروز، آینه کاری در فضا به خوبی جایگاه خود را پیدا کرده است و شما می توانید از هر نوع آینه که تمایل داشته باشید با ابعاد متنوع برای طراحی داخلی بهره ببرید.

ابعاد آینه های دکوری در آینه کاری
ابعاد آینه های دکوری در آینه کاری

تفاوت آینه حجمی با سایر آینه ها در آینه کاری

شکل ظاهری این سبک از آینه ها، دلیل اصلی تفاوت آن ها با آینه ها ی دیگر است. به صورتی که این آینه ها به صورت هندسی و همچنین سه بعدی در طراحی و ساخت مورد استفاده قرار می گیرند. یعنی تعدادی آینه با اشکال هندسی به صورت ناهماهنگ و سه بعدی در کنار یکدیگر قرار می گیرند. این اشکال با اندازهای متفاوت و شکل های ناهماهنگ به صورت هنرمندانه ای در کنار هم نصب می شوند.

آینه دکوری
آینه دکوری

کلام آخر

از دوره ساسانیان تا به امروز از آینه در دکوارسیون داخلی استفاده شده است. تنها، شکل استفاده از این کالا در منزل تفاوت پیدا کرده است. شاید تنها دلیل استفاده از آینه در گذشته این بوده که برای آراستگی مورد استفاده قرار می گرفته است. این روزها علاوه بر آراستگی و تماشای عیب ها و زیبایی هایمان در آینه، برای دکوراسیون کردن نیز از آن استفاده می کنیم. به شکلی که نمونه های این محصول از تنوع و کیفیت های بی شماری برخوردار شده است و هر کس بسته به سلیقه و نیاز خود این کالا را مورد استفاده قرار می دهد.

آینه حجمی
آینه حجمی

 

مقالات خواندنی:

آینه تزئینی

آینه کاری

آینه جورچین چیست؟

آینه لوزی تراش خورده

آینه آنتیک چیست؟

چرا آینه ونیزی طرفدار زیادی پیدا کرده است؟

آینه هندسی چیست؟

آینه کهنه کاری شده

تولید آینه های خاص و دکوراتیو

آینه پتینه چیست؟

 

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته